Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.
X
  • Sortowanie
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

Zamieszczone przez Bogdan
    Niestety jest tu bład logiczny. Pytanie brzmi gdzie...to zadanie na popoludnie tudziez weekend
    hah tj (50-30)-(7-1)=20-6=14 I tak niestety to wychodzi , mój syn miał to w zeszłym roku :/ Dla pocieszenia dodam że w 3 klasie będzie jeszcze gorzej ....
    W działaniu tym nie ma błędu logicznego. Wynik jest prawidłowy. Chodzi o zastosowanie nawiasów i kolejność działań - najpierw liczy się to co jest w nawiasach a potem resztę. Jeżeli ktoś nie wierzy to proszę wpisać to działanie do excela albo innego dowolnego arkusza kalkulacyjnego.

Komentarz

Zamieszczone przez Michał
      Niestety jest tu bład logiczny. Pytanie brzmi gdzie...to zadanie na popoludnie tudziez weekend
      hah tj (50-30)-(7-1)=20-6=14 I tak niestety to wychodzi , mój syn miał to w zeszłym roku :/ Dla pocieszenia dodam że w 3 klasie będzie jeszcze gorzej ....
      W działaniu tym nie ma błędu logicznego. Wynik jest prawidłowy. Chodzi o zastosowanie nawiasów i kolejność działań - najpierw liczy się to co jest w nawiasach a potem resztę. Jeżeli ktoś nie wierzy to proszę wpisać to działanie do excela albo innego dowolnego arkusza kalkulacyjnego.
      omawiane działanie zostało zapisane bez nawiasów i jako takie powinno byc prawidłowo wykonane, wszelki inne spekulacje są bezprzedmiotowe. Jeżeli to działanie jest inne to może zaczniemy wyliczać i płacić w taki sposób np. podatki.

Komentarz

Zamieszczone przez Sebastian
        Pani wydumała : 57-31=50-30-7-1=20-6=14 (co tak naprawdę daje 12) czyli wyszła z założenia (50-30)-(7-1) no ale dzieci nie znają nawiasów a winno być 50-30+7-1 i byłoby git
        Ja tu nawiasów nie widzę, noi chyba że uznamy za pewnik drugą wersję....... A Pan Panie Michale? Którą wersję Pan uznał?

Komentarz

Nauczycielka mego syna - 2 klasa podstawówki potrafi cuda Wg Niej 57-31=14 I Ona umie to udowodnić - zgadnijcie jak
          A czy tutaj Pan widzi nawiasy?

Komentarz

Ludzie .. o czym wy piszecie ?? Litości .. czytanie ze zrozumieniem jest tak trudne ??

Komentarz

Zamieszczone przez Michał
              Na szczescie dla matematyki jest Pan w błędzie...prawidlowy zapis tego dzialania nalezy zapisac tak: 57-31=(50-30)+(7-1) = 26 Tak malo a roznica spora.

Komentarz

No wreszcie ktoś pojął ..... respect Panie Bogdanie W sumie to .... gratulacje dla wszystkich - to poziom 2 klasy szkoły podstawowej - nie dla wszystkich osiągalny

Komentarz

Zamieszczone przez Zbigniew
                  Pani wydumała : 57-31=50-30-7-1=20-6=14 (co tak naprawdę daje 12) czyli wyszła z założenia (50-30)-(7-1) no ale dzieci nie znają nawiasów a winno być 50-30+7-1 i byłoby git
                  Ja tu nawiasów nie widzę, noi chyba że uznamy za pewnik drugą wersję....... A Pan Panie Michale? Którą wersję Pan uznał?
                  Odniosłem się do wiadomości Pana Bogdana, który napisał, że w działaniu (50-30)-(7-1) jest błąd logiczny. Według mnie tam go nie ma. Co do reszty wiadomości to zgadzam się całkowicie, że wynik 14 bez tych nawiasów jest "ósmym cudem świata"

Komentarz

Panie Michale, my tu jestesmy wyrozumiali i ogarniamy calosc dyskusji a nie pojedyncze wątki Na przyszlosc bede pamietac aby popelnic caly wywód. O własnie dojrzalem ze popelnilem. Pozdrawiam i prosze z góry o wybaczenie; moj post nie ma na celu nikomu dokuczyc choc tak to moze zostac odebrane.

Komentarz

Zapomniałem opisać zakończenie sprawy , co niniejszym nadrabiam Pani po rozmowie ze mną sprawdziła dzieciom zeszyty, poprawiła wszystkie zadania i powiedziała ,że do tematu wrócą .

Komentarz

Pracuję...
                      X