Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.
X
 • Sortowanie
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Kabotaż we FR

  Dzień dobry,

  Może jest ktoś tutaj kto ma pewność (da np. jakąś podstawę prawną) odnośnie do mojego pytania: jak jest z kabotażem bez wyjazdowej CMR z FR. Przykład:

  - wjeżdżamy z DE do FR
  - robimy 3 przerzuty (1:1, 3 cmr), ostatni rozładunek mamy np. w Strasburgu
  - następnie trafia nam się załadunek z Offenburga do a) Dortmundu (potem chcemy ładować np. z Dortmundu do FR- możemy? znowu mamy 3 kabotaże?), b) Metz,FR- czyli mamy wjazd na FR, możemy ponownie zrobić 3 kabotaże, mimo tego, iż nie wywieźliśmy towaru z FR poza FR?

 • #2
  http://www.developpement-durable.gou...20anglaise.pdf

  fiszaka po angielsku, niestety nie moge znalesc po polsku, a byla dostepna jeszcze w ubieglym roku.
  Jesli pojazd wjezdza do Francji, a wykonal wczesniej operacje transportowa po za granicami FR, przewoznik ma prawo wykonac 1 operacje kabotazowa w ciagu 3 dni od wjazdu do FR, ale kabotaz ten musi zakanczyc sie nie pozniej niz w cigu 7 dni od daty zakonczenia ostatniej operacji miedzynarodowej. Po tej operacji nalezy opuscic terytorum Francji, jesli nie ma sie zaladunku z FR w miedzynarodowym, albo zaladowac w FR operacje miedzynarodowa.
  Jesli pojazd wjezdza do Francji z zaladunkiem miedzynrodowym i dostarcza do FR, wowczas mozna wykonac 3 operacje kabotazu ( zaznaczam 3 listy przewozowe CMR!) w ciagu 7 dni liczac od dnia rozladunku ostatniej dostawy miedzynarodowej we Francji.Po tej operacji nalezy opuscic terytorum Francji, jesli nie ma sie zaladunku z FR w miedzynarodowym, albo zaladowac w FR operacje miedzynarodowa.

  Komentarz


  • #3
   To każdy wie. Ale nie ma tu odpowiedzi na moje pytanie

   Komentarz


   • #4
    "Międzynarodowy transport drogowy - podejmowanie i wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie przewozu osób lub rzeczy pojazdami samochodowymi, za które uważa się również zespoły pojazdów składające się z pojazdu samochodowego i przyczepy lub naczepy, przy czym jazda pojazdu między miejscem początkowym i docelowym odbywa się z przekroczeniem granicy Rzeczypospolitej Polskiej " Jeżeli francuzi rozumieją tą definicje jak polskie GITD to możesz wykonać znów 3 kabotaże, gdyż wykonałeś transport międzynarodowy.

    Komentarz

    Pracuję...
    X