Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.
X
  • Sortowanie
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zastaw towaru a uregulowanie zaległych należności.

witam,
    Jestem przewoźnikiem w transporcie międzynarodowym. Firma dla której świadczyłem usługi w pewnym momencie przepadła. Osoby, które zlecały transport przestały odbierać telefony, po pewnym czasie numery tel. zostały całkowicie wyłączone, na maile nikt nie odpowiadał. Zgromadziło się kilka zaległych FV, których nikt nie zapłacił od blisko pół roku. Po pewnym czasie zupełnie przypadkowa firma spedycyjna xyz wystawiła ładunek na giełdzie transportowej o identycznej specyfikacji. Okazało się ze transport zleciła jej firma, która oszukała moja firmę. Te same osoby zmienione jedynie numery telefonu. Firma widnieje cały czas w KRS. Bez większych zobowiązań. Wziąłem ładunek od tej spedycji z zamiarem przetrzymania towaru. Czy mam do tego prawo ? Jeżeli tak to jak długo mogę przetrzymac towar ? Jeżeli nie mam prawa działać w ten sposób to jak odzyskać pieniądze od osób, które za chwile znów znikną i będą dalej działać w ten sposób.

Dzień dobry, polecam artykuł mojego autorstwa w którym szczegółowo te kwestie wytłumaczyłam: https://trans.info/pl/prawo-zastawu-...orzystac-96133 Pozdrawiam !

Komentarz

Pracuję...
    X