Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.
X
 • Sortowanie
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Kierowca z Ukrainy bez wizy w transporcie międzynarodowym.

  Dzień dobry. Szanowni państwo, mam pytanie na temat zatrudnienia ukraińca, który wjechał do Polski na podstawie oświadczenia (o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi) od innego pracodawcy i nie pracował u niego. Właśnie pytanie: Czy mogę tego pracownika z Ukrainy zatrudnić w transport międzynarodowy? Chodzi o legalnej pracy i legalizacji pobytu.

 • #2
  Witam,
  Pozwolenie jest dedykowane pod daną firmę więc nie bardzo ale...nie widze problemu ażeby go szybko wrzucić do Powiatowego, Miejskiego urzędu pracy i w 7 dni wydobyć pozwolenie na 6 miesięcy. Po dwóch miesiącach, można składać już do Wojewódzkiego urzędu pracy o dłuższy pobyt.
  Te 6 miesięcy pozwolenia to zyskanie czasu i możliwość legalnej pracy danego kierowcy w Eu i tu raczej szybko to wydają.
  Proponowałbym też danego kierowce gdzieś na pobyt czasowy zameldować. Przy meldunku dostanie już stały Polski numer PESEL.
  Następnie zgłosić go do Urzędu skarbowego i wyciągnąć Certyfikat rezydencji podatkowej który będzie potrzebny do ZUS i otrzymania druku A1.

  Reasumując, pewnie w 14 dni można kierowcę zalegalizować na full i wysłać go spokojnie w Europę.

  Pozdrawiam.

  Komentarz

  Pracuję...
  X