Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.
X
  • Sortowanie
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Transport międzynarodowy

Witam,
    Od jakiegoś czasu interesuje się transportem, z założenia chce zostać spedytorem. Powoli się uczę, przeglądam fora, pytam ludzi. Swego czasu miałem praktyki w małej firmie, aczkolwiek dużo z niej nie wyniosłem. Pracowałem na stanowisku ze spedytorem, który prowadził busy do 1.5t ładowności po Unii Europejskiej. Jest parę rzeczy, których chciałbym się dowiedzieć, jeżeli jest tutaj osoba, która byłaby mi w stanie bez irytacji odpowiedzieć (bo to może wydawać się banalne), byłbym wdzięczny.
    No więc tak, nurtuje mnie sprawa kabotażu w niektórych krajach. Bo co próbowałem się dowiedzieć czegokolwiek na ten temat w firmie nikt mi nie był w stanie dokładnie tego określić (nie wnikam w kompetencje). Jeżeli bus wyjeżdża z Polski, gdzie ma załadunek, rozładunek w Niemczech, to ile jeszcze może zrobić kursów po samych Niemcach? Analogiczne pytanie jeżeli chodzi o Francję, powiedzmy załadunek w Niemczech, rozładunek we Francji (z tego co wiem podlega to pod transport międzynarodowy), to ile jeszcze kursów może zrobić we Francji? (z tego co wiem, a wiem niewiele, wygląda to tak, że 3 załadunki i 3 rozładunki). W takim razie jeżeli wykona wspomniane wcześniej kabotaże, to czy może się jeszcze załadować we Francji i zrobić zrzutkę w jakimś innym kraju UE? I po jakim czasie może znów wrócić do kraju w którym zrobił ten kabotaż, żeby legalnie jeździć i przewozić ładunki? Być może trochę niezrozumiale to napisałem, ale docenię każdą inicjatywę wytłumaczenia czegokolwiek w tej sprawie.
    A druga kwestia, która jeszcze mnie nurtuje to płatność w transakcjach międzynarodowych. Jeżeli np. ktoś robi "deal" z inną spedycją na transie, to my jako odbiorca towaru wysyłamy im fakturę, z której mają się rozliczyć, a z kolei przewoźnik wysyła nam fakturę, tak to działa?
    Pozdrawiam.

http://mojafirma.infor.pl/moto/logis...otaz-w-UE.html.. Pan wystawia fakturę temu, od kogo dostał Pan zlecenie na dany transport, jeżeli korzysta Pan z podwykonawcy( przewoźnika), to przewoźnik wystawia fakturę Panu.

Komentarz

Jak to jest możliwe że ktoś kto nie posiada konta na transie może założyć konto na forum

Komentarz

Kwestia interpretacji przepisów kabotażowych jest jednym z trudniejszych zagadnień prawa transportowego. Trzeba pamiętać jednak o podstawowych zasadach:

- W państwie rozładowania transgranicznego ruchu towarowego, które musi być inne niż państwo zarejestrowania firmy, można dokonać tym samym pojazdem mechanicznym maksymalnie trzech przewozów w ciągu 7 dni po zupełnym zakończeniu (całkowitym rozładowaniu) tego transgranicznego przewozu
        - W kraju docelowym transgranicznego rozładowania, mogą odbyć się maksymalnie trzy jazdy kabotażowe. Alternatywnie można dokonać w ciągu 7 dni po jednym przewozie w maksymalnie trzech państwach członkowskich. Nie ma wymogu, aby pierwszy przewóz kabotażowy musiał nastąpić w państwie rozładowania transgranicznego przewozu.Dopuszczalny jest tylko jeden przewóz na państwo członkowskie; ten przewóz musi być dokonany w ciągu trzech dni po wjeździe nie załadowanego pojazdu na obszar państwa członkowskiego.

Rozporządzenie wymaga, aby ostatnie rozładowanie ładunku kabotażowego, zanim pojazd opuści obszar Niemiec (przyjmujące Państwo członkowskie), musi nastąpić w terminie 7-dniowym. Doładowanie dalszych towarów na transgraniczny przewóz podczas jazd kabotażowych nie stanowi według dosłownego brzmienia ustawy żadnego problemu.

Paulina Eliasz
        Prawnik z Kancelarii TransLawyers
        Starszy prawnik w Transcash.eu

Komentarz

MW Spedition szuka kogoś z jezykiem niemieckim i angielskim może zahacz się u nich, dobra porządna firma z Poznania, wiesz, poznańska zaradność i przedsiębiorczość, widzę, że poza tym ciągle szukają do współpracy przewoźników, wiec chyba się rozwijają, praca będzie tylko trzeba coś umieć i wdrożyć się z szybkie tempo pracy spedytora

Komentarz

Parę razy w ostatnim czasie zdarzyło się że nadawałem paczkę do rodziny w Polsce z Francji z wykorzystaniem busa i firmy przewozowej ze strony transporthiszpania.com. Jeśli chodzi o trasę to wszystko masz na stronie, dojeżdżają w Polsce aż na podkarpacie, ja akurat proszę o zostawienie przesyłek we Wrocławiu. Nigdy nic nie zginęło, dobry kontakt z kierowcą.

Komentarz

Pracuję...
            X