Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.
X
  • Sortowanie
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

Zamieszczone przez Piotr
    Ale Rzeczpospolita Polska nie ładuje ciężkich milionów w ruchy gejowskie, tak jak czyni z KK. Nie rozumiem porównania... Ruchy gejowskie nie rozplanowują mi niedzieli, żaden "trans" nie zmusza mojego dziecka do pojawiania się w kościele, gdy on tego nie chce... Szanowny P. Gustawie, coś nie tak z Pana postem...
    Polska nie ładuje bezpośrednio cieżkich milonów w ruchy gejowskie jeszcze, tz póki co ale to sie moze jeszcze zmienić bo chyba o to tak naprawdę "idzie walka" ładuje je za to pośrednio przez różne akcje, promocje, fundacje, agendy itp, zreztą nieważne bo każdy ma prawo sie upominac o to co uważa za słuszne, a co do ładowania na KK to z całą pewnością jest to mniej niż zabrała PRL i też nie należy o tym zapominać, ani o tym, że robi tak względem wszystkich wspólnot religijnych, co już nie wzbudza az tak niezdrowych kontrowersji, Ruchy gejowskie jak to ujołes nie zmuszają do niczego ale nie wiadomo też czy to "constant" natomiast nie wiem po jaką cholerę (jak nie dla kasy) narzucają przestrzeni publiczej definiowanie człowieka przez jego seksualność jak by to było najwaniejsze i najistotniejsze co juz siłą rzeczy wzbudza konflikt(i pewnie o to chodzi) a co do zmuszania przez czarnych to chyba żyjemy i innych krajach bo moich dzieci nikt do niczego nie zmusza przynależnośc do KK u mnie jest dobrowolna i nikt nie robi z tego żadnych problemów ani przykrosci i pisze to jako ktos kto z KK ma mało wspolego w sumie

Komentarz

Zamieszczone przez Bartosz
      Szopka to cały KK i hipokryzja która otacza tą instytucję. Tak, palmy na stosie innowierców... jak w średniowieczu. Ciemnogród pozostanie ciemnogrodem.
      najwiecej stosów wniecili protestanci warto o tym pamiętać;-) co nie znaczy że KK był czysty jak łza

Komentarz

P. Konradzie mam w rodzinie "pastora" z Kościoła Adwentystów. Działa na terenie Poznania. Opowiadał mi niedawno jak to budował kaplicę na terenia miasta. Kaplica - parterowy budyneczek bez wierz, dzwonów i innych. Normalny budynek, który jest miejscem wiary. Wie Pan jakie należy spełnić obowiązki w kościele na terenie RP? Trzeba mieć toalety dla wiernych, toalety dla niepełnosprawnych, podjazdy dla nich. nalezy mieć zgodę osiedla. Ciepawy jestem czy nowo powstałe kościoły KK w Polsce również budowane są zgodnie z Polskiem prawem..? Lubię z nim rozmawiać, bo ma taką wiedzę na temat Biblii jak żaden ksiądz, którego w życiu poznałem. Potrafi opowiadać godzinami o zmianach, jakie nanieśli w Biblii jej wyznawcy. Mówi o królach, o papieżach, którzy wyrywali strony, wstawiali nowe i podaje to z takimi szczegółami że szok. Ale cóż, każdy wierzy w co chce i widzi co chce.

Komentarz

Zamieszczone przez Piotr
          P. Konradzie mam w rodzinie "pastora" z Kościoła Adwentystów. Działa na terenie Poznania. Opowiadał mi niedawno jak to budował kaplicę na terenia miasta. Kaplica - parterowy budyneczek bez wierz, dzwonów i innych. Normalny budynek, który jest miejscem wiary. Wie Pan jakie należy spełnić obowiązki w kościele na terenie RP? Trzeba mieć toalety dla wiernych, toalety dla niepełnosprawnych, podjazdy dla nich. nalezy mieć zgodę osiedla. Ciepawy jestem czy nowo powstałe kościoły KK w Polsce również budowane są zgodnie z Polskiem prawem..?
          Panie Piotrek czego to ma dowodzic? przesadnej biurokracji? naszej?, unijnej?jestem jak najbardziej przeciw;-) no i nie róznimy się pod względem pogladu na "równości wobec przestrzegania obowiazującego prawa" czyli jak to sie ładnie nazywa praworządności wobec kazdego bez wyjątku czy to pastor czy ksiądz, to nie podlega dyskusji u mnie

Komentarz

1. Skąd KK miał majątek na terenie Polski? Władza Ludowa, zabrała w malutkiej części, to co było jej. 2. Dlaczego KK może robić pałace, a np Krysznowcy nie (akurat oni są skromni i by tego nie chcieli)? Przesadna biurokracja, owszem - ale czy dotyczy każdego kościoła? Chyba nie.

Komentarz

Zamieszczone przez Piotr
              1. Skąd KK miał majątek na terenie Polski? Władza Ludowa, zabrała w malutkiej części, to co było jej. 2. Dlaczego KK może robić pałace, a np Krysznowcy nie (akurat oni są skromni i by tego nie chcieli)? Przesadna biurokracja, owszem - ale czy dotyczy każdego kościoła? Chyba nie.
              no mieli trochę czasu zeby go nazbierać jakies 1000lat? nie zapominajmy o uwarunkowaniach społecznych historycznych itp Władza ludowa niestety zabrała wiecej niż póki co IIIRP oddała i nie wiem skad pomysł ze coś było tu jej (tej władzy ludowej ) gdyż była obcym naroślem tak naprawde i kulturowo i społecznie,narzuconym przez sovieckie bagnety bez którch nie utrzymała by się tygonia ...już abstrahując od tergo ze zabierała to co nie było jej wszystkim co do krisznowców to sie nie wypowiadam miałem kolegę który porzucił ze sie tak wyraze doczesne zycie i został członkiem "misji czejtani" czy tam jak to sie nazywało z której wystąpił po paru latach w poczuciu ciezkiego oszukania, (czytałem tez gdzies ze tam o kase tak naprawde chodziło) co do równosci wobec prawa zgoda jak napisałem nie powinno byc uprzywilejowania

Komentarz

Mieszkałem jakiś czas w świątyni Krisznowców w Kamiennej Górze. Wpominam tamte wakacje, jako jedne z najlepszych, a może najlepsze. Oczywiście są ściemy jak w każdym kościele ale tamci ludzie, mnie miło zaskoczyli. Rok temu na Przystanku Woodstock, przegadałem z baktem z Francji pół nocy przy soczku pomarańczowym i również było fajnie. Z Polakiem nie zdażyło mi się jeszcze tyle gadać bez alko, w dodatku w innym nisz nasz języku. Ale ogólnie, to każda wiara śmierdzi obłudą i pieniędzmi.

Komentarz

Zamieszczone przez Piotr
                  Ale cóż, każdy wierzy w co chce i widzi co chce.
                  Trafił Pan w "samo sedno tarczy". I w sumie chyba najlepiej niech tak pozostanie. Nie zapominajmy też że katolików takich prawdziwych to jest w naszym kraju może z 10%, reszta jest tylko "zapisana" i robi statystyki. Ja jestem katolikiem, i to praktykującym. Mam kilku kolegów którzy są anty-KK (jeden jest redaktorem w Wyborczej ), czasem dyskutyjemy na tematy światopoglądowe ale nie próbuję ich przekonywac do swoich racji, bo wiadomo że to nie ma sensu. Ja po prostu miałem to szczęście że spotkałem w życiu prawdziwych księży z powołania - np mój obecny proboszcz chodząc "po kolędzie" wspomaga co biedniejszych gotówką otrzymaną w innych domach (byłem zaskoczony jak się dowiedziałem). Trochę dziwi mnie to że tak mocno się krzyczy że KK się panoszy, gdy moim zadaniem Kościół jest dziś mocno niemodny, wręcz "passe". Dziś każdy "kopie" Kościół" bo wie że mu nic nie grozi, a większość przyklaśnie. Trudno się nie zgodzić z Panem Gustawem.

Komentarz

Pracuję...
                  X