Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.
X
  • Sortowanie
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

Sport to juz dawno jest biznes. Ze zdrowiem to on juz dawno nie ma nic wspólnego. Oczywiscie mowię o zawodowym sporcie. http://sport.gadu-gadu.pl/5776476825...a-pieniadze-ja

Komentarz

Na obecną chwilę Paraolimpijczycy mają 13 medali, 5 złotych, 5 srebrnych i 3 brązowe. Polska jest na 10 miejscu w klasyfikacji. Mogę się mylić, ale osobiście jestem przekonany, że tutaj jest zdecydowanie więcej serca do walki, a pieniędzy zdecydowanie mniej. Wierzę że powiększymy jeszcze swój dorobek. Życzę sukcesów.

Komentarz

Zamieszczone przez Tomasz
        Na obecną chwilę Paraolimpijczycy mają 13 medali, 5 złotych, 5 srebrnych i 3 brązowe. Polska jest na 10 miejscu w klasyfikacji. Mogę się mylić, ale osobiście jestem przekonany, że tutaj jest zdecydowanie więcej serca do walki, a pieniędzy zdecydowanie mniej. Wierzę że powiększymy jeszcze swój dorobek. Życzę sukcesów.
        Obecnie mamy już 24 medale, bilans to 9,10,5. Zajmujemy 9 miejsce w klasyfikacji.

Komentarz

Za złoty medal dla Olimpijczyka Polski Komitet Olilmpilski wypłacał premie w wysokości 120000 PLN. Paraolimpijczyk za złoty medal dostanie 18400 PLN... wysiłek włożony przez tych drugich w zdobycie czegokolwiek niewspółmiernie wyższy. Absurd.

Komentarz

Poki co IO maja wieksza wartosc od paraolimpijskich. I tak zaskoczyla mnie Twoja informacja o kwocie 18400. UWazam taka kwote za duza (nie mylic z "za duza"). Juz to widze, jaki bylby raban gdyby proporcje byly rowne...

Komentarz

Większą wartość? Chyba tylko komercyjną, bo pokaz możliwości naszych Olimpijczyków w Londynie był niewiele lepszy niż piłkarzy na Euro. Równe proporcje? Jak najbardziej, ale wszystkim po te 18400. Jeszcze troche to będzie jak w PZPN. Pier**lić wynik, tłusta premia i tak wleci za sam udział.

Komentarz

Panie Bartku, prosze Pana... Rozumiem, ze to ludzie zmagajacy sie z ze swoim inwalidztwem, utrudnieniami w zyciu codziennym itp. i jeszcze majacy sily wspolzawodniczyc i walczyc ze wszystkich swoich sil. Ale nie ma co porownywac IO do paraolimpiady. Nie chce Pan ogladac MS w pilce noznej bezdomnych, czy inwalidow, ktorzy graja z kulami? Dlaczego? Przeciez ambicji jeden zawodnik ma tyle, co cala druzyna zawodowych grajkow. A moze maja nawet szane na MS? Ale jakos to nie interesuje ludzi (taka jest prawda), poza nielicznymi wyjatkami (tak jak np. Pana, czy kilku innych osob, ktore beda mowic podobnie jak Pan, tylko dlatego, ze to sa inwalidzi).

Komentarz

Zmarł medalista olimpijski w boksie Leszek Drogosz Smutne....

Komentarz

Dziś reprezentacja Polski w piłce nożnej zaczyna eliminacje do MŚ 2014 w Brazylii. Mecz z Czarnogórą oczywiście tylko w systemie PPV, ale co tam są inne metody, żeby oglądać to spotkanie. Oby wygrali

Komentarz

• Zamieszczone przez Adrian
                      Panie Bartku, prosze Pana... Rozumiem, ze to ludzie zmagajacy sie z ze swoim inwalidztwem, utrudnieniami w zyciu codziennym itp. i jeszcze majacy sily wspolzawodniczyc i walczyc ze wszystkich swoich sil. Ale nie ma co porownywac IO do paraolimpiady. Nie chce Pan ogladac MS w pilce noznej bezdomnych, czy inwalidow, ktorzy graja z kulami? Dlaczego? Przeciez ambicji jeden zawodnik ma tyle, co cala druzyna zawodowych grajkow. A moze maja nawet szane na MS? Ale jakos to nie interesuje ludzi (taka jest prawda), poza nielicznymi wyjatkami (tak jak np. Pana, czy kilku innych osob, ktore beda mowic podobnie jak Pan, tylko dlatego, ze to sa inwalidzi).
                      Nie chodzi o wyższość oglądalności olimpiady nad paraolimiadą. Osobiście nie oglądałem ani jednego ani drugiego, ani tym bardziej piłki nożnej która od zawsze koło tylnej parti ciała mi lata. Rozchodzi się o rozstrzał w premii. Prawda jest taka, że paraolimpijczycy nie mają tak bogatych sponsorów jak Ci zwykli i bardzo często muszą szukać wsparcia finansowego na własną rękę tylko po to żeby móc reprezentować swój kraj. Sponsorzy olimpijczyków wręcz zabiegają o to by nimi być. Specjalistyczny sprzęt niestety swoje kosztuje, a PKOL rzuca ochłapy na poziomie 4-5k PLN. Olimpijczycy wszystko pod nos mają podstawione a wyniki, powiedzmy szczerze - gówniane. W życiu bym im takich premii nie dał... Na szczęście tych złotych medali było jak na lekarstwo także zbytnio "naród" się nie wykosztował.

Komentarz

• Zamieszczone przez Bartosz
                        Zamieszczone przez Adrian
                        Nie chodzi o wyższość oglądalności olimpiady nad paraolimiadą. Osobiście nie oglądałem ani jednego ani drugiego, ani tym bardziej piłki nożnej która od zawsze koło tylnej parti ciała mi lata. Rozchodzi się o rozstrzał w premii. Prawda jest taka, że paraolimpijczycy nie mają tak bogatych sponsorów jak Ci zwykli i bardzo często muszą szukać wsparcia finansowego na własną rękę tylko po to żeby móc reprezentować swój kraj. Sponsorzy olimpijczyków wręcz zabiegają o to by nimi być. Specjalistyczny sprzęt niestety swoje kosztuje, a PKOL rzuca ochłapy na poziomie 4-5k PLN. Olimpijczycy wszystko pod nos mają podstawione a wyniki, powiedzmy szczerze - gówniane. W życiu bym im takich premii nie dał... Na szczęście tych złotych medali było jak na lekarstwo także zbytnio "naród" się nie wykosztował.
                        A tak z ciekawości może wiecie, czy paraolimpijczycy dostają dożywotnio kasę za złoty medal IO jak zwykli olimpijczycy?

Komentarz

• Zamieszczone przez Artur
                          Zamieszczone przez Bartosz
                          Zamieszczone przez Adrian
                          A tak z ciekawości może wiecie, czy paraolimpijczycy dostają dożywotnio kasę za złoty medal IO jak zwykli olimpijczycy?
                          Tak, są wypłacane pieniądze.

Komentarz

• Klasyfikację medalową kończymy na 9 miejscu z dorobkiem 36 krążków (14, 13, 9). Gratulacje dla Paraolimpijczyków !

Komentarz

• Komentarz

• Dziś o 20:45 mecz Polsk - RPA zobaczymy co dziś chłopaki pokażą, a już 16.10. czas na Anglię

Komentarz

Pracuję...
                                X