Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.
X
  • Sortowanie
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

Zamieszczone przez Ryszard
    PL-Transport wszelkich odpadów (w tym makulatury) na terenie PL odbywa sie LEGALNIE na podstawie zezwolenia na transport odpadów-mozna otrzymać w "miejscowym wydziale ochrony srodowiska"' koszt ok 615 PLN D- Transport wszelkich odpadów na terenie D tez na podstawie zezwolenia na transport odpadów Należy wypełnic formularz na stronie www.sbb-mbh.de i nastepnie wysłac @ zwrotnie Niemcy ZA DARMO przysyłaja takowe zezwolenie NL- analogicznie jak w D z tym ze korzystamy ze stronki www.niwo.pl I- Włosi takze wymagaja zezwolenia na transport odpadów-ale nie znam procedury bo jeszcze nie robiłem ale podobnie jak w D W krajach EU obowiazkowo białe tablice z czarna literką " A " (przód i tył pojazdu) ... Uważam nawet ze za świadome narżanie przewoznika na wysokie mandaty należy karać " ukrywającego prawdę" spedytora - byle pojechało Jak wygląda takie zezwolenie mozna zobaczyc na naszej stronce www.fastigo.pl lub na transie w dokumentach firmy Informacje uzyskane od pani Barbary Kosteckiej TransID 22395-4 Procedury transgranicznego przemieszczania odpadów opierają się na zasadach określonych w rozporządzeniu nr 1013/2006 (http://www.gios.gov.pl//zalaczniki/arty … ie1013.pdf) i różnią się w zależności od rodzaju odpadu, jego przeznaczenia, jak również od kraju wywozu i kraju przywozu. Wszelkie obowiązki związane z międzynarodowym przemieszczaniem odpadów spoczywają jednak na firmie wysyłającej odpady, a nie na przewoźniku. Z punktu widzenia przewoźnika, sprowadza się do tego, że zlecający transport musi dołączyć do każdej wysyłki odpadów odpowiednie dokumenty – bez tego transport będzie nielegalny. Ponadto przewoźnik musi posiadać zezwolenie na krajowy transport odpadów, o którym pani wspomniała. W niektórych krajach może być wymagane, aby przewoźnik posiadał podobne zezwolenie, wydane przez miejscowe władze." Keine Ahnung was noch Könnte ich schreiben
    Widzę, że mnie zacytowano, więc wtrące swoje 3 grosze ^^ Mamy zezwolenie na transport odpadów po kraju, chcielismy pozwolenia na UE, wiec uderzyłam dalej - do Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Informacje, która umieściłam na transie to cytowanie maila od Pani z Wydziału Transgranicznego Przemieszczania Odpadów Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, ul. Wawelska 52/54, 00-922 Warszawa Jest to odpowiedź na maila, którego do nich wysłałam w sprawie zezwoleń w innych krajach UE, a nie moja twórczość ! Odysła Pan na Wasza stronę, gdzie jest pokazane zezwolenie. Dziwne bo oprócz zezwolenia na PL innego nie znalzałam. Bardzo chętnie zobaczę jak wygląda owe zwezwolenie na D, NL o których Pan pisze. Za maila lub linka bede wdzięczna. Uważam nawet ze za świadome narżanie przewoznika na wysokie mandaty należy karać " ukrywającego prawdę" spedytora - byle pojechało Nie wiem kogo się tyczy ta uwaga, ale dla jasności powiem, ze nie jesteśmy żadną spedycją - tylko zwykłym przewoźnikiem. Tym bardziej nie jestesmy spedcyją, która sprzedaje ładunki i wciska towar "byle pojechało" Na forum była masa teamtów na temat przewozu odpadów, ale nic konkretnie nie podano.Większośc pisze, ze "podobno" to czy tamto.... Z tego wychodzi, ze odpwowiedź z samej góry też nie trzyma się "kupy". Jak zwykle jeden wielki burdel w przepisach. pozdrawiam

Komentarz

Uważam nawet ze za świadome narżanie przewoznika na wysokie mandaty należy karać " ukrywającego prawdę" spedytora - byle pojechac widać taki przewoźnik to profeska pełną gębą,zna się na swojej robocie ...bardzo dobrze o nim świadczy, zresztą o spedytorze również ale chyba nastąpiło pewne pomieszanie pojęć i kompetencji tym zdaniu czy tylko mi się wydaje? w sensie kto i co wiedziec powinien Pozdrawiam

Komentarz

koszt pozwolenia niemieckiego obecnie 115 euro

Komentarz

Panie Ryszardzie dziękuję za pomoc, dzięki wytycznym mamy już wszystko załawtione więc zapraszam zainteresowanych przewozem odpadów

Komentarz

Uaktualnienie: Na GB od stycznia potrzebne Waste Carrier Licence, szczegoly www.gov.uk/waste-carrier-or-broker-registration Kary za brak do 5000 GBP

Komentarz

a jak jest z krajami "pri baltika" LT,LV,EST ktoś wie ktoś już woził zezwolenie krajowe wystarczy jakies ablice?

Komentarz

Może ktoś pomóc w sprawie zezwolenia na Francję i Czechy?

Komentarz

Ciekawy temat. Kiedys, komus bardzo zalezalo abym zaladowal makulature i twierdzil, ze moge spokojnie jechac na jego zezwoleniu. Wydalo mi sie podejrzane i odpuscilem. Ktos moze mi objasnic jak to wyglada? Mowa o transporcie krajowym.

Komentarz

Zamieszczone przez Piotr
                    Ciekawy temat. Kiedys, komus bardzo zalezalo abym zaladowal makulature i twierdzil, ze moge spokojnie jechac na jego zezwoleniu. Wydalo mi sie podejrzane i odpuscilem. Ktos moze mi objasnic jak to wyglada? Mowa o transporcie krajowym.
                    Panie Piotrze, musi Pan mieć swoje zezwolenie na transport odpadów. My mamy wydane przez Starostę Powiatu, rodzaje odpadów wybiera pan sam we wniosku. Nie pamietam kosztów, cos około 800 PLN na bodajże 10 lat. Za brak takowego zezwolenia przy transporcie przemiału PVC nazwanego w papierach odpadem, ITD wzbogaciło sie o 5000 PLN.

Komentarz

Tak, tez podejrzewalem. Dzieki. Przyda sie na przyszlosc

Komentarz

Dziekuje firmie FASTIGO a w szczególnosci Panu Ryszardowi za pomoc w sprawie transportu odpadów. PROFESJONALISCI!!

Komentarz

Witam Czy ktoś orientuje się jak na ten moment wygląda sytuacja we Francji i Hiszpanii?

Komentarz

Witam, Mnie również interesuje jak wygląda sytuacja z przewozem odpadów we Francji, Belgii i Austrii głównie? Poza tym jeśli ktoś ma informację dotyczącą CZ, SK i SLO to także prosiłabym o info

Komentarz

Zezwolenie od zagranicznych krajów, przez które przebiega tylko trasa, można otrzymać na dwa różne sposoby: albo poprzez pisemne zezwolenie albo w sposób milczący, tj. po 30 dniach od akceptacji wniosku na transgraniczny transport odpadów. Źródło informacji: https://www.eko-projekt.com/aktualno...-ogolne-zasady

Komentarz

Pracuję...
                              X