Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.
X
 • Sortowanie
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Wstyd na strone Transinkasso

  W roku 2018 doszlismy do wniosku, ze Transinkasso jest po strone przewoznikow, ktory robia duze problemy pri transporce a clowiek nie ma szanc odzyskac swoje pienezi za nieterminowe zaladunky a rozladunki(przez strate klienta) lub pienezi za uszkodzenie towaru poczas transportu. Traninkasso sobie robi nie dla normalnego rozumu ale dla tego o jaka firme jedzie lub ile lat jest firma w Trans!!!

  Na przyklad: przewoznik zabral transport, w zleceniu mial instrukcjie k transportu ktore niedotrzymal...my na swoje wiecejnaklady wyslali sme zastempne auto zeby zrobic to dla zlecenia, po rozladowaniu towaru wystawili sme fakture przewoznikowi nummer 1...zglosili sme cala wiec do Transinkasso, odpowiedz byla ze doslo k niedorozumeniu a kauza jest anulowana...my oplacili sme 600e za drugie auto zeby byl klient spokojny, wsystkie dokumenty preslali sme do trans, i rozmluwe z trans, wsystko...i tak jest to dla Transinkasso malo

  Inny przewoznik zabral transport, klient anulowal zlecenie przez to ze towar nie byl gotowy przez problemy na zaladunku, przewoznik fakturowal nam 100e bez jakiejkolwiek podbitej cmr...trans zrobil tak ze wyhrazal sie nam a wystawil nas na liste dluznikow(jesce raz pise ze przewoznik preslal tylko fakture)...my niemozemy fakturowac nic dla klienta bez cmr ale dla Trans wystarci jakis papier!!!!No jest toto normalne???

  Jak wy mace wsystko co trzeba dla nich to anuluja kauze - no jak oni maja tylko jeden papier to dawaja na liste dluznikow bo clowiek nieplaci za klamstwo

  Cili niech sobie kazdy zrobi swuj nazor na ta prace!!!...trzymac oszustow a prawa clowieka sa nikdze

  Dokiedy????


 • #2
  Zamieszczone przez Zobacz posta
  W roku 2018 doszlismy do wniosku...
  Panie Janie

  Działania Transinkasso podejmowane są w oparciu o obowiązujące przepisy Konwencji CMR lub przepisy krajowe, a także na podstawie ustalonych w sprawie okoliczności.

  W opisanej przez Pana sprawie dotyczącej kwoty 600 EUR strony zwarły umowę przewozu w relacji międzynarodowej. Jednym z istotnych postanowień umownych, było ustalenie, że przewoźnik ma podjąć towar w jednym miejscu załadunku i pod drodze na miejsce rozładunku, w jego obowiązku było udanie się do kolejnego miejsca, w którym obowiązkiem przewoźnika było odebranie dokumentów. Przewoźnik na Komunikatorze Trans dopytał T... S.R.O., czy zakresem umowy objęty jest obowiązek dokonanie odprawy celne, zwłaszcza, że miejsce dostawy wskazywało, iż jest to teren organu celnego. W odpowiedzi na te wątpliwości, T... S.R.O. potwierdza, że przewoźnik nie ma obowiązku dokonania odprawy celnej. Z poczynionych ustaleń wynika, iż przewoźnik podjął ładunek i jednocześnie od załadowcy dostał informację, że wszystkie formalności w tym miejscu są załatwione. W efekcie tych instrukcji, przewoźnik zaniechał obowiązku pojawienia się w drugim miejscu, gdzie wg. zlecenia miał wyłącznie odebrać dokumenty. Finalnie towar został dostarczony do miejsca dostawy, jednak ujawniono, iż towar powinien zostać odprawiony w miejscu, które w umowie przewozu zostało określone jako miejsce odbioru dokumentów. Tym samym T... S.R.O. organizuje transport powrotny za pośrednictwem nowego przewoźnika, z którym ustala kwotę przewoźnego w dwie strony plus odprawa na poziomie 600 euro. Wskazaną kwotę T... S.R.O. chce przerzucić na B... SP. Z O.O. tytułem roszczenia odszkodowawczego. W efekcie podjętych czynności ustalono, że T... S.R.O. poprzez nieujawnienie wszystkich informacji, które posiadał w momencie zawierania umowy, tj. informacje o konieczności odprawy celnej, sam przyczynił się do powstania szkody. Gdyby rzeczywiście w drugim miejscu przewoźnik miła odebrać tylko dokumenty, to w chwili, gdy firma B... SP. Z O.O. dowiedziała się o nieprawidłowym wykonaniu umowy, mogła udać się innym pojazdem po dokumenty, co niewątpliwie wygenerowałoby mniejsze koszty, niż w sytuacji, gdy konieczne jest ponowne przetransportowanie ładunku. Z tych względów niejednoznaczność odpowiedzialności przewoźnika, a przede wszystkim wątpliwości, co do rozmiarów tej odpowiedzialności, podjęta została decyzja o anulowaniu zgłoszenia z wniosku T... S.R.O.

  W sprawie dotyczącej kwoty 100 EUR strony zwarły umowę przewozu. W trakcie jej realizacji, nadawca umowny, tj. firma T... S.R.O. wskazała, że na skutek okoliczności zależnych od producenta towaru nie może nastąpić załadunek w zgodzie z treścią umowy i tym samym została podjęta decyzja o zakończeniu usługi z jednoczesnym oświadczeniem ze strony T... S.R.O., że w związku z podjazdem na załadunek przewoźnik może wystąpić o zapłatę kwoty 100 euro, co zostało zaakceptowane. W toku prowadzenia sprawy, potwierdzono wszystkie okoliczności, a dodatkowo uzyskano wydruk GPS potwierdzający fakt, podjazdu przewoźnika pod załadunek. W związku z powyższym roszczenie przewoźnika na kwotę 100 euro było zasadne, tym bardziej, że T... S.R.O. w korespondencji mailowej z przewoźnikiem złożyła oświadczenie, że ureguluje taką kwotę po dostarczeniu dokumentu księgowego.

  Komentarz


  • Ján Lukáček (41807)
   Ján Lukáček skomentował/a
   Editing a comment
   Co to tutaj pisece???wasa prawde-klamstwo!!!...a ja mam jak doprzedu wiedzec ze trzeba colnice robic jak zlecenie od polskiego klienta jest tylko na to ze trzeba odebrac dokumentow!!!...a po drugie, jest gluposc wymluwac sie na cos takie...jak niepasuje to niebierze zlecenia przeciez!!!niepasuje mi cos to niebierze!!!...jest to jednoducha wiec, tylko wy w transinkasso robice troche mysle nie s normalnosca ale dla tego co wam przewoznik napise...tutaj byla jasna sprawa dla normalniego rozumu: mam zlecenie, jade zaladowac, po dokumenty a na rozladunek!...jak by przyjechal na ta colnice co pisece ze to jest firma na colnice tak by sie ozwal a gadalo by sie s klientem co dalej!!!ALE ON TAM WOGOLE ANI NIEBYL!!!!...i jego konanie chranice!!!...NIE BYL TAM!!!cili niedotrzymal zlecenie!!!!to jest prawda...cili poprose tutaj niepisac wase wyjadrzenie na ten temat...dzenkuje...
Pracuję...
X