Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.
X
  • Sortowanie
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Nota za brak w towarze

Witam dostałem note po prawie 10 miesiacach za brak 1 kartonika w dostawie.Przewoz miedzynarodowy Cmr na rozładunku podbity i czysty. Na nocie w kopi CMR jest wskazany brak tej paczki po 4 godzinach od odjazdu kierowcy. 17 wrzesnia 2018 note dostałem teraz.. na cmr wyszczegolniony towar w ilosciach jednego rodzaju 131st innego 39 szt i innnego 1205szt. Fizycznie zaladunek trwa kilka godzin sa to ubrania na wiszaco jakies boxy czasem tez kartony.. Nota nie jest na duza sume jednak daje to mozliwosc spedyscji zwalania wszystkich brakow na mnie jako przewoznika. Jezdze tam 4 lata . Chce odrzucic te note ale tez i cos w odpowiedzi odpisac.

Panie Robercie zgodnie z Art. 30 ust. 1 i 2 Konwencji CMR :
    - w przypadku braków lub uszkodzeń widocznych należy zgłosić najpóźniej w chwili dostawy
    - w przypadku braków lub uszkodzeń niewidocznych należy zgłosić najpóźniej w ciągu siedmiu dni od daty dostawy ( nie wliczając niedziel i dni świątecznych )

Wydaje mi się że wystarczy w celu uzasadnienia , warunkiem jest że nie dostał Pan info na komunikatorze, emailem , listem poleconym itp. o brakach ww. terminach

Pozdrawiam

Komentarz

Nie nigdy nic nie dostałem. Wpisali sobie po odjeździe kierowcy w cmr i tyle. Zanim maszyna ich biurokracji wypluła notę minęło trochę czasu .czyli od września 2018 do teraz,

Komentarz

Dzień dobry Panie Robercie. Pan Tomasz ma rację . Notę bez problemu może Pan zwrócić jako nieksięgowaną. To na co powołał się Pan Tomasz jest właśnie świadomą i celową zaporą dla sytuacji w której odbiorca mógłby ( absolutnie nie twierdzę, że było tak w tej sytuacji ) przypomnieć sobie po pół roku, że cos mu zginęło albo było uszkodzone ( bo np. " nie zauważył " , ze dokonało się to w jego magazynie pod jego pieczą ! ) - a Pana CMR został podpisany bez uwag !! .
        Dlatego też tak ważne jest, aby w przypadku stwierdzenia uszkodzeń podczas rozładunku i wpisania do listu przewozowego jakiejkolwiek uwagi - aby kierowca wpisał kontr uwagę - np. wpisanie do CMR : " opakowanie uszkodzone " kierowca powinien zażądać otwarcia i przeliczenia tego opakowania ( zdjęcia ), a jeżeli odbiorca odmowi to wpisał kontr uwagę , " uszkodzenie opakowania, ale bez dostępu do towaru ( o ile tak jest ) - odbiorca odmówił otwarcia i przeliczenia towaru " . Chodzi o to, że w przypadku wpisania takiej lekkiej uwagi typu " uszkodzone opakowanie " bez dalszej reakcji kierowcy w momencie rozładunku daje niestety często , oczywiście nie zawsze , asumpt do tego, że po pół roku odbiorca " przypomni " sobie , że karton miał tylko 1/3 zawartości - a w rzeczywistości wcale tak nie było ( stąd właśnie np. art. 30 konwencji CMR ) .

Komentarz

Pracuję...
        X