Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.
X
  • Sortowanie
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

Jak masz montowane przez Scanie to pisz do nich. Moze od razu do centrali.
    Zamieszczone przez Przemysław
    Witam Ja miałem podobny przypadek w zeszłą środę.Scania 124 Low Deck - ma dwa oryginalne zbiorniki Scaniowskie po 450 l., ale producent wypuścił ją z jednym. drugi zamontowany przez Holendra, bez wpisu po Vin. Tylko kierowca nie dostał żadnego mandatu ani protokołu. Podpisał tylko ich protokół,ale nic mu nie dali. Kara będzie, czy można liczyć na jakiś cud? P.S. W servisie Scanii mogę jedynie założyć nowy zbiornik za 7000 pln. netto, nie ważne, że ten który jest jest oryginalny. Chciałem, aby go zdemontowli i założyli po raz drugi według ich "procedur servisowych", ale gdzie nie ma mlowy.Ludzie dajcie jakąś radę co z tym fantem począć - proszę bardzo o pomoc.

Komentarz

09-12-2007 miałem kontrole koło Chemnitz. Niedziela godz. 21,00 w trakcie odpoczynku tygodniowego, przerywają i czepiają się 3 nieorginalnego zbiornika w actrosie, bo dwa są fabryczne. Ok, kierowca informuje, że nie ma paliwa pokazuje na wskaźniku, bo jedzie tylko do Hof i wraca do Polski. Faktycznie ma tylko 450L na 3 zbiornikach. Niestety nie dają wiary i każą pomimo zakazu dla ciężarówke jechać za nimi około 20km do ich punktu kontrolnego. Na miejscu faktycznie okazuje się, że tego paliwa tam nie ma, ale wszystkie pomiary wykonane. Od tego momentu stali się przesympatyczni dla kierowcy tak jakby zdali sobie sprawę, że kontrola była nieuzasadniona i dali tylko do podpisu kierowcy dokument informujący( w niemieckim i polskim ), że tylko fabrycznie montowane zbiorniki są poza kontrolą i że wyraża zgodę na przyjęcie korespondencji. Koniec, zero zapytania o to czy ma jakieś pieniądze, nic kompletnie nic nie wskazywało na to, że będzie jakaś kara. Aż do dzisiaj, bo właśnie dostałem wezwanie do zapłaty za 360L, czyli tak jak bym miał pełne kotły paliwa, albo nie ważne czy w dodatkowym zbiorniku jest paliwo czy go nie ma to naliczają kare za sam fakt posiadania takiego zbiornika. I co Wy na to?

Komentarz

Moga jedyne naliczac za paliwo w zbiorniku...jak pusty to nic im do niego . Nam jak skontrolowali to mierzyli ilosoc paliwa i sru dodatek paliwowy do zaplaty za te ilosc. Na kwicie bylo dokladnie za ile paliwa.

Komentarz

Inna sprawa że Jak inżynier zaprotokołował auto na 53 cetany to nic innego wlewać w niego już nie można. Spróbujcie Verwy czy Shel Vipower zupełnie inna jazda!
          Jak tankujecie zwykłe ON 48 cetanów to nie oczekujcie cudów a mandatów. Teraz samochody są zbyt wrażliwe na wszystko, a inni czepiają się nas i lepią mandaty z co się da! Inna sprawa że tankowanie nowych aut zwykłym ON 48 powoli zabija nam auta! Czemu mówią że jakoś lepiej się jeździ na niemieckim ON? Inżynierowie nie głupi są ,a cudów nie ma.
          ja mieszam w baku testuję dodatek do paliwa ten sam co robią z niego ON wzmocnione 55 cetanów na każdej stacji benzynowej pod rożnymi nazwami na Lotosie np. Lotos Dynamic 55 wszędzie ta sama chemia, a różne nazwy.
          Wszędzie dodatek do ropy nazwa Cetan R , bo gadałem z cysterną na Lotosie.
          Testuję już kilkanaście dni. Auto przy przygazówkach przestało zupełnie dymić na czarno.
          U mnie w autach oszczędności od 5% do 8% na różnych autach ..w skali floty spora kasa
          Rzeczywiście wychodzi dużo taniej na spalaniu oszczędności + podobno czyści bak i wtryski śmieci idą do filtra.
          taaa.. Gadałem z kumplami jeżdżą na tym już ponad 4 lata !
          Tylko kuźwa czemu nie mówili o tym wcześniej..!
          zazdrość jakaś czy jak..

Komentarz

Pracuję...
          X