Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.
X
  • Sortowanie
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• PLACA MINIMALNA W nIEMCZECH

Prosze o konkretne wiadomosci odnosnie placy minimalnej kierowcow w Niemczech . Jak mozna to wykazywac ,czy dieta tez jest chonorowana prze Niemcow ,? Czy jest sposob jak to ominac i w jaki sposob mozna prowadzic ewidencje

po pierwsze to się uspokoić i nic nie robić . Polskie firmy obowiązują przepisy odnośnie płacy ,które zostały uchwalone przez rząd w Polsce a nie w Niemczech .

Komentarz

Zamieszczone przez Andrzej
      po pierwsze to się uspokoić i nic nie robić . Polskie firmy obowiązują przepisy odnośnie płacy ,które zostały uchwalone przez rząd w Polsce a nie w Niemczech .
      Polskich przewozników poki co obowiązują przepisy niemieckie dotyczące płacy minimalnej na terenie DE. Chyba że Pan się zobowiązuje pokryc ewentualna kare. Panie Piotrze prosze wejśc na strone https://berlin.trade.gov.pl/pl/ - tu ma Pan najpełniejsze informacje. Link do pełnego artykułu: https://berlin.trade.gov.pl/pl/aktua...mczasowej.html

Komentarz

Nie wierzę...Znaczy się mam rozumieć, że Polski już nie ma definitywnie, nawet na papierze???
        Zamieszczone przez Łukasz
        Zamieszczone przez Radosław
        Zamieszczone przez Andrzej
        Polskich przewozników poki co obowiązują przepisy niemieckie dotyczące płacy minimalnej na terenie DE. Chyba że Pan się zobowiązuje pokryc ewentualna kare. Panie Piotrze prosze wejśc na strone https://berlin.trade.gov.pl/pl/ - tu ma Pan najpełniejsze informacje. Link do pełnego artykułu: https://berlin.trade.gov.pl/pl/aktua...mczasowej.html

Komentarz

Przeczytałem te postanowienia i nic z tego nie mogę pojąć , bo to jak zwykle pisze to tak zawile i o wszystkim że nie ma konkretu Czy ja moge wjechać na teren Niemiec 50km od granicy Polsko-niemieckiej z jednorazowa dostawą towaru .Czy ja do takiego jednorazowego wyjazdu raz na miesiąc musze posiadać zaświadczenia, oswiadczenia i to jeszcze w języku niemieckim . Czy też to takiego jednorazowego transportu docelowego nie musze tego robić . Proszę by ktoś mi to wyjaśnił w prosty sposób.

Komentarz

Póki co wjeżdżać jeszcze możemy ale kierowcę musimy wcześniej zgłosić. Jak tak dalej pójdzie to w przysżłości nie wiadomo czy nam zupełnie nie zakażą jeśli im się transport znowu zacznie chcieć robić. Każda godzina przebywania na terenie DE zaliczana do czasu pracy musi być wypłacona kierowcy 8,5 EUR brutto.
            Zamieszczone przez Sławomir
            Przeczytałem te postanowienia i nic z tego nie mogę pojąć , bo to jak zwykle pisze to tak zawile i o wszystkim że nie ma konkretu Czy ja moge wjechać na teren Niemiec 50km od granicy Polsko-niemieckiej z jednorazowa dostawą towaru .Czy ja do takiego jednorazowego wyjazdu raz na miesiąc musze posiadać zaświadczenia, oswiadczenia i to jeszcze w języku niemieckim . Czy też to takiego jednorazowego transportu docelowego nie musze tego robić . Proszę by ktoś mi to wyjaśnił w prosty sposób.

Komentarz

Gdzie taka Pan otrzymal info ze za kazda godzine nalezy sie ta kasa? czyli jak w weekend stoi to tez ma tyle dostac? to raczej smieszne troche czyli jak np na budowierobotnicy beda robili i tez maja taka sama kase dostac nwet jak spia w domu bo sa na terenie niemiec? troche to smieszne było by
              Zamieszczone przez Paweł
              Póki co wjeżdżać jeszcze możemy ale kierowcę musimy wcześniej zgłosić. Jak tak dalej pójdzie to w przysżłości nie wiadomo czy nam zupełnie nie zakażą jeśli im się transport znowu zacznie chcieć robić. Każda godzina przebywania na terenie DE zaliczana do czasu pracy musi być wypłacona kierowcy 8,5 EUR brutto.

Komentarz

Zamieszczone przez Paweł
                To chyba z torbami pójdziecie jak za weekendy zaczniecie placic po 8,5e za godz

Komentarz

Zamieszczone przez Paweł
                  To chyba z torbami pójdziecie jak za weekendy zaczniecie placic po 8,5e za godz
                  płatne sa tylko przepracowane godziny. Niepłatne sa pauzy.

Komentarz

Drodzy koledzy, jak narazie płaca minimalna w Niemczech wynosi 8,50€ i nikt Wam nie wejdzie na konto, nie pójdzie z kontrolą bo przepisy zabraniają. Jeżeli chodzi o wyjazdy kierowców sprawa jest w toku rozliczania kierowców, ponieważ kierowca nie jest delegowany do pracy na terenie Niemiec lecz jest podczas podróży służbowej i o ten wątek narazie toczy się sprawa. Moim zdaniem ja żyje i pracuje w Polsce, tutaj płacę podatki więc co mnie interesuje płaca w Niemczech minimalna, jeżeli nie jestem podatnikiem tego kraju.

Komentarz

Proszę czytać ze zrozumieniem. " Każda godzina przebywania na terenie DE zaliczana do czasu pracy musi być wypłacona kierowcy 8,5 EUR brutto." Jak już poniżej napisano odpoczynek nie wlicza się do czasu pracy PS. Jakby tego było mało dodatki za nadgodziny, pracę w nocy , święta i niedziele muszą być wypłacane dodatkowo. Tylko ciekaw jestem jak liczyć nadgodziny np. średniotygodniowe jeśli część z nich powstała za pracę nie na terenie DE ? W jakiej kolejności je rekompensować i co o rekompensacie czasem wolnym mówią ich przepisy ? Jak już się tak wyuczymy, że będziemy znali wszystkich przepisy to utwórzmy swoją Unię bis.
                      Zamieszczone przez Paweł
                      Gdzie taka Pan otrzymal info ze za kazda godzine nalezy sie ta kasa? czyli jak w weekend stoi to tez ma tyle dostac? to raczej smieszne troche czyli jak np na budowierobotnicy beda robili i tez maja taka sama kase dostac nwet jak spia w domu bo sa na terenie niemiec? troche to smieszne było by
                      Zamieszczone przez Paweł

Komentarz

Witam Wszystkich. W sumie to juz nie wiem na którym wątku mam pisać, bo w sprawie MiLog jest juz kilka wątków. Zadzwoniłam do Info Zoll z prosba o interpretację. Info powiedziało, ze podlegamy pod MiLog, zadałam parę pytan miedzy innymi, jaką wowczas obrac stawkę - dla WESI jest 8,5 Eur, a dla OSI na ten moment 7,86 Eur i jeszcze pare pytan na która nie byli w stanie odpowiedziec i prosili napisać. Wiec napisałam . Odpowiedź dostałam w ciągu godziny, że oni nie moga interpretowac i sa tylko od przyjmowania wnioskow i prosili zwrócic sie do ustawodawcy i podali namiary do Ministerstwa Pracy D, które ta ustawe wymysliło. Napisałam kilka dni temu, podałam przykłady, że np. polski kierowca, polskie auto, polskie zlecenie, polska umowa o pracę itd. Odpowiedź przyszła dzisiaj. Ponieważ nie można ( nie umiem wkleic ) tego co mi napisali, przekaże tylko małe reasume" w wolnym tłumaczeniu : " Płaca minimalna jest międzynarodową narzucajacą formą w rozumieniu art.9 rozporzadzenia rzymskiego ( Polska niestety podpisała to swojego czasu - przypis mój). W odniesieniu do np. transportów tranzytowych zagraniczny pracownik podczas wykonywania swojej pracy, porusza sie po niemieckim terytorium. I za ten okres naleza jest mu niemiecka płaca minimalna .. ". Chcąc nie chąc profilaktycznie wyslałam im ten niesczęśliwy formularz 033037mobil. Dla poprawności kierowca nie musi posiadac przy sobie tego potwierdzenia faxsowego, ale musi je miec pracodawca w razie kontroli. Nota znajduje się tutaj: http://www.trans.eu/pl/wp-content/up...-niemczech.pdf

Komentarz

Widzę, że nadal trwa chocholi taniec wokół formularza - wysyłać nie wysyłać . A prawdziwym problemem jest fakt wchodzenia z buciorami ustawodawcy niemieckiego do polskich firm, konretnie do działów kadr ale i nie tylko. Pewnie jedyne czego jeszcze chcecie, to żeby Niemcy zgodzili się na dokumentację w języku polskim, bo resztę żeście już potulnie łyknęłi jak pelikan żabę. Gratuluję!
                          Zamieszczone przez Alicja
                          Witam Wszystkich. W sumie to juz nie wiem na którym wątku mam pisać, bo w sprawie MiLog jest juz kilka wątków. Zadzwoniłam do Info Zoll z prosba o interpretację. Info powiedziało, ze podlegamy pod MiLog, zadałam parę pytan miedzy innymi, jaką wowczas obrac stawkę - dla WESI jest 8,5 Eur, a dla OSI na ten moment 7,86 Eur i jeszcze pare pytan na która nie byli w stanie odpowiedziec i prosili napisać. Wiec napisałam . Odpowiedź dostałam w ciągu godziny, że oni nie moga interpretowac i sa tylko od przyjmowania wnioskow i prosili zwrócic sie do ustawodawcy i podali namiary do Ministerstwa Pracy D, które ta ustawe wymysliło. Napisałam kilka dni temu, podałam przykłady, że np. polski kierowca, polskie auto, polskie zlecenie, polska umowa o pracę itd. Odpowiedź przyszła dzisiaj. Ponieważ nie można ( nie umiem wkleic ) tego co mi napisali, przekaże tylko małe reasume" w wolnym tłumaczeniu : " Płaca minimalna jest międzynarodową narzucajacą formą w rozumieniu art.9 rozporzadzenia rzymskiego ( Polska niestety podpisała to swojego czasu - przypis mój). W odniesieniu do np. transportów tranzytowych zagraniczny pracownik podczas wykonywania swojej pracy, porusza sie po niemieckim terytorium. I za ten okres naleza jest mu niemiecka płaca minimalna .. ". Chcąc nie chąc profilaktycznie wyslałam im ten niesczęśliwy formularz 033037mobil. Dla poprawności kierowca nie musi posiadac przy sobie tego potwierdzenia faxsowego, ale musi je miec pracodawca w razie kontroli.

Komentarz

Pani Alicjo, z całym szacunkiem za wysiłek, jaki Pani włożyła żeby się dowiedzieć w sumie....niczego nowego. Mam nadzieję, że zdaje sobie Pani sprawę, że odsyłając podpisany formularz zgłoszeniowy podpisała Pani jednocześnie dwa zobowiązania, o któych już mi się naet nie chce pisać, czego dotyczą. Mimo wszystko pozdrawiam i życzę powodzenia.
                            Zamieszczone przez Łukasz
                            Widzę, że nadal trwa chocholi taniec wokół formularza - wysyłać nie wysyłać . A prawdziwym problemem jest fakt wchodzenia z buciorami ustawodawcy niemieckiego do polskich firm, konretnie do działów kadr ale i nie tylko. Pewnie jedyne czego jeszcze chcecie, to żeby Niemcy zgodzili się na dokumentację w języku polskim, bo resztę żeście już potulnie łyknęłi jak pelikan żabę. Gratuluję!
                            Zamieszczone przez Alicja
                            Witam Wszystkich. W sumie to juz nie wiem na którym wątku mam pisać, bo w sprawie MiLog jest juz kilka wątków. Zadzwoniłam do Info Zoll z prosba o interpretację. Info powiedziało, ze podlegamy pod MiLog, zadałam parę pytan miedzy innymi, jaką wowczas obrac stawkę - dla WESI jest 8,5 Eur, a dla OSI na ten moment 7,86 Eur i jeszcze pare pytan na która nie byli w stanie odpowiedziec i prosili napisać. Wiec napisałam . Odpowiedź dostałam w ciągu godziny, że oni nie moga interpretowac i sa tylko od przyjmowania wnioskow i prosili zwrócic sie do ustawodawcy i podali namiary do Ministerstwa Pracy D, które ta ustawe wymysliło. Napisałam kilka dni temu, podałam przykłady, że np. polski kierowca, polskie auto, polskie zlecenie, polska umowa o pracę itd. Odpowiedź przyszła dzisiaj. Ponieważ nie można ( nie umiem wkleic ) tego co mi napisali, przekaże tylko małe reasume" w wolnym tłumaczeniu : " Płaca minimalna jest międzynarodową narzucajacą formą w rozumieniu art.9 rozporzadzenia rzymskiego ( Polska niestety podpisała to swojego czasu - przypis mój). W odniesieniu do np. transportów tranzytowych zagraniczny pracownik podczas wykonywania swojej pracy, porusza sie po niemieckim terytorium. I za ten okres naleza jest mu niemiecka płaca minimalna .. ". Chcąc nie chąc profilaktycznie wyslałam im ten niesczęśliwy formularz 033037mobil. Dla poprawności kierowca nie musi posiadac przy sobie tego potwierdzenia faxsowego, ale musi je miec pracodawca w razie kontroli.

Komentarz

Też tak sobie myślę, czy czasami to zgłoszenie nie obróci się w przyszlości przeciwko nam. Nawet jeśli zostanie to wyjaśnione, wyprostowane i wróci do starego systemu, to niemcy mogą dalej rządać respektowania tego zapisu, bo sami podpisalliśmy się, że zobowiązujemy się go przestrzegać. Ciekaw jestem czy chociaż połowa przewoźników wysłała im to zgłoszenia...

Komentarz

Pracuję...
                              X