Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.
X
  • Sortowanie
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Fundacja mam marzenie

Pragniemy poinformować, że firma SCANDICA podjęła współpracę z fundacją "Mam Marzenie" Celem Fundacji jest dotarcie do wszystkich polskich dzieci żyjących z chorobą zagrażającą ich życiu i wniesienie w nie niezwykłego, pozytywnego przeżycia. Fundacja dąży do tego, aby żadne marzenie polskiego dziecka nie pozostało niespełnione, bez względu na status społeczny rodziny i jej miejsce zamieszkania. W ramach współpracy pragniemy zebrać środki aby wspomóc fundację w tym szczytnym celu. Dlatego też postanowiliśmy przekazać 10 zł od każdego zrealizowanego frachtu. Zachęcamy wszystkich do udziału w tym przedsięwzięciu.

Witam serdecznie i cieszy bardzo fakt ze sa takie firmy ale moze nalezaloby sie zastanowic i podjac decyzje zalozenia samodzielnie fundacji nie podszywajac sie pod inna i tak szeroko reklamujac .

Komentarz

Nie rozumiem tego komentarza, a najbardziej słów "podszywając" i "reklamując", które w tym kontekście przyjmują bardzo pejoratywne znaczenie. Działanie w fundacji to powołanie - tak przynajmniej powinno być, a wspomagać taką instytucję może każdy człowiek. Nie każdy musi zakładać fundację, ale każdy może ją wspomagać. I chyba o to chodzi. W przeciwnym razie mogłoby dojść do tego, że więcej byłoby fundacji niż chętnych do wspierania ich działalności.

Komentarz

Jak pani pisze-działanie fundacji to powołanie. Ja prawde mówiąc nie rozumiem na czym ma polegać wsparcie np. z mojej strony dla takiej fundacji. 10 zł zostaje przekazane? Czyli jeśli nie pojade za słabą stawkę to jestem niedobry bo dzieci nie wspomagam? Znam już takie radio które twierdzi że jeśli go nie wspomagam finansowo to nie jestem katolikiem ani polakiem. Choć na pewno nie wszystkie fundacje sąnieuczciwe to jest ich niestety ogromna ilość. Myśle jednak że fundacja i biznes powinny być rozdzielone. chcesz przekazać coś potrzebującym, to im przekaż! Jeśli robisz tak żeby to wszyscy widzieli to albo reklama, albo obłuda.Dziś mamy fundacje na każdym kroku a pomocy potrzebującym z fundacji jakoś nie widać.Proszę wybaczyć jeśli moje słowa kogoś uraziły, ale niestety nie mam dobrego zdania na temat fundacji.
        Zamieszczone przez Anna
        Nie rozumiem tego komentarza, a najbardziej słów "podszywając" i "reklamując", które w tym kontekście przyjmują bardzo pejoratywne znaczenie. Działanie w fundacji to powołanie - tak przynajmniej powinno być, a wspomagać taką instytucję może każdy człowiek. Nie każdy musi zakładać fundację, ale każdy może ją wspomagać. I chyba o to chodzi. W przeciwnym razie mogłoby dojść do tego, że więcej byłoby fundacji niż chętnych do wspierania ich działalności.

Komentarz

Trochę źle mnie Pan zrozumiał. Chodziło mi o to, że jeżeli ktoś chce komuś pomóc, to może to również zrobić poprzez przekazanie środków pieniężnych na rzecz fundacji. Nigdzie nie piszę o tym, że jest to czyjś obowiązek, bo pomagać ludziom można naprawdę w różnorodny sposób i jest to po prostu kwestia dobrej woli i możliwości, wspomnijmy chociażby wolontariat lub też np. zrobienie zakupów dla starszej osoby. Nikt nie musi od razu "zastanawiać się i zakładać samodzielnie fundację", żeby pomagać innym.

Komentarz

Zamieszczone przez Roman
            Jak pani pisze-działanie fundacji to powołanie. Ja prawde mówiąc nie rozumiem na czym ma polegać wsparcie np. z mojej strony dla takiej fundacji. 10 zł zostaje przekazane? Czyli jeśli nie pojade za słabą stawkę to jestem niedobry bo dzieci nie wspomagam? Znam już takie radio które twierdzi że jeśli go nie wspomagam finansowo to nie jestem katolikiem ani polakiem. Choć na pewno nie wszystkie fundacje sąnieuczciwe to jest ich niestety ogromna ilość. Myśle jednak że fundacja i biznes powinny być rozdzielone. chcesz przekazać coś potrzebującym, to im przekaż! Jeśli robisz tak żeby to wszyscy widzieli to albo reklama, albo obłuda.Dziś mamy fundacje na każdym kroku a pomocy potrzebującym z fundacji jakoś nie widać.Proszę wybaczyć jeśli moje słowa kogoś uraziły, ale niestety nie mam dobrego zdania na temat fundacji.
            Zamieszczone przez Anna
            Z całym szacunkiem, przecież nikt nikogo do niczego nie zmusza. Pragniemy tylko zachęcić innych do szczytnego celu. I po to został napisany ten post. Jeśli natomiast ktos kto jeździ za słabą stawke i nie wspomaga nikogo jest zły ? Nie oceniam tego bo to dobra wola każdego czlowieka. W celu wyjaśnienia pod nikogo sie nie podszywamy a juz napewno nie reklamujemy. Jeśli ktos nie ma dobrego zdania nt. fundacji to jego prywatna sprawa. Życzę jedynie aby nie musial w przyszłości z niej korzystaći. Pozdrawiam

Komentarz

Pracuję...
            X