Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.
X
  • Sortowanie
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Ciekawe warunki przewozu

Nie chce mi się czytać dokładnie całości, bo jest tego 108 punktów. Ale na szybko wyłapałem coś takiego

95.

W przypadku naruszenia przez Zleceniobiorcę postanowień pkt. 94, w szczególności w przypadku

zgłoszenia wierzytelności do sprzedaży na giełdę wierzytelności, Zleceniodawca uprawniony będzie

do obciążenia Zleceniobiorcy karą umowną w wysokości frachtu brutto wynikającego z

umowy, z

której wierzytelność jest bądź ma być przedmiotem cesji. W przypadku zawarcia bądź złożenia

oferty zawarcia wierzytelności wynikających z kilku umów, kary umowne ulegają kumulacji.

96.

Zleceniobiorca zrzeka się ma wszelkich roszczeń wynikających z treści art. 10 ust. 1 i 2 ustawy z 8

marca 2013 r. o terminach zapłaty w transakcjach handlowych, a które przysługują mu wobec

Zleceniodawcy z tytułu zdarzeń zaistniałych przed dniem zawarcia każdej umowy, do której mają

zastosowanie niniejsze ogólne warunki.

http://www.skyfox.com.pl/images/owp-skyfox.pdf

Ułańska fantazja.
    Marketing and community development

Szanowny Panie Arturze,
    Wraz z redakcją Trans.Info prowadzimy cykl artykułów "Umowy-pułapki" i jeżeli Pan pozwoli to każdą z tych klauzul prawnik z kancelarii Translawyers opisze w ramach artykułów. Artykuły publikowane są co poniedziałek.
    pozdrawiam
    Anna Widuch

Komentarz

Mam dzisiaj w pracy dość spokojnie i senne popołudnie, dlatego przeczytałem punkt po punkcie i jednym słowem MA-SA-KRA.. co to za gniot, aż się rozbudziłem. Kara na karze, zleceniodawca, wg tego pseudo-zlecenia, to jakiś BÓG, a zleceniobiorca nie może nic.

Przewoźnika można karać dosłownie za wszystko całym frachtem brutto, ciągle kary umowne po 10 tys eur i więcej, nie wolno zleceniodawcy podać do windykacji, nie można nic na niego ujawniać w żadnych mediach i forach (szczególnie ewentualnych długów), bo oczywiście grozi kara umowna. Jak się spóźnisz na załadunek, kara wysokości frachtu, spóźnisz się na rozładunek, to samo. Za to jak będziesz musiał odwalić 48h na rozładunku i potem to samo na rozładunku, to dopiero za kolejną UDOKUMENTOWANĄ dobę dostaniesz 50e. Podczas, gdy oni sami walą po 30e za każdy dzień spóźnienia w dosłaniu dokumentów. Jak przyjedziesz na załadunek i nie będzie w ogóle towaru, to możesz dostać DO 100e.

Oczywiście zlecenie uważa się za przyjęte, jeśli do 30 min nie prześlesz rezygnacji (samo przeczytanie tego gniota zajmuje ok. 40min), a zleceniodawca może zerwać umowę nawet godzinę przed planowanym załadunkiem i to UWAGA: bez podania przyczyny! W zleceniu nie wolno wykreślać żadnych punktów, bo i tak będzie uważane za przyjęte w pierwotnej formie.

Bardzo, bardzo mocno to streściłem, ale jest tam stukrotnie więcej takich bzdur.

Przychylam się także do tego, co powyżej napisała pani Anna Widuch. Byłoby fajnie, gdyby na temat tych klauzul wypowiedzieli się prawnicy.

Komentarz

Pierwszą z tych klauzul - o blokowaniu 40 euro już mamy: https://trans.info/umowy-pulapki-na-...-40-euro-81547

Komentarz

Dziś miałem następującą sytuację z firmą SKY-FOX: Auto podjechało na załadunek, okazało się, że towar nie gotowy, ma czekać do godziny 11. Poinformował;em spedytora-ZERO ODPOWIEDZI. Pisałem do wszystkich łącznie z właścicielem-cisza. Próbowałem dzwonić telefonem-cisza. Jedynie Pan (...) odpisał, że nie może rozmawiać, prosi o SMS. Napsiałem.... Po nim cisza. PO 2 godzinach znowu mu piszę, że towar nie jest zapłacony i nie załadują-cisza.... W końcu odpisałem, że auto wyjezdza ponieważ nie ma żadnej odpowiedzi, ani kontaktu z firmą. I w tedy się zaczęło. Masz stać i tyle! W tedy Pan Adrian mógł się wykazać straszeniem. ODRADZAM jakiejkolwiek wspólpracy z tą firmą.
        Ostatnio edytowany przez Krzysztof Sawko (638279); [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: Wpis został zedytowany, ponieważ ujawniał dane osobowe

Komentarz

I teraz natrafiłem na jeszcze lepszego gagatka

Ustalona cena na zleceniu między zlecającym ładunek a zleceniobiorcą ładunku zwanym
          spedytorem zawiera w sobie już podatek Vat ( podatek od towarów i usług ) i jest ceną brutto.
          Od ceny na zleceniu spedycyjnym, zleceniodawca zlecenia i zleceniobiorca zlecenia dzielą się w
          następujący sposób:
          70% - wartości ceny brutto przypada dla zleceniobiorcy zlecenia
          30% - wartości ceny brutto przypada dla zleceniodawcy zlecenia
          Faktura Vat za wykonaną usługę spedycyjną, wystawioną przez zleceniobiorcę zlecenia
          spedycyjnego powinna wynosić 70% ceny na zleceniu ustaloną między stronami.
          Jeżeli, zleceniobiorca zlecenia nie pomniejszy faktury o prowizje zleceniodawcy w wysokości
          30 %, to zleceniodawca zlecenia wystawi fakturę Vat w wysokości 30% jako prowizja
          przypadająca dla zleceniodawcy zlecenia.
          Zastrzeżenia i (kary umowne )co do istoty prawidłowego wykonania zlecenia spedycyjnego zgodnie z
          art. 483 § 1 i 2 Kodeksu Cywilnego i inne.
          PROWIZJA ZLECENIODAWCY:
          - 30 % od kwoty podanej na zleceniu , do której będzie doliczony podatek od towarów i usług ( VAT )
          DODATKOWE OPŁATY:
          - 100 € za niedostarczenie ubezpieczenia OCP lub OCS do czasu załadowania auta,
          ( wtedy zleceniodawca udostępnia swoje ubezpieczenie OCS , które jednorazowo kosztuje
          w/w kwotę ).
          - 100 € za nieprzedstawienie licencji ( uprawnień do wykonywania transportu lub spedycji )
          do czasu załadowania auta.
          - 100 € za nieprzedstawienie trasy przejazdu zleconego ładunku zgodnie z prawem
          transportowym i spedycyjnym
          KARY UMOWNE ZGODNE Z PRAWEM PRZEWOZOWYM:
          - 100 € za brak podbitego i podpisanego zlecenia spedycyjnego i przesłania jego do zleceniodawcy.
          - 100 € za brak wpisanej godziny rozładunku w liście przewozowym CMR przez odbiorcę towaru.
          - 100 € za brak podania pozycji auta przewożącego towar choć raz przez cały okres przewozu na sms
          lub na e-mail zleceniodawcy.
          - 100 € za nieprzesłanie dokumentów przewozowych wraz z fakturą w ciągu 14 dni do zleceniodawcy
          od dnia rozładunku.
          - 100 € za brak udzielenia informacji przez sms lub e-mail, że auto jest pod załadunkiem
          Za wszystkie kary umowne lub dodatkowe opłaty będzie wystawiona nota obciążeniowa.
          Nota obciążeniowa jest płatna w ciągu 3 dni od dnia otrzymania przez zleceniobiorcę.
          Rozliczenie podatku Vat z wystawionej faktury za wykonaną usługę spedycyjną :
          1.Podatek Vat z faktury za wykonana usługę spedycyjną będzie wypłacony dla spedytora dopiero po
          zaakceptowaniu tego podatku dla zleceniodawcy ładunku przez Urząd Skarbowy potwierdzonym
          protokołem czynności sprawdzających lub protokołem kontroli i wypłatą na konto zleceniodawcy
          Wydłużony termin płatności za nieprawidłową wykonaną usługę spedycyjną
          Strony wzajemnie ustalają że, wydłużenia terminu płatności wydłuży się o 15- miesięcy jeżeli
          spedytor nie spełni następujących warunków.
          a) Nie prześle w ciągu 14 dni od dnia wykonania usługi ( daty rozładunku towaru ) wszystkich
          kompletnych dokumentów związanych z wykonaniem usługi do firmy zlecającego zlecenie
          spedycyjne w oryginale.
          b) Wystawieniu nieprawidłowo faktury lub nie złożenia korekty w ciągu 30 dni od daty
          rozładunku.

źródło: http://www.b4transport.pl/
          Marketing and community development

Komentarz

to jest firma krzak, skoro stron ich już działa i można zobaczyć ogólne warunki współpracy to zapewne samej firmy już nie ma.
            Schemat działania takich firm: wysyłają zlecenie z trasą, ustaloną stawką, z danymi, bez żadnych szczegółowych zastrzeżeń, ogólne warunki na stronie www...., oczywiście ta strona nie działała, ale trasa fajna i kasa też niezła więc bierzesz, na zapytania o warunki zazwyczaj jest odpowiedz że informatyk robi aktualizację i lada chwila strona zacznie działać. Robisz transport, wysyłasz fakturę i czekasz. Schody zaczynają się jak przychodzi termin płatności. Najpierw mówią że mają mały poślizg ale kasa lada dzień wyjdzie a później urywa się kontakt. Zaczyna się windykacja. Prawnik zleceniodawcy wysyła ci pismo, że zgodnie z warunkami zlecenia faktura jest źle wystawiona i należ ją poprawić ( zgodnie z warunkami masz na to 30 dni od rozładunku bo inaczej termin płatności zostanie przedłużony o 15 miesięcy, oczywiści nie mieścisz się w tym terminie bo termin płatności faktury był na 45 lub 60 dni a ty dowiadujesz się o tym dopiero jak dochodzisz swoich należności). Zazwyczaj w tym czasie ogólne warunki transportu są już dostępne na ich stronie internetowej i wszystko się zgadza. Kasa nie do odzyskania, firma się zwija i nie ma po niej śladu.
            Zazwyczaj są to firmy zakładane na "słupy" z siedzibą w wirtualnym biurze. Niestety prokuratura nie widzi tu znamion oszustwa i umarza dochodzenie.
            Przykładem takiej firmy jest też TRANS-Marek Uberman ( takie same ogólne warunki przewozu)

Komentarz

Skyfox pracownicy niepoważni, brak kompetencji, brak odpowiedzialności za sprzedawane ładunki,odradzam współpracę.

Komentarz

Pracuję...
              X