Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.
X
  • Sortowanie
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Odpady -transport zezwolenia

PL-Transport wszelkich odpadów (w tym makulatury) na terenie PL odbywa sie LEGALNIE na podstawie zezwolenia na transport odpadów-mozna otrzymać w "miejscowym wydziale ochrony srodowiska"' koszt ok 615 PLN D- Transport wszelkich odpadów na terenie D tez na podstawie zezwolenia na transport odpadów Należy wypełnic formularz na stronie www.sbb-mbh.de i nastepnie wysłac @ zwrotnie Niemcy ZA DARMO przysyłaja takowe zezwolenie NL- analogicznie jak w D z tym ze korzystamy ze stronki www.niwo.pl I- Włosi takze wymagaja zezwolenia na transport odpadów-ale nie znam procedury bo jeszcze nie robiłem ale podobnie jak w D W krajach EU obowiazkowo białe tablice z czarna literką " A " (przód i tył pojazdu) Kary i Mandaty nakładane za brak zezwolenia na transport odpadów PL- ITD=6 000.00 PLN D- BaG= 1 300.00 € NL- =1 100.00 € I- nie wiem bo nie placiłem Nasi przewoźnicy MYLĄ sie traktujac ANEX VII-(transgraniczne przekazanie odpadu) który otrzymują od spedytora-- jako zezwolenie na transport odpadów Dokument ten służy tylko do statystyki i koniecznie jest aby był prawidłowo wypełniony -(dane adresowe spedytora i przewoźnika oraz nr.rej) Uważam nawet ze za świadome narżanie przewoznika na wysokie mandaty należy karać " ukrywającego prawdę" spedytora - byle pojechało Jak wygląda takie zezwolenie mozna zobaczyc na naszej stronce www.fastigo.pl lub na transie w dokumentach firmy ================================================== =========================================== Informacje uzyskane od pani Barbary Kosteckiej TransID 22395-4 Procedury transgranicznego przemieszczania odpadów opierają się na zasadach określonych w rozporządzeniu nr 1013/2006 (http://www.gios.gov.pl//zalaczniki/arty … ie1013.pdf) i różnią się w zależności od rodzaju odpadu, jego przeznaczenia, jak również od kraju wywozu i kraju przywozu. Wszelkie obowiązki związane z międzynarodowym przemieszczaniem odpadów spoczywają jednak na firmie wysyłającej odpady, a nie na przewoźniku. Z punktu widzenia przewoźnika, sprowadza się do tego, że zlecający transport musi dołączyć do każdej wysyłki odpadów odpowiednie dokumenty – bez tego transport będzie nielegalny. Ponadto przewoźnik musi posiadać zezwolenie na krajowy transport odpadów, o którym pani wspomniała. W niektórych krajach może być wymagane, aby przewoźnik posiadał podobne zezwolenie, wydane przez miejscowe władze." Keine Ahnung was noch Könnte ich schreiben

szkoda, że tu nie ma Lubie to, bo ja w chłodniach ale poczytalam z przyjemnością, może sie przyda?

Komentarz

a jak jest z pozwoleniem na B i F i GB ?

Komentarz

Zamieszczone przez Tomek
        a jak jest z pozwoleniem na B i F i GB ?
        z tego co kojarzę, to nie są wymagane

Komentarz

bardzo przydatny temat !! Panie Ryszardzie jeszcze raz dziekuję za pomoc ....

Komentarz

Witam A jak wyglada sytucaja w przypadku exportu odpadów do Austrii? Jakie wymogi musi spelnić przewoźnik oprócz pozwolenia wydanego przez polski urząd? Z gory dziekuje za odpowiedz.

Komentarz

Czy na przewoz makulatury na terenie Rosji jest wymagane jakieś zezwolenie?

Komentarz

Zamieszczone przez Tomasz
                Witam A jak wyglada sytucaja w przypadku exportu odpadów do Austrii? Jakie wymogi musi spelnić przewoźnik oprócz pozwolenia wydanego przez polski urząd? Z gory dziekuje za odpowiedz.
                na terenie A wystarczy biała tablica z czarna literka "A "

Komentarz

Zamieszczone przez Piotr
                  naprawde ciekawe pytanie po terenie Rosji diabli ich tam wiedza jak to na "gajach" bedzie wygladało natomiast na wjazd na teren EU potrzebna jest notyfikacja ( zezwolenie na wjazd) wydawana przez GioŚ w Wa-wa bez tego samochod nie przekroczy granicy

Komentarz

Zamieszczone przez Ryszard
                    Zamieszczone przez Piotr
                    naprawde ciekawe pytanie po terenie Rosji diabli ich tam wiedza jak to na "gajach" bedzie wygladało natomiast na wjazd na teren EU potrzebna jest notyfikacja ( zezwolenie na wjazd) wydawana przez GioŚ w Wa-wa bez tego samochod nie przekroczy granicy
                    Poproszę kogoś, żeby przy najbliższym opróżnianiu kieszeni na poście podpytał. A co z wjazdem np przez Privalke na Litwe?

Komentarz

Faktycznie istotne informacje , szkoda , ze jakies PL instytucje nie zbieraja takich info dotyczących całej UE. Prosze o dalsze informacje. Mnie ciekawi (przewóz makulatury , złomu) jak zdobyc zezwolenia na H , CZ i SK ? Ciekawe jest równiez czy mozna przewozic w PL lub poza na zezwoleniu innej firmy ?

Komentarz

Zamieszczone przez Maciej
                        Faktycznie istotne informacje , szkoda , ze jakies PL instytucje nie zbieraja takich info dotyczących całej UE. Prosze o dalsze informacje. Mnie ciekawi (przewóz makulatury , złomu) jak zdobyc zezwolenia na H , CZ i SK ? Ciekawe jest równiez czy mozna przewozic w PL lub poza na zezwoleniu innej firmy ?
                        Ciekawy temat (tak na marginesie, dawno na cos interesujacego nie trafiłam ) Mnie również interesuje jak to jest. Mam pozwolenie na kraj, ale czy mozna przewozic np. makulature z krajów UE na zezwoleniu spedycji. jeżeli nie posiadam pozwolenia na dany kraj? Ostatnio ktoś mnie usilnie przekonywał, ze jak mam pozwolenie krajowe to z np. CZ , SK jedzie sie na ich "papiurkach" ?

Komentarz

Jeszcze może jakieś cenne informacje jak z innymi krajami ( I,CZ,SK,RO,H,SLO,LT,LV,S) temat naprawdę interesujący

Komentarz

Zamieszczone przez Dariusz
                            Jeszcze może jakieś cenne informacje jak z innymi krajami ( I,CZ,SK,RO,H,SLO,LT,LV,S) temat naprawdę interesujący
                            IT - wymagane zezwolenie.

Komentarz

Jak tojest dokładnie z tymi zezwoleniami w D. Wysłaliśmy takiego maila na podaną niemiecką stronkę ,przyszło potwierdzenie .Wszystko ok,transport sie odbył,ale po ok 5 miesiącach przychodzi faktura do zapłaty 115 euro.Pytam ,jakie to darmowe? Odpisują na meila ze to opłata jednorazowa za przejazd przez Niemcy i 5 dni na uregulowanie faktury.Proszę jesli mozna o podpowiedzenie mi jak to dokładnie jest.

Komentarz

Pracuję...
                              X