Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.
X
  • Sortowanie
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• MAN TGA 18.390, EURO4 - ma AdBlue czy nie?

Jak w temacie?

Man D20 390/430 Euro4 nie ma AdBlue, wykreca norme jak Scania EGRerm.

Komentarz

Dzięki za podpowiedź.

Komentarz

Niech mi ktos pokaże samochod EURO 4 z AdBlue......

Komentarz

Panie Michale zapytania takie jak powyżej świadczą o tym kto sie zajmuje przewozami w tym kraju - większość to miszczowie transportu
          Zamieszczone przez Michał

Komentarz

Zamieszczone przez Radoslaw
            Panie Michale zapytania takie jak powyżej świadczą o tym kto sie zajmuje przewozami w tym kraju - większość to miszczowie transportu
            Zamieszczone przez Michał
            http://cms.greenchem-adblue.com/idchjf/powitanie prosze panowie, troche mozecie poczytac

Komentarz

wszystko sie zgadza tylko piszą ze AdBlue stosuje sie zeby uzyskać normę Euro 4 tylko niech mi Pan pokaze obojetnie jaki sam. ciezarowy z norma max Euro4 w którym stosuje sie AdBlue. Ja takiego jeszcze nie spotkałem , byc moze jest i za mało jeszcze widziałem.......

Komentarz

wszystko sie zgadza tylko piszą ze AdBlue stosuje sie zeby uzyskać normę Euro 4 tylko niech mi Pan pokaze obojetnie jaki sam. ciezarowy z norma max Euro4 w którym stosuje sie AdBlue. Ja takiego jeszcze nie spotkałem , byc moze jest i za mało jeszcze widziałem.......
                mercedes atego actros

Komentarz

MA PAN RACJE PANIE JANUSZU MAŁO JESZCZE WIDZIAŁEM "Aby sprostać wymaganiom norm Euro 4 oraz Euro 5 większość producentów ciężarówek zdecydowała się na stosowanie technologii SCR (selektywnej redukcji katalitycznej). W technologii SCR wykorzystuje się dodatek AdBlue (roztwór mocznika), który jest wtryskiwany do spalin przed ich przejściem przez katalizator SCR. W katalizatorze tlenki azotu są przetwarzane w nieszkodliwy azot i parę wodną. Zaletą technologii SCR jest możliwość dostosowania jej do zarówno do Euro 4, jak i Euro 5. W przypadku bardziej wymagającej normy Euro 5 wystarczy po prostu zastosowanie większej dawki AdBlue, aby uzyskać niższe stężenie tlenków azotu w spalinach. W silniku spełniającym normę Euro 4 AdBlue stanowi około 3-4% ilości paliwa, natomiast w silniku dostosowanym do wymagań normy Euro 5 jest to 5-7% ilości paliwa. " TERAZ PRZYNAJMNIEJ WIEM JAK Z TYM JEST

Komentarz

Owszem, moze i mają atego i actrosy ale to tylko takie które jeżdzą w ruchu miejskim i krotkich trasach. Bo zazwyczaj w takich samochodach nie może oczyścic sie filtr DPF w tłumniku wiąze sie to z tym iz nie mozna go rozgrzac do odpowiedniej temperatury aby zapaliła sie (po wcześniejszym wtrysku oleju napędowego w suwie wydechu) sadza wydzielana w splinach z silnikiem diesla (tzw. cząstki stałe).

Komentarz

Zamieszczone przez Janusz
                      mercedes atego actros
                      ...nie tylko mercedes Dla euro 4: nie, nie wszyscy producenci wybrali technologie scr, man wybral technologie egr, jak i scania w wiekszosci swoich modeli. Wszyscy pozostali producenci wybrali technologie scr na poziomie euro 4. Dla euro 5: tak, wszyscy producenci – lacznie z man i scania – zdecydowali sie na wprowadzenie technologii scr, która wymaga uzycia adblue.

Komentarz

mercedes Prosze Pana

Komentarz

Jak inżynier zaprotokołował auto na 53 cetany to nic innego wlewać w niego już nie można. Spróbujcie Verwy czy Shel Vipower zupełnie inna jazda!
                          Jak tankujecie zwykłe ON 48 cetanów to nie oczekujcie cudów. Teraz samochody są zbyt wrażliwe na wszystko.
                          ja testuję dodatek do paliwa ten sam co robią z niego ON wzmocnione 55 cetanów na każdej stacji benzynowej pod rożnymi nazwami na Lotosie np. Lotos Dynamic 55 wszędzie ta sama chemia, a różne nazwy.
                          Wszędzie dodatek do ropy Cetan R
                          Testuję już kilkanaście dni. Auto przy przygazówkach przestało zupełnie dymić na czarno.
                          U mnie w autach oszczędności od 5% do 8% na różnych autach ..w skali floty spora kasa
                          Rzeczywiście wychodzi dużo taniej na litrze + oszczędności bo podobno czyści wtryski.
                          taaa.. Gadałem z kumplami jeżdżą na tym już ponad 4 lata !
                          Tylko kuźwa czemu nie mówili o tym wcześniej..!
                          zazdrość jakaś czy jak..

Komentarz

Pracuję...
                          X