Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.
X
  • Sortowanie
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• KORONAWIRUS

Linie lotnicze podniosly ceny przewozu towarow o 100% z powodu koronawirusa.
    Ja sie pytam ,dlaczego dziad transy w tym samym czasie obnizaja juz nieoplacalne stawki ?
    Kiedy skonczy sie dziadotransowanie z haslem ''i tak jade'' i stawka 020€/km.
    Jak zrobic z tym porzadek.
    Pseudo spedycje korzystaja z okazji i kroja stawki do maksa.
    To juz przechodzi ludzkie pojecie co tu sie dzieje.

a kim Pani jest ? i za kogo się uważa?, ze uzurpuje Pani sobie prawo do dyktowania innym jak maja prowadzić swój biznes i za ile ?Myśli Pani na serio, że jak jest spowolnienie to spedycje zarabiają krocie? na czym? jak ładunków nie ma
    My nie działamy w próżni proszę najmądrzejszej Pani, jak "przesolimy" ze stawką to klient idzie do innej, ma kilka i sobie wybierze taka jaka mu będzie pasowała czyli tańszą.
    i tak jak nie szata zdobi człowieka, tak stawka nie czyni dziada z dziada a raczej jakość jego pracy, przez 21 lat mojej pracy jako spedytor nie raz płaciłem bardzo dobre pieniądze za mistrzowsko-dziadowsko sp...transport. Na koniec czytając Pani przemyślenia dot. branży i ogólne które ku nieszczęściu innych decyduje się Pani publikować i wiedząc, że najgorsze są nieproszone rady jednak się zdecyduje:

Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
    Mark Twain

Komentarz

Panie Edek...wtrące swoje 5 groszy..
      Pana przedmówca miał jednak odwagę podpisać się pod swoją wypowiedzią a nie ukrywać się pod anonimowością a to dość subtelna różnica.
      To jego zdanie więc trzeba je uszanować no ale zacznijmy od tego, że trzeba czytać ze zrozumieniem :-).
      Zapewne Pani/Pan ma autka a nie laptopka w leasingu jako cały majątek ów spedycyjki która tak fantastycznie płaci, że nawet nie potrafi się ujawnić :-).

Jeśli nie potrafisz Pan ogarnąć czym jest przewoźnik jadący za 0.2e/km, nie rozumiesz Pan, że to i w Pana strzela bo i klient jak Pan podasz godną stawkę powie....eee przecież Wy Polacy jeździcie za 0.20e/km więc tyle mogę zapłacić....
      A więc w kogo to uderza ? Po 21 latach nadal Pan nie ogarniasz podstaw ? -). W tym wypadku ani spedycje ani przewoźnik nie zarobi a więc...podstawy Panie spedytor z 21 letnim niby stażem...
      Dodajmy jeszcze coś dość istotnego a mianowicie, zapewne kochacie takich przewoźników po 0.2e/km bo macie przebicia 100% no ale nie ma jakości bo wiadomo, jakość kosztuje i tu już nie zarobicie tyle. Każdy normalny przewoźnik kalkuluje i liczy za ile jest to rentowne no i wiadomo, już dla Was nie poleci po 0.2e/km więc jak widać, to zły przewoźnik i jak Pan to nazwał..."najmądrzejszej Pani" co jest już chamstwem, totalnym buractwem i nie trudno się domyślić, jakiej klasy spedycyjke Pan reprezentujesz....
      Myślisz Pan, że każdy jest na Pana poziomie ?, nikt tego nie wie, nikt nie liczy ? :-), drogi Pani....takie właśnie dziadspedycyjki już odchodzą do lamusa na szczęście, jak widzimy, muszą nawet się ukrywać....

Teraz zaczynam się już nie dziwić dlaczego poziom Polskiej spedycji jest taki a nie inny, jak zadaje pytanie "geniuszowi" :

Witam, to FTL ? , tak, 2 palety w doładunku.... :-) oraz wiele podobnych "hitów" naszych asów.

Zacytuje jeszcze..."My nie działamy w próżni..", co to znaczy MY ? jakaś ganksta ? :-), A kto Panu dał prawo pisać MY ? :-).
      Myślę, że większość spedytorów nie podpisało by się pod tym cyrkiem który Pan zaprezentował.....więc nie wiem skąd to MY....

Podsumowując :
      Ów "przewoźnik" za 0.20e/km wiadomo jak kończy...OLX...Oddam busa za 1 zł lub nawet dopłacę...
      Tu Panie spedytor, niestety jest coś takiego czego Pan nie ogarniasz, ekonomia, rentowność....
      Bardzo jestem ciekaw czy któraś z szanujących się spedycji i jawnie , podpisze się pod tymi słowami...anonimowej spedycji która tak fantastycznie płaci i ma tak ekonomiczne podejście do tematu :-).
      A jak chcesz Pan Edek merytorycznie i rzeczowo porozmawiać, to proponuje załogować się z Trans ID, ja zrobię to samo i sprawdzimy jak to w realu wygląda te 21 lat doświadczenia i kim jest ta fantastycznie płacąca grupa "MY" :-).

Pozdrawiam

P.S. Nie wiem skąd tu cytat Marka Twaina....też był spedytorem ? :-). Cytat fantastycznie użyty więc po cholerę był ten durny wpis ? :-).
      Zapewne już wszyscy wiedzą, że ta "genialna" spedycyjka KRAINA KREDEK SPEDITION, to własnie ta która płaci po 0.2e.km i musi być anonimowa :-) i tu nie Mark a Polskie przysłowie....Uderz w stół a nożyce się odezwą :-)
      Ostatnio edytowany przez Andrzej Dychowski (717669); [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

ale się panu szanownemu jadu ulało..ale ad rem bo ja tam pana nie znam nie oceniam, od dziadów czy ignorantów nie będę wyzywał...My mam na myśli spedytorów, przewoźników kierowców inszą brać tworzącą to całe TSL, nie chce mi się już po raz enty tłumaczyć takich rzeczy, że linia podziału nie biegnie przewoźnik/spedytor a co najwyżej profesjonalista/badziewiarz a wszedzie są ludzie i taborety.

Wrogiem nie jest inny przedsiębiorca (co najwyżej może być konkurencją)nawet na kanapie z lapkiem na kolanach a fiskalno biurokratyczny **********, pazerne państwo itp,

Zarzuca mi Pan czytanie ze zrozumieniem a zupełnie nie zrozumiał o czym ja pisałem...gdzie ja komu każe jechać po 0,2e czy mówię ze to dobrze? ja pisałem żeby każdy sobie prowadził biznes jak on uważa i nikomu nic do tego tylko tyle i aż tyle

Spedycje zle ? to olej spedycje jeździj sobie i po 0,5e jak dasz rade 3,5dm i po 3e /km 13,6m każdemu życzę...organizuj się z kolegami zrób spółdzielnie, jest obowiązek korzystać ze złych spedycji?.

Albo załóż sam spedycje jak to jakieś kokosy zobacz jak samo z nieba kapie, zakosztuj melasy zainwestuj w handlowca furę będzie ci targał klientów pęczkami

Co do polemiki szczerze? nie chce mi się już naście lat na tym starym forum spędziłem na mniej lub bardziej owocne polemiki z różnymi ludźmi. Którzy np na problemy z którymi boryka się nasza branża spowodowane regulacjami, biurokracja, fiskalizmem (tak w uproszczeniu) proponują jeszcze więcej regulacji biurokracji i socjalizmu jak np stawki minimalne czy zamknięcie dostępności do zawodu..nawet nie zdając sobie sprawy, że przedsiębiorcy transportowi, chociaż sami przedsiębiorczy to jeszcze żyjący z przedsiębiorczości innych powinniśmy być w awangardzie walki o jak największą swobodę i wolność prowadzenia działalności jak najmniejszy zamordyzm fiskalno/urzędniczy pętający inicjatywy gospodarcze

tak, że nic osobistego szanowny pan wybaczy to tyle polemiki a że ostatnio się narobiło i wszyscy razem zespół w zespół dostaniemy po ***** to zakończę poetycko:
        na nic nasze kłótnie na nic nasze swary głupie wnet i tak zginiemy w zupie

Komentarz

Własnie tu nie chodzi o kłótnie czy waśnie ale o same fakty. Przewoźnik latający po 0.2e/km strzela sobie i wszystkim w kolano a więc dlatego zgadzam się całkowicie z przedmówcą.
          Tu nie ma co tłumaczyć, liczyć, rozważać, tu po prostu jest jedna podstawowa zasada....rentowność. Przez takich właśnie przewoźników dostajemy po tyłku wszyscy, o to chodziło.

Ma sobie założyć spedycje ? :-), a po cholere, ja jestem przewoźnikiem. Handlowiec to akurat zbędny luksus i wcale nie uważam, że to rozwiąże problem, wręcz przeciwnie, kolejny etat, kolejne wyrzucone pieniądze a w obecnych czasach, to już....strzał w drugie kolano :-).

Jedynie co mnie przeraża, to że spedycje nie chcą współpracy z przewoźnikiem a chcą go wiecznie dym.....co tym bardziej nijak się ma do słowa biznes, partnerstwo, współpraca :-).
          Nikt nikomu nie każe zakładać firmy transportowej, spedycyjnej ale jak już ją robię, to nie róbcie popeliny i kalkulujcie też co jest realne a co jest Waszym wytworem rentowności. Chociaż wiadomo, u Was to jest czytelne, klient dał 300e, przewoźnikowi damy 200 i jest super rentowny biznes....jasne, dla Was tak, dla nas pewnie już dawno nie.

Reasumujac : To nie jad a Polska rzeczywistość która sięga już dna. Nie jest to zakończenie poetyckie no ale nie możemy się tego doszukiwać w obecnej sytuacji :-).

Komentarz

Pracuję...
          X