Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.
X
 • Sortowanie
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • #61
  cos cicho we wszystkich wątkach o macron w kwestii kontroli na drogach i ewentualnych karach.Nikogo nie kontrolowali i nie ukarali czy nikt sie nie chce pochwalic???

  Komentarz


  • #62
   środa, 6 lipca 2016 12:34 Edyta Janór napisał(a): witam, właśnie przesłałam zapytanie dotyczące reprezentowania mojej frmy we Francji do: move-expert.com. odpsali, że jesli transport dotyczy samochodów do 3,5t DMC, to nowa ustawa Loi Macron nie obowiązuje. czy to prawda ? już teraz nic nie wiem ......
   Dotyczy rowniez, jesli potrzeba wiecej informacji zapraszam do kontaktu z http://reprezentant.com.pl

   Komentarz


   • #63
    czwartek, 4 sierpnia 2016 19:32 Michał Matyka napisał(a): witam, jak wygląda sprawa jeżeli jestem włascicielem autka i ja jade na FR ?
    Jesli jest Pan wlascicielem firmy i prowadzi Pan auto, nie potrzebujue Pan ani zasaidczenia ani reprezentanta. Wymagane sa jedynie dokumnety poswiadczajace, ze jest Pan wlascielem firmy.

    Komentarz


    • #64
     czwartek, 18 sierpnia 2016 15:46 Robert Kampa napisał(a): cos cicho we wszystkich wątkach o macron w kwestii kontroli na drogach i ewentualnych karach.Nikogo nie kontrolowali i nie ukarali czy nikt sie nie chce pochwalic???
     Sa kontrole, i sa kary. Do tej pory najczesciel sa karani przewzonicy za brak zaswiadczenia, nie prawidlowe wypelnienie, brak innych dokumentow. Kary sa miedzy 200€ do 750€, zalezy od wykroczenia i widzimisie kontrolera. Max moga byc miedzy 450€ do 750€/2000€ w zaleznosci od ...

     Komentarz


     • #65
      Witam wszytskich, jelsi ktos potrzebuje przedstawiciela we Francji zapraszam na strone http://reprezentant.com.pl pozdrawiam

      Komentarz


      • #66
       Zamieszczone przez Zobacz posta
       Jesli jest Pan wlascicielem firmy i prowadzi Pan auto, nie potrzebujue Pan ani zasaidczenia ani reprezentanta. Wymagane sa jedynie dokumnety poswiadczajace, ze jest Pan wlascielem firmy.
       gdzieś dziś przeczytałem że od stycznia 2017 to się również ma zmienić ,ktoś coś wie na ten temat???

       Komentarz


       • Karolina Engels (22229)
        Karolina Engels skomentował/a
        Editing a comment
        Od 1 stycznia ma wejsc forma elektronicza zaswiadczenia, ale jednoczenie, kierowca bedzie nadal musial miec przy sobie forme papierowa, ktora bedzie Pan mogl wydrukowac w chwili zakonczenia deklaracji zaswiadczenia przez net, jak i przedstawiciel bedzie musial posiadac ten dokum,net w formie elektronicznej lub papierowej. Z pewnoscia ulatwi to kontrole we Francji, a wam skomplikuje zycie.

      • #67
       Zamieszczone przez Robert Zobacz posta

       gdzieś dziś przeczytałem że od stycznia 2017 to się również ma zmienić ,ktoś coś wie na ten temat???
       Z tego co się wiem to na zgłoszeniu ma być dodany zapis iż wyraża się zgodę na przetwarzanie danych, czy coś w tym rodzaju.

       Komentarz


       • #68
        A czy ma ktoś kierowców na wlasnych dzialalnosciach? Jesli tak to prosze o wskazowki jak to ogarnac w takim rpzypadku

        Komentarz


        • asia-maciejewska
         asia-maciejewska skomentował/a
         Editing a comment
         Witam, niestety Francuzi traktują to jak stosunek pracy i nakładają kary za brak reprezentanta i oświadczenia. Wyjątkiem jest, jeśli Pan ma działalność i tylko Pan jeździ.
         Ostatnio edytowany przez Łukasz Maślanka (531257); [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: edytowana część zawierająca reklamę

       • #69
        dostaliśmy dziś maila z info co musi mieć kiero przy sobie w kabinie w razie kontroli a co przedstawiciel :
        PrzedsiÍbiorca zamierzajĻcy delegowaś kierowcůw-pracownikůw do pracy na terytorium republiki Francuskiej zobowiĻzany jest do wystawienia zaúwiadczenia o delegowaniu. Zaúwiadczenie to waŅne jest maksymalnie przez okres 6 miesiÍcy i musi byś ono obligatoryjnie sporzĻdzone w jÍzyku francuskim przed rozpoczÍciem pierwszego delegowania. Ponadto koniecznym jest wyznaczenie przez PrzedsiÍbiorcÍ delegujĻcego pracownika swojego przedstawiciela we Francji (tzw. ĄreprezentantaĒ), ktůrego zadaniem bÍdzie kontakt ze s≥uŅbami kontrolujĻcymi w zakresie legalnoúci zatrudnienia oddelegowanych pracownikůw, jak růwnieŅ przechowywanie i udostÍpnianie tym s≥uŅbom wymaganych do kontroli dokumentůw. Przedstawiciel musi w≥adaś jÍzykiem francuskim. Okres wyznaczenia przedstawiciela nie moŅe byś krůtszy niŅ okres delegacji pracownika plus 18 miesiÍcy po zakoŮczeniu oddelegowania.

        Dekret nr. 2016-418 Loi Macron przewiduje m. in. koniecznoúś opracowania dokumentacji pracowniczej w jÍzyku francuskim oraz przechowywania czÍúci dokumentacji w kabinie pojazdu (tj. zaúwiadczenie o delegowaniu, deklaracja oddelegowania - zaúwiadczenie delegacji wskazane w art. 1331-2 Loi Macron, umowa o pracÍ delegowanego pracownika wraz z aneksem dotyczĻcym stawki minimalnej we Francji, oúwiadczenie o powo≥aniu Reprezentanta (Przedstawiciela). Innymi wymaganymi przez dekret dokumentami, ktůrych kierowca nie musi posiadaś w pojeüdzie, a ktůre bÍdĻ konieczne do przechowywania i udostÍpniania s≥uŅbom bÍdĻ: szczegů≥owa lista p≥ac, potwierdzenie wyp≥aty wymaganego minimalnego wynagrodzenia, umowa przewoünika z przedstawicielem, kopie kontraktůw przewoünika ze zleceniodawcĻ we Francji, czy teŅ oúwiadczenie o iloúci kontraktůw i obrotůw przewoünika realizowanych na terenie Francji i na terenie Polski.


        Zaúwiadczenie o oddelegowaniu ma zostaś sporzĻdzone w dwůch egzemplarzach, z ktůrych jeden jest przekazywany pracownikowi delegowanemu aby jak juŅ wyŅej wspomniano przechowywa≥ je w pojeüdzie a drugi w zaleŅnoúci od sytuacji albo przechowywany przez przedstawiciela przedsiÍbiorstwa albo przez przedsiÍbiorstwo, ktůre korzysta z pracy delegowanego kierowcy.

        Umowa wraz z aneksem musi zawieraś dane pracownika: imiona, nazwisko, datÍ i miejsce urodzenia, adres zamieszkania, narodowoúś, datÍ podpisania umowy o pracÍ , kwalifikacje zawodowe, wynagrodzenie brutto, koszty za nocleg i za posi≥ki za kaŅdy dzieŮ delegowania, informacjÍ o stawce minimalnej we Francji. Jeúli chodzi o szczegů≥owĻ kartÍ wynagrodzeŮ to bÍdzie ona musia≥a zawieraś nastÍpujĻce dane: stawkÍ godzinowĻ brutto, stawkÍ za pracÍ w godzinach nadliczbowych okreúlonĻ w EUR, okres i godziny pracy ktůrych dotyczy wynagrodzenie z rozrůŅnieniem na godziny p≥acone w normalnej wysokoúci oraz te z dodatkami, urlopy oraz dni wolne od pracy oraz elementy wynagrodzenia, ktůre ich dotyczĻ.

        (przepraszam za formę ale tak właśnie ,bez polskich znakow wygląda ten mail)

        biurokracja ,biurokracja i jeszcze raz biurokracja zamiast transportu.

        dwa wnioski mi się po tym nasunęły:
        po pierwsze :to tak jakby cały ten bajzel miał dotyczyć tylko firm które stale współpracują ze zleceniodawcami z FR i stale świadczą usługi na terenie FR bo jak liczyć godziny nadliczbowe w Fr i urlop skoro w miesiącu kiero jest w Fr max 10 dni licząc ładunki do FR ,kabotaż i ładunki z FR (tak to bynajmniej u nas wyglądało do tej pory)
        po drugie :zapłacisz za przedstawiciela ,zapłacisz kierowcy wszystkie godziny w FR wg ich stawki (jeśli uda Ci się je oczywiście poprawnie wyliczyć ) a przy kontroli jakiś orzeł coś inaczej zinterpretuje i tak i tak dowalą mandat

        Komentarz


        • #70
         Od 1 stycznia 2017 trzeba będzie zgłaszać kierowców elektronicznie do Marcon. Biurokracja i opłaty nas wyeliminują. Szkoda słów !!!

         Komentarz

         Pracuję...
         X