Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.
X
 • Sortowanie
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • #16
  Mam pytanie jak PL firmy transportowe jeżdżą po Francji i Niemczech i wszyscy podpisują ,,zaświadczania'' ,że przestrzegają pensji minimalnej loi Macron i Milog a i tak wszyscy mają najniższą umowę o pracę i magiczne diety i czy włączenie kierowców do dyrektywy o pracownikach delegowanych według was coś zmieni? Czytam sobie Dyrektywa 96/71/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 16 grudnia 1996 r. dotycząca delegowania pracowników w ramach świadczenia usług i Artykuł 3

  Warunki zatrudnienia

  1. Państwa Członkowskie zapewnią, że bez względu na to jakie prawo stosuje się w odniesieniu do stosunku pracy przedsiębiorstw, o których mowa w art. 1 ust. 1, będą gwarantowały pracownikom delegowanym na ich terytorium warunki zatrudnienia, obejmujące następujące zagadnienia, które w Państwie Członkowskim, gdzie wykonywana jest praca, ustalone są przez:

  - przepisy prawne, rozporządzenia lub przepisy administracyjne i/lub

  - umowy zbiorowe lub orzeczenia arbitrażowe uznane za powszechnie stosowane w rozumieniu ust. 8, o ile dotyczą one rodzajów działalności wymienionych w Załączniku:

  a) maksymalne okresy pracy i minimalne okresy wypoczynku;

  b) minimalny wymiar płatnych urlopów rocznych;

  c) minimalne stawki płacy, wraz ze stawką za nadgodziny; niniejszy podpunkt nie ma zastosowania do uzupełniających zakładowych systemów emerytalnych;

  Czy ktoś się domyśla co urzędnicy Komisji mają na myśli jeśli chodzi o objęcie kierowców przepisami o pracownikach delegowanych? Według moich informacji pensja kierowcy w systemie 3/1 jak jeździ po Europe Zachodniej wynosi w zależności od 6500zł (1585EUR) do 9000 zl ( oczywiści umowa o pracę i najniższa krajowa a reszta nie opodatkowane diety i kilometrówki system 2/1 to 5000zł ) Czy pomysły KE i dyrektywa o pracownikach delegowanych ma powodować to 6 500 zł Netto 9 232 zł Brutto?

  Komentarz

  Pracuję...
  X