Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.
X
  • Sortowanie
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

środa, 23 grudnia 2015 20:09 Krystian Pachla napisał(a): Proponuję aby zarówno zlecający i zleceniobiorca zaczęli od definicji LDM. To wogóle nie dotyczy powierzchni ładunkowej. Zleceniobiorca oczywiście zawinił bo nie dopytał o szczególy natomiast "miszczem" jest spedytor. Cos mu dzwoni tylko nie wie w którym kościele. Zamiast po prostu podać liczbę i wymiary palet to chciał sie popisać znajomością trudnych słów i wyszedł na idiotę.
    Nie rozumiem dlaczego przewoźnik zawinił spedytor potrzebował auto które zabierze 7.5ldm i to był jego wymóg przewoźnik bez wątpienia podstawił auto które może zabrać 7.5ldm skoro przewoźnik podstawił takie auto jakie chciał spedytor to teraz rola załadowcy żeby to zmieścił na to auto i tylko do załadowcy powinien mieć spedytor pretensje że tego nie załadował wiem że to nie ma prawa się zmieścić ale przewoźnik podstawił takie auto co jest w stanie zabrać 7.5ldm

Komentarz

środa, 23 grudnia 2015 14:23 Mariusz Kozioryński napisał(a):
      środa, 23 grudnia 2015 13:04 Tomasz Pacholec napisał(a): Pisałem, że zarówno w ofercie jak i w ZLECENIU było napisane 7,5 LDM i nic więcej. Gdyby było dopisane 15 palet 120x100 (lub w ogóle 15 palet) nie byłoby żadnego problemu.
      no i miał 7,5 ldm, a Pan przyjął zlecanie do realizacji. problem w tym że czasami wystarczy 7,5 metra długości na aucie, a czasami nie. Trzeba rozumieć pojęcie ldm, podejrzewam że jak umiałby Pan liczyć te ldm-y, to dopytałby Pan spedytorkę. Może Pan utrzymywać, że myślał Pan że ładuje dłużycę (7,5 m x 2,4 m ) która też ma 7,5 ldm - ale wątpię czy to coś zmieni.
      Przyjąłem zlecenie do realizacji i je zrealizowałem, bo zabrałem tę piętnasta paletę na przyczepę (tak na marginesie). Nic nie utrzymuję, mogła to być dłużyca, palety, kartony. Nie ważne.Zarezerwowałem i tak więcej niż chciał zleceniodawca. Pani spedytorka sama zaproponowała mi ten ładunek pisząc: Justyna D......... 10-12-2015 10:51 |Witam. Czy ładunek PL Łódź - NL Venlo. 2,7t i 7,5m. Zał. dziś. Pana interesuje?| Więc co ja miałem liczyć ???? To co Pan mówi jest fajne ale w teorii. W ogromnej większości zleceń ,jeśli nie we wszystkich jest napisane np.naczepa 13,6 ldm, lub bus plandeka 4,2 ldm. To by oznaczało, że taka naczepa może zabrać wg teorii np 27 palet 120x100, które zajmują tylko 13,5ldm. Natomiast taki bus plandeka 4,2 ldm może wg teorii zabrać 10 palet euro i jedną pół paletę. Tak? Jednak nikt o zdrowych zmysłach nie pakuje tyle na auto bo wie że nie wejdzie! Każdy kto ma trochę oleju stara się wszystko dokładnie dograć, żeby takich sytuacji uniknąć, a to nic trudnego. Powiem Panu jak było, Pani spedytorka nie do końca umie liczyć ile co zajmie na aucie, podejrzewam , że nigdy nie widziała przestrzeni ładunkowej w jakimkolwiek aucie ciężarowym. Ktoś jej coś dała do sprzedania sprzedała i tu jej rola miała się kończyć. To tu jest problem.

Komentarz

środa, 23 grudnia 2015 20:09 Krystian Pachla napisał(a): To wogóle nie dotyczy powierzchni ładunkowej
        a czego to dotyczy ? nie ma różnych do ustalenia definicji LDM - albo umiesz liczyć albo nie umiesz - o szczegóły ładunku i tak trzeba było dopytać.

Komentarz

środa, 23 grudnia 2015 20:48 Ryszard Krasoń napisał(a): Przestańmy używać określenia LDM w odniesieniu - jak rozumiem ( a może się mylę ? ) - do objętości ładunku.
          Myli się Pan. Do policzenia objętości jest potrzebna wysokość ładunku - czyli jest to CBM (a nie LDM) - liczy się w m3,

Komentarz

środa, 23 grudnia 2015 21:44 Janusz Torzewski napisał(a):
            środa, 23 grudnia 2015 20:09 Krystian Pachla napisał(a): Proponuję aby zarówno zlecający i zleceniobiorca zaczęli od definicji LDM. To wogóle nie dotyczy powierzchni ładunkowej. Zleceniobiorca oczywiście zawinił bo nie dopytał o szczególy natomiast "miszczem" jest spedytor. Cos mu dzwoni tylko nie wie w którym kościele. Zamiast po prostu podać liczbę i wymiary palet to chciał sie popisać znajomością trudnych słów i wyszedł na idiotę.
            Nie rozumiem dlaczego przewoźnik zawinił spedytor potrzebował auto które zabierze 7.5ldm i to był jego wymóg przewoźnik bez wątpienia podstawił auto które może zabrać 7.5ldm skoro przewoźnik podstawił takie auto jakie chciał spedytor to teraz rola załadowcy żeby to zmieścił na to auto i tylko do załadowcy powinien mieć spedytor pretensje że tego nie załadował wiem że to nie ma prawa się zmieścić ale przewoźnik podstawił takie auto co jest w stanie zabrać 7.5ldm
            no jak Pan tego nie zauważył jeszcze to w tym wypadku 7,5 ldm nie mieści się na 7,7 metra , nie jest to nic niezwykłego. dłużyca 10 m x 0,5 m wg przelicznika LDM ma 2,08 ldm a też nie zmieści się na pół zestawu na 7,7 metra. ps. oczywiście możecie krzyczeć że niby jak paleta - 10 m ma 2, 08 ldm - ale to nie ja ustałem przeliczniki - zachodnie spedycje tak liczą i nasi przewoźnicy się później dziwią.

Komentarz

Więc co ja miałem liczyć ???? To co Pan mówi jest fajne ale w teorii. W ogromnej większości zleceń ,jeśli nie we wszystkich jest napisane np.naczepa 13,6 ldm, lub bus plandeka 4,2 ldm. To by oznaczało, że taka naczepa może zabrać wg teorii np 27 palet 120x100, które zajmują tylko 13,5ldm. Natomiast taki bus plandeka 4,2 ldm może wg teorii zabrać 10 palet euro i jedną pół paletę. Tak? Jednak nikt o zdrowych zmysłach nie pakuje tyle na auto bo wie że nie wejdzie! Każdy kto ma trochę oleju stara się wszystko dokładnie dograć, żeby takich sytuacji uniknąć, a to nic trudnego. Powiem Panu jak było, Pani spedytorka nie do końca umie liczyć ile co zajmie na aucie, podejrzewam , że nigdy nie widziała przestrzeni ładunkowej w jakimkolwiek aucie ciężarowym. Ktoś jej coś dała do sprzedania sprzedała i tu jej rola miała się kończyć. To tu jest problem.
              Panie Tomaszu 2 zasadnicze błędy 1. nigdzie nie jest napisane że suma 13,6 ldm musi być załadowane na 13,6 naczepę . Jak Pan kompletuje ładunki to to jak podałem wyżej - 6 niepietrowalnych dłużyc na 10 x 0,5 m ma ok 12,5 ldm - nie załaduje Pan tego na 1 naczepę, 2. przelicznik ldm nie dotyczy busów - wg moich kolegów starych wygów - dotyczy tylko naczep 13,6 moim zdaniem umiejętne posługiwanie się może tez dotyczyć zestawów i generalnie aut mających 2,4 - 2,5 szerokości. Na logikę niech na 1,2 ldm - ustawia Pan 3 eplt - czyli 3 x 0,4 ldm - musza 3 wejść po szerokości naczepy. Czyli bus nie można powiedzieć że mam busa który ładuje 4,2 ldm - dlatego zachodnich spedytorów szlag trafia jak zlecają 10 palet wpiszą 4 ldm - a podstawia się bus 8 paletowy. ps. czyli był happy end - rozumiem że dyskusja Pan ze spedycją dotyczy zwiększenia frachtu za powiększenie powierzchni ładunkowej. Być może nie potrafią liczyć (choć ten kierownik - wydaję się że coś tam wie). Powodzenia we walce, moim zdaniem bezcelowej.

Komentarz

P. Mariuszu ! Walka może i będzie bezcelowa ( czego walczącemu nie życzę - a wprost przeciwnie ) , ale jak nie będziemy walczyć - nawet jak mamy słuszność - to bur del jaki jest taki i będzie.Jak bierzemy baty po rzyci tak i dostaniemy coraz większe - bo można , bo się sami o to prosimy. TO JEST PRAWDA TRANSPORTU I PRAWDA ŻYCIA

Komentarz

ciekawe jaka jest geneza powstania pojecia LDM...mi przyszlo tylko do glowy: jak szybko policzyc ilość wolnej dlugosci podlogi majac X zaladowanych europalet.

Komentarz

Lademeter Der Lademeter ist ein in Speditions- und Transportwesen verwendetes Maß zur vereinfachten Kommunikation und Planung des Laderaumes eines Transportgefäßes, in der Regel eines geschlossenen LKW. Ein Lademeter ist 1 Meter des Laderaums eines LKW oder Transportbehälters (z. B. Container) in der Länge. Inhaltsverzeichnis [Verbergen] 1 Berechnung der Fläche 2 Berechnung des Raumes 2.1 Beispiel: LKW-Sattelzug 3 Möbelwagenmeter 4 Siehe auch 5 Weblinks Berechnung der Fläche[Bearbeiten] Um zu bestimmen, wie viele Lademeter eine Ware oder Palette entspricht, wird folgende Formel verwendet: (Länge x Breite der Ware in m) / 2,4 LKW haben meist eine Innenbreite von mindestens 2,4 m. Für die Berechnung der Lademeter verwendet man 2,4 m. Eine Europalette mit den Grundmaßen 0,8 x 1,2 m entspricht 0,4 Lademeter. Berechnung des Raumes[Bearbeiten] In europäischen LKW-Aufbauten entspricht 1 Lademeter dem Raum 1 m x 2,4 m x 2,4 m = 5,76 m³ (Länge x Innenbreite x Innenhöhe) Die Innenbreite ist hierbei Standard, die Innenhöhe kann je nach originärem Verwendungszweck des Aufbaus differieren. Beispiel: LKW-Sattelzug[Bearbeiten] Ein Standardsattelauflieger hat bei einer Ladeflächenlänge von 13,60 m und den vorgenannten Innenmaßen 13,6 Lademeter. Europaletten können mit ihrem Normgrundmaß von 0,80 x 1,20 m auf dieser standardisierten Fläche modular verladen werden. Euro-Gitterboxen hingegen haben leichtes Übermaß, 1,24 x 0,84 m, und wiegen ca. 70kg. Auf einen Lademeter können somit 2,5 Europaletten oder Eurogitterboxen geladen werden. Die sich daraus ergebende Formel für die Errechnung der Anzahl von benötigten Lademetern auf einem LKW ergibt sich aus der Formel: Anzahl an Europaletten oder Eurogitterboxen x 0,4. Angenommen, 34 Europaletten werden geladen: 34 x 0,4 = 13,6 Lademeter = 1 Standard-Sattelauflieger

Komentarz

no to wracajac do meritum tego wątku. Skoro 1LDM jest wielkością standaryzowaną szerokościa przestrzeni ladunkowej (minimum 2,4m) to ktos kto żąda tylko i wyłącznie aby na naczepie bylo wolnego miejsca 7,5LDM to wymaga przestrzeni ladunkowej o wymiarach 7,5 metra dlugiej i szerokiej na minimum 2,4m.

Komentarz

środa, 23 grudnia 2015 11:26 Tomasz Pacholec napisał(a):
                        wtorek, 22 grudnia 2015 13:19 Mariusz Kozioryński napisał(a): Najwięcej racji ma Grzegorz W.....k Nie znacie pojęcia LDM - to metr ładowany , a nie ile metrów ładunkowych ma zostać na aucie. To pojęcie stosuje się w celu opisania w szczególności różnego rodzaju ładunków (szczególnie przy drobnicy) jest nawet wzór LDM = (DŁ X SZER X 0,4) / 0,96 ; wartości oczywiście w metrach - i tak 1 eplt = 0,4 ldm ; 1 przemysłowa (1.2 x 1 m ) = 0,5 ldm ; paleta o wymiarze 4 m x 0,5 ma 0,84 ldm, a nie zmieści się jak macie 3,5 metra wolnego na aucie o szerokości 2,45 m
                        Nie bardzo rozumiem sens Pańskiej wypowiedzi. Sytuacja hipotetyczna, mam naczepę 13,6 . Biorę sobie dwa ładunki , jeden 7,5 ldm i drugi 6 ldm. Pasuje, jest nawet 10 cm zapasu. tylko, że okazuje się, że jeden z tych ładunków to właśnie 15 palet 120x100. Co wtedy ? Jeśli ktoś posługuje się takim pojęciem jak metr ładowny (którego definicję był Pan łaskaw przytoczyć) to wg mnie wiedząc, że to doładunek to powinien zaznaczyć w zleceniu oraz najlepiej jeszcze powiedzieć, że to jest 15 palet 120x100 i tyle (jak mawiał klasyk sprawa jest "arcyboleśnie prosta"). Skoro rezerwuję dla kogoś 7,5 metra swojej podłogi to na reszcie mogę mieć np. maszynę 6 metrową, kartony zajmujące dokładnie 610 cm podłogi, albo cokolwiek innego. Czyli co? należy biorąc każdy doładunek rezerwować 0,5 metra czy najlepiej 1 metr więcej na wypadek gdyby ktoś użył jakiegoś algorytmu który powie mu, że paletę euro da się położyć na 40 cm podłogi. Wszyscy wiemy chyba jak to działa, każdy chce wykorzystać maksymalnie przestrzeń ładunkową, nie zawsze się udaje, ale do tego każdy dąży. Nie trafia do mnie tłumaczenie, pojęcia LDM w takim przypadku.
                        to niestety sie nie zmiesci bo 7,5 ldm to po dlugosci naczepy 8 metrow powierzchni podlogi ale ten ostatni metr zajmie polowe szerokosci naczepy kolejne 6 ldm to 6 metrow naczepy po dlugosci reasumujac 7,5 ldm to 8 metrow i 6 ldm to 6 metrow po dlugosci da nam to po dlugosci 14 metrow dlugosci naczepy

Komentarz

poniedziałek, 29 lutego 2016 22:29 Bogdan Kondracki napisał(a):
                          środa, 23 grudnia 2015 11:26 Tomasz Pacholec napisał(a):
                          wtorek, 22 grudnia 2015 13:19 Mariusz Kozioryński napisał(a): Najwięcej racji ma Grzegorz W.....k Nie znacie pojęcia LDM - to metr ładowany , a nie ile metrów ładunkowych ma zostać na aucie. To pojęcie stosuje się w celu opisania w szczególności różnego rodzaju ładunków (szczególnie przy drobnicy) jest nawet wzór LDM = (DŁ X SZER X 0,4) / 0,96 ; wartości oczywiście w metrach - i tak 1 eplt = 0,4 ldm ; 1 przemysłowa (1.2 x 1 m ) = 0,5 ldm ; paleta o wymiarze 4 m x 0,5 ma 0,84 ldm, a nie zmieści się jak macie 3,5 metra wolnego na aucie o szerokości 2,45 m
                          Nie bardzo rozumiem sens Pańskiej wypowiedzi. Sytuacja hipotetyczna, mam naczepę 13,6 . Biorę sobie dwa ładunki , jeden 7,5 ldm i drugi 6 ldm. Pasuje, jest nawet 10 cm zapasu. tylko, że okazuje się, że jeden z tych ładunków to właśnie 15 palet 120x100. Co wtedy ? Jeśli ktoś posługuje się takim pojęciem jak metr ładowny (którego definicję był Pan łaskaw przytoczyć) to wg mnie wiedząc, że to doładunek to powinien zaznaczyć w zleceniu oraz najlepiej jeszcze powiedzieć, że to jest 15 palet 120x100 i tyle (jak mawiał klasyk sprawa jest "arcyboleśnie prosta"). Skoro rezerwuję dla kogoś 7,5 metra swojej podłogi to na reszcie mogę mieć np. maszynę 6 metrową, kartony zajmujące dokładnie 610 cm podłogi, albo cokolwiek innego. Czyli co? należy biorąc każdy doładunek rezerwować 0,5 metra czy najlepiej 1 metr więcej na wypadek gdyby ktoś użył jakiegoś algorytmu który powie mu, że paletę euro da się położyć na 40 cm podłogi. Wszyscy wiemy chyba jak to działa, każdy chce wykorzystać maksymalnie przestrzeń ładunkową, nie zawsze się udaje, ale do tego każdy dąży. Nie trafia do mnie tłumaczenie, pojęcia LDM w takim przypadku.
                          to niestety sie nie zmiesci bo 7,5 ldm to po dlugosci naczepy 8 metrow powierzchni podlogi ale ten ostatni metr zajmie polowe szerokosci naczepy kolejne 6 ldm to 6 metrow naczepy po dlugosci reasumujac 7,5 ldm to 8 metrow i 6 ldm to 6 metrow po dlugosci da nam to po dlugosci 14 metrow dlugosci naczepy
                          Problem w tym, ze wielu "znawców" nadal uważa, że LDM znaczy metr bieżący...i jaka piszą 7.5 m to myślą 7.5 metra podłogi

Komentarz

polecam https://www.goodloading.com/ gdy kartki zabraknie

Komentarz

Pracuję...
                            X