Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.
X
  • Sortowanie
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Ubezpieczenie OCPD - jak sprawdzic jej wazność

witam, czy ktos wie jak sprawdzic szybko wazność przesłanej polisy ocpd od potencjalnego nowego przewoźnika?

ostatnio wystawialiśmy upoważnienie dla klienta wystawione do ubezpieczyciela w celu weryfikacji naszej polisy. Ubezpieczyciel bez tego raczej nie udzieli żadnej informacji, ale to też zależy od polityki danego ubezpieczyciela.

Komentarz

EGRO HESTIA - trzeba wyslać meila na poczta@ergohestia.pl wraz z załącznikiem polisy. Przeważnie szybko odpowiadają. LUTZ-ASSECURANZ o/w Polsce - tel. 22/5361084. Pani Joanna Gębicka ma możliwość sprawdzić polisę.

Komentarz

dokładnie jak Pan Maciek napisał , np PZU w zyciu się nic nie dowiesz no chyba ze wyrobisz sobie jakis prywatny kontakt(pół oficjalnie) będą sie zasłaniać wielką niby tajeminicą danych osobowych(co jest o tyle smieszne ze dokumenty wszystkie masz przed sobą, no przynajmniej powinieneś mieć) wtedty trzeba aby ich klient przewoznik upoważnił do podania info, ale to wyklucza pojęcie "szybko sprawdzić" dla odmiany firma Alianz ma np specjalną osobę do tej roboty dzwonisz minuta i załatwione. Reszta ubazpieczycieli zależy na kogo trafisz, metodą prób i błędów (niestety )można sobie wyrobić kontakty. należy uważać też na agentów do których tel mamy często na pieczątkach na polisie, tz zdaniem naszego prawnika nie jest to wierygodnie źródło informacji , trzeba to robić przez konkretną firmę ubezpieczającą, (muszą mieć tą polisę zarejestrowaną u siebie ze sie tak wyraże wtedy wiadomo że działa na 100% ) Niestety nie jest to przyjemna część naszej pracy;-) pozdr

Komentarz

Zamieszczone przez Konrad
          dokładnie jak Pan Maciek napisał , np PZU w zyciu się nic nie dowiesz no chyba ze wyrobisz sobie jakis prywatny kontakt(pół oficjalnie) będą sie zasłaniać wielką niby tajeminicą danych osobowych(co jest o tyle smieszne ze dokumenty wszystkie masz przed sobą, no przynajmniej powinieneś mieć) wtedty trzeba aby ich klient przewoznik upoważnił do podania info, ale to wyklucza pojęcie "szybko sprawdzić" dla odmiany firma Alianz ma np specjalną osobę do tej roboty dzwonisz minuta i załatwione. Reszta ubazpieczycieli zależy na kogo trafisz, metodą prób i błędów (niestety )można sobie wyrobić kontakty. należy uważać też na agentów do których tel mamy często na pieczątkach na polisie, tz zdaniem naszego prawnika nie jest to wierygodnie źródło informacji , trzeba to robić przez konkretną firmę ubezpieczającą, (muszą mieć tą polisę zarejestrowaną u siebie ze sie tak wyraże wtedy wiadomo że działa na 100% ) Niestety nie jest to przyjemna część naszej pracy;-) pozdr
          Z tą pieczątką od agenta to nie tak do końca. (W przypadku 50% Hestii, Warty i 100% PZU) ja dzwonie do agenta i sprawdzam na necie jego siedzibę itp co o nim piszą, wtedy jest ok.

Komentarz

są rózni agenci rózne sytuacje, miałem np taką ze babka wzieła kase wystawiła polise po czym wyjechała nic nikomu nie mówiąc, przwoźnik woził jakiś czas a polisa była tylko na papierze, już nie mówiąc ze np niektórzy mogą robić wałek, byc edka żony bratem rodzonym i potwierdzić nieprawdę itp., więc ja bym zaufał w praktycznej wiedzy naszego prawnika weryfikacja "u źródła" daje 100% pewność pozdr

Komentarz

ostatnio słyszałem też taka opinię, że gdyby Trans weryfikował rzeczywiscie dokumenty jakie sa im przesyłane to by nie było oszustów na giełdzie. a tak człowiek musi się dodatkowo meczyc aby zweryfikowac nowego przewoźnika.

Komentarz

Zamieszczone przez Grzegorz
                ostatnio słyszałem też taka opinię, że gdyby Trans weryfikował rzeczywiscie dokumenty jakie sa im przesyłane to by nie było oszustów na giełdzie. a tak człowiek musi się dodatkowo meczyc aby zweryfikowac nowego przewoźnika.
                Nie to żebym się podlizywał transowi;-) ale giełda nie jest od tego, od tego jesteśmy my spedytorzy i niech tak zostanie w interesie wszystkich a zwłaszcza naszych klientów (transa tez ew dało by radę oszukać podac nieprawdziwe dane itp a giełda to giełda a nie wywiadownia gospodarczo/ubezpieczeniowa) chociaz na pewno w jakimś stopniu werywfikują to nie są tak zwanymi profesjonalistami w zaresie usług TSL na nas w/g prawa ciązy ten zaszczytny obowiązek pt: "należyta staranność przy doborze podwykonawcy" pozdr

Komentarz

PZU ochroną danych osobowych raczej się nie zasłania. Polisa zawiera dane firmy a nie dane osobowe. Pytanie czy polisa nr .. wystawiona dla firmy x jest zarejestrowana w systemie ubezpieczyciela nie dotyczy danych osobowych. Pojęcie ochrony tych danych jest nadużywane przez wszytkich, który unikają udzielania informacji - zazwyczaj nie mają pojęcia czym są dane osobowe.

Komentarz

Zamieszczone przez Tomasz
                    PZU ochroną danych osobowych raczej się nie zasłania. Polisa zawiera dane firmy a nie dane osobowe. Pytanie czy polisa nr .. wystawiona dla firmy x jest zarejestrowana w systemie ubezpieczyciela nie dotyczy danych osobowych. Pojęcie ochrony tych danych jest nadużywane przez wszytkich, który unikają udzielania informacji - zazwyczaj nie mają pojęcia czym są dane osobowe.
                    chyba do PZU kolega nie dzwonił widać;-) bo sie zasłaniają i owszem (genrealnie ohroną danych w tym czasem osobowych), ale zgodzę się, że jeste to spowodowane w 99% brakiem chęci lub niewiedzą (dlatego tez napisałem że to smieszny argument) co do tego pełna zgoda pozdr

Komentarz

nie wiem jak w innych firmach ,ale ja mam w Hestii i na polisie jest numer tel do brokera z którym współpracuję od kilku ładnych lat i mówił mi że kilkanaście razy dzwonili do niego potwierdzić zawarcie i opłacenie polisy . powiedział że zawsze ma udzielić odpowiedziw celu sprawdzenia polisy pod warunkiem że dzwonmiący podaje numer polisy.

Komentarz

Zamieszczone przez Piotr
                        nie wiem jak w innych firmach ,ale ja mam w Hestii i na polisie jest numer tel do brokera z którym współpracuję od kilku ładnych lat i mówił mi że kilkanaście razy dzwonili do niego potwierdzić zawarcie i opłacenie polisy . powiedział że zawsze ma udzielić odpowiedziw celu sprawdzenia polisy pod warunkiem że dzwonmiący podaje numer polisy.
                        broker nie jest od kasowania składki a tym bardziej nie moze potwierdzić ze dana polisa jest prawdziwa, o taka informację mozemy prosic brokera a by w naszym imieniu, jeżeli współpracujemy z nim, ustalił nam waznośc polisy. ostatnio poprosiłem brokera o 12:00 o sprawdzenie polisy to potwierdził mi ją dopiero nastepnego dnia. oczywiscie nie była to jego wina, ponieważ sam czekał na odpowiedź z towarzystwa które wystawiło tę polisę. Tak więc tak czy siak, musimy sami wyrobic sobie własne kanały weryfikacji wazności polis. dodam jeszcze ze aby polisa była wazna to nei musi być opłacona, ale musi być w systemie towarzystwa ubepieczeniowego jako aktywna i moze byc nie opłacona. Ale zalecam wszystkim na egzekwowanie od potencjalnych przewoźników okazywania potwierdzenia opłacenia polisy, bedzie to dodatkowym elementem na sprawdzenie jego wiarygodności. Ostanio jak poporsiłem o polise krajową i opłate nowego przewoźnika to mi przysłał polise miedzynarodową i opłate wogóle nie pasująca nawet do niczego. To podziekowałem delikwentowi

Komentarz

Pracuję...
                        X