Witam, czy ktoś kompetentny może mi przybliżyć wymogi na terenie Francji dla firm jednoosobowych? Mam własne auto i sam jeżdżę nie zatrudniam żadnych pracowników. Wiem, że w tym przypadku sprawę mam ułatwioną bo powinienem mieć tylko przetłumaczoną licencję i wypis CEDiG. Pytanie jednak brzmi: Czy w tym przypadku również potrzebuję przedstawiciela na terenie Francji czy tłumaczenie tych dokumentów załatwia sprawę i można jeździć?
Ogłoszenie
Zwiń
No announcement yet.
X
Zwiń
-
Jako firma jednoosobowa i na samozatrudnieniu nie musi Pan posiadac ani przedstawiciela we Francji, ani zadnych zaswiadczen oddelegowania. Sa jednak od Pana wymagane dokumnety poswiadczajace, ze jest Pan wlascicielem firmy, czyli wpis w KRS np.http://www.developpement-durable.gou..._juin_2016.pdf prosze poczytac informacje, dostepne w jezyku polskim na stronie Francuskiego Ministerstwa.
Pozdrawiam
-
Zamieszczone przez Zobacz postaJako firma jednoosobowa i na samozatrudnieniu nie musi Pan posiadac ani przedstawiciela we Francji, ani zadnych zaswiadczen oddelegowania. Sa jednak od Pana wymagane dokumnety poswiadczajace, ze jest Pan wlascicielem firmy, czyli wpis w KRS np.http://www.developpement-durable.gou..._juin_2016.pdf prosze poczytac informacje, dostepne w jezyku polskim na stronie Francuskiego Ministerstwa.
Pozdrawiam
- 2 polubień
Komentarz
-
Zamieszczone przez Zobacz posta
KRS nie dotyczy jednoosobowych działalności...
Komentarz
-
Witam
We Francji, podobnie jak w Polsce oraz w innych państwach, jak najbardziej istnieje możliwość założenia działalności gospodarczej przez kierowcę i świadczenia usług kierowania pojazdem lub usług transportowych. I tacy kierowcy mogą spokojnie poruszać się po terytorium Francji. Zgodnie z przepisami francuskimi dotyczącymi płacy minimalnej, kierowcy prowadzący działalność gospodarczą są wyłączeni spod obowiązków nałożonych tymi przepisami. Jednocześnie organy francuskie zajęły stanowisko, że wszystkie stosunki prawne pomiędzy firmami transportowymi a kierowcami, które mają w rzeczywistości charakter stosunku pracy, będą traktowane jako stosunek pracy i wówczas będzie wymagane wypełnianie obowiązków wskazanych w Loi Macron. Cały problem polega na tym, że Francuzi nie określili w przepisach jasnych kryteriów, które pozwalałyby zakwalifikować inne stosunki prawne pomiędzy kierowcami a firmami transportowymi jako stosunek pracy. W przypadku MiLoGa było jasno określone, że jeżeli kierowca prowadzi własną działalność gospodarczą, ale kieruje pojazdem należącym do swojego zleceniodawcy i większość jego dochodów pochodzi z faktur wystawianych temu zleceniodawcy, należy go traktować jako pracownika i wypełniać w stosunku do niego obowiązki nałożone przez MiLoG. We Francji nie zostało to doprecyzowane. W związku z tym, przewoźnicy muszą zdecydować, czy podejmują ryzyko i nie wypełniają obowiązków wskazanych w Loi Macron w stosunku do samozatrudnionych kierowców, czy traktują ich tak samo jak pracowników zatrudnionych na umowę o pracę i wypełniają wszystkie obowiązki. To jest decyzja przewoźnika dopóki nie zostanie do wyjaśnione przez Francuzów. Natomiast wiemy, że we Francji nie funkcjonują umowy zlecenia, które w polskich firmach są bardzo często spotykane. I to wcale nie oznacza, że kierowca zatrudniony na umowę zlecenia nie może poruszać się po Francji. On może poruszać się po Francji, tylko w tym wypadku on jest traktowany przez Francuzów jako pracownik i trzeba spełniać co do niego wszystkie obowiązki wskazane w Loi Macron. To, że we Francji funkcjonują inne typy umów z kierowcami nie oznacza, że my nie możemy stosować umów, które funkcjonują u nas i kierowcy nie mogą poruszać się po Francji. Możemy nadal stosować swoje umowy, tylko pozostaje kwestia tego, czy zostaną one zakwalifikowane przez Francuzów w czasie kontroli jako stosunek pracy i czy będą oni wymagać rozliczenia i wypłacenia płacy minimalnej dla takich kierowców.
Pozdrawiam
Dominika Grobelna
TransLawyers Widuch i Wspólnicy sp. k.
Specjalista ds. Marketingu / Marketing Specialist
tel.: +48 71 733 39 14
email: dgrobelna@translawyers.eu
TransId: 88-8
-
-
WITAM MAM PYTANIE CHCĘ WYNAJĄĆ POJAZD KIEROWCY ,KTÓRY JEST NA SAMOZATRUDNIENIU A
USŁUGI W RUCHU MIĘDZYNARODOWYM BĘDZIE ŚWIADCZYŁ DLA INNEGO ZLECE
NIODAWCY Z POLSKI
CZY BĘDZIE GO OBOWIĄZYWAŁA USTAWA O PŁACY MINIMALNEJ MILOG I FRANCUSKIEJ CZY ON
NIE PODLEGA POD TĄ USTAWĘ
Komentarz
-
Zamieszczone przez Zobacz postaWITAM MAM PYTANIE CHCĘ WYNAJĄĆ POJAZD KIEROWCY ,KTÓRY JEST NA SAMOZATRUDNIENIU A
USŁUGI W RUCHU MIĘDZYNARODOWYM BĘDZIE ŚWIADCZYŁ DLA INNEGO ZLECE
NIODAWCY Z POLSKI
CZY BĘDZIE GO OBOWIĄZYWAŁA USTAWA O PŁACY MINIMALNEJ MILOG I FRANCUSKIEJ CZY ON
NIE PODLEGA POD TĄ USTAWĘ
Jak jestem w błędzie, to można hejtować.
Komentarz
-
Zamieszczone przez Zobacz postaWitam,
A jak to wygląda prawnie na Francji i Niemczech dla osoby WSPÓŁPRACUJĄCEJ czyli syna, córki (najbliższej rodziny) pomagającej w prowadzeniu działalności?
Bardzo proszę o pomoc.
Komentarz
-
nie mogę znaleźć tej strony pdf może ktoś mi może pomóc http://www.developpement-durable.gou..._juin_2016.pdf
Komentarz
-
Pani Dominiko Grobelna troche Pani plecie trzy po trzyW niemczech kierowca majacy wlasna dzialnoiscnie podlega Milogowi nie zalezy to od tego kto mu użyczył auto.We francji zas samozatrudniony nie podlega dekretowi 418-16.Malo tego dekretowi 418-16 nie podlega takze ktos kto swiadczy usluge oparą na umowie o dzieło.Francuzi nie moga ingerowć w nazewnicwo polskich omów i przepisów .Co do umowy zlecenia i umowy o prace trzeba i nalezy podniesc iz po 1 umowa o prace oraz umowa zlecenie to umowy dobrego starania zas umowa o swiadczenie uslug w postaci umowy z podmiotem czyli tzw samozatrudnionym jak i umowa o dzielo to umowy tzw spelnionego swiadczenia.Jako ze w Poslce umowa ,,spelnionego swiadczenia "nie moze byc umowa o prace gdyz umow o prace to umowa ,,dobrego starania" to jest jasne ze kierowca moze miec jedynie wlasna dzialnosc w naszym kraju lub tz umowe o dzielo.Umowa o prace z kierowca nie jest w polsce mozliwa gdyzkierowca ma spelnic swiadczenie : zaladowac sie w okreslonym czasie , dojechac na czas i rozladowac sie na czas .Zatwm w Polsce zawarcie umowy z kierowca na zasadzie zlecenia albo umowy o prace jest zawarciem umowy pozornej gdyz w istocie jest to umowa ,,spelnionego swiadczenia"
Komentarz
-
Witam serdecznie
prawnie uzasadniam to w ten sposob ze osoba wspolpracujaca czyli tzw we Francji conjoint collaborateur nie ma statutu osoby zatrudnionej na umowe o prace.Warunkiem jest oczywiscie ze nie dostaje ona zadnego wynagrodzenia. Przepisy o oddelegowaniu dotycza tylko osob zatrudnionych na umowe o prace. Osoba wspolpracujace tzw conjoint collaborateur ma we Francji statut osoby samozatrudnionej - travailleur indépendant. Pozdrawiam
Komentarz
-
Podepne się do wątku. Spółka z o.o. zarejestrowana w PL, kierowca prezes firmy mianowany. Co potrzebuje KRS przetłumaczony??? Uchwałę o powołaniu prezesa???
Komentarz
-
Ja nigdy nie mogłem rozgryźć jak się rozlicza milog, dlatego robi to za mnie firma https://www.tacho-kontrol.pl/ jak na razie sprawuje się dobrze
Komentarz
-
Zamieszczone przez Pa cis Zobacz postaJa nigdy nie mogłem rozgryźć jak się rozlicza milog, dlatego robi to za mnie firma https://www.tacho-kontrol.pl/ jak na razie sprawuje się dobrze
Komentarz
Komentarz