Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.
X
  • Sortowanie
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• sebastian.kwiatkowski
    rozpoczął temat Cud

Cud

Nauczycielka mego syna - 2 klasa podstawówki potrafi cuda Wg Niej 57-31=14 I Ona umie to udowodnić - zgadnijcie jak

• sebastian.kwiatkowski
    odpowiedział(a)
    Zapomniałem opisać zakończenie sprawy , co niniejszym nadrabiam Pani po rozmowie ze mną sprawdziła dzieciom zeszyty, poprawiła wszystkie zadania i powiedziała ,że do tematu wrócą .

Zostaw komentarz:

• Bogdan Miszta (11292)
    odpowiedział(a)
    Panie Michale, my tu jestesmy wyrozumiali i ogarniamy calosc dyskusji a nie pojedyncze wątki Na przyszlosc bede pamietac aby popelnic caly wywód. O własnie dojrzalem ze popelnilem. Pozdrawiam i prosze z góry o wybaczenie; moj post nie ma na celu nikomu dokuczyc choc tak to moze zostac odebrane.

Zostaw komentarz:

• Michał Budzik (5500)
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Zbigniew
    Zamieszczone przez Sebastian
    Pani wydumała : 57-31=50-30-7-1=20-6=14 (co tak naprawdę daje 12) czyli wyszła z założenia (50-30)-(7-1) no ale dzieci nie znają nawiasów a winno być 50-30+7-1 i byłoby git
    Ja tu nawiasów nie widzę, noi chyba że uznamy za pewnik drugą wersję....... A Pan Panie Michale? Którą wersję Pan uznał?
    Odniosłem się do wiadomości Pana Bogdana, który napisał, że w działaniu (50-30)-(7-1) jest błąd logiczny. Według mnie tam go nie ma. Co do reszty wiadomości to zgadzam się całkowicie, że wynik 14 bez tych nawiasów jest "ósmym cudem świata"

Zostaw komentarz:

• sebastian.kwiatkowski
    odpowiedział(a)
    No wreszcie ktoś pojął ..... respect Panie Bogdanie W sumie to .... gratulacje dla wszystkich - to poziom 2 klasy szkoły podstawowej - nie dla wszystkich osiągalny

Zostaw komentarz:

• Bogdan Miszta (11292)
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Michał
    Zamieszczone przez Bogdan
    Niestety jest tu bład logiczny. Pytanie brzmi gdzie...to zadanie na popoludnie tudziez weekend
    hah tj (50-30)-(7-1)=20-6=14 I tak niestety to wychodzi , mój syn miał to w zeszłym roku :/ Dla pocieszenia dodam że w 3 klasie będzie jeszcze gorzej ....
    W działaniu tym nie ma błędu logicznego. Wynik jest prawidłowy. Chodzi o zastosowanie nawiasów i kolejność działań - najpierw liczy się to co jest w nawiasach a potem resztę. Jeżeli ktoś nie wierzy to proszę wpisać to działanie do excela albo innego dowolnego arkusza kalkulacyjnego.
    Na szczescie dla matematyki jest Pan w błędzie...prawidlowy zapis tego dzialania nalezy zapisac tak: 57-31=(50-30)+(7-1) = 26 Tak malo a roznica spora.

Zostaw komentarz:

• sebastian.kwiatkowski
    odpowiedział(a)
    Ludzie .. o czym wy piszecie ?? Litości .. czytanie ze zrozumieniem jest tak trudne ??

Zostaw komentarz:

• ewa.dmowska
    odpowiedział(a)
    Nauczycielka mego syna - 2 klasa podstawówki potrafi cuda Wg Niej 57-31=14 I Ona umie to udowodnić - zgadnijcie jak
    A czy tutaj Pan widzi nawiasy?

Zostaw komentarz:

• zbigniew.rozmus2
    odpowiedział(a)
    Pani wydumała : 57-31=50-30-7-1=20-6=14 (co tak naprawdę daje 12) czyli wyszła z założenia (50-30)-(7-1) no ale dzieci nie znają nawiasów a winno być 50-30+7-1 i byłoby git
    Ja tu nawiasów nie widzę, noi chyba że uznamy za pewnik drugą wersję....... A Pan Panie Michale? Którą wersję Pan uznał?

Zostaw komentarz:

• ewa.dmowska
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Michał
    Niestety jest tu bład logiczny. Pytanie brzmi gdzie...to zadanie na popoludnie tudziez weekend
    hah tj (50-30)-(7-1)=20-6=14 I tak niestety to wychodzi , mój syn miał to w zeszłym roku :/ Dla pocieszenia dodam że w 3 klasie będzie jeszcze gorzej ....
    W działaniu tym nie ma błędu logicznego. Wynik jest prawidłowy. Chodzi o zastosowanie nawiasów i kolejność działań - najpierw liczy się to co jest w nawiasach a potem resztę. Jeżeli ktoś nie wierzy to proszę wpisać to działanie do excela albo innego dowolnego arkusza kalkulacyjnego.
    omawiane działanie zostało zapisane bez nawiasów i jako takie powinno byc prawidłowo wykonane, wszelki inne spekulacje są bezprzedmiotowe. Jeżeli to działanie jest inne to może zaczniemy wyliczać i płacić w taki sposób np. podatki.

Zostaw komentarz:

• Michał Budzik (5500)
    odpowiedział(a)

Zostaw komentarz:

• Bogdan Miszta (11292)
    odpowiedział(a)

Zostaw komentarz:

• sebastian.kwiatkowski
    odpowiedział(a)
    To prawie jak u nas - NIE MASZ AMBICJI PRACUJ W SPEDYCJI
    Zamieszczone przez Krystyna
    Powiem tak. Miałam swego czasu wątpliwą przyjemność przynależeć do tej grupy budżetowej i zacytuję kolegę, również byłego nauczyciela," w szkole zostają tylko nieudacznicy, którzy gdzie indziej pracy znależć nie mogą" Powaga, masakra. Oczywiście jak wszędzie są wyjątki.

Zostaw komentarz:

• Anna Wlazło (6063)
    odpowiedział(a)
    Piszę tak jak pani uczy A uczy niestety tak naszych przyszłych żywicieli Gdzie by ją wysłać na dłuższe wakacje ??
    pewien bład sie wkradł (50-30)-(7-1)= 50-30-7+1= 14 ale dobrze ze ta Pani uczy tak daleko

Zostaw komentarz:

• sebastian.kwiatkowski
    odpowiedział(a)
    Piszę tak jak pani uczy A uczy niestety tak naszych przyszłych żywicieli Gdzie by ją wysłać na dłuższe wakacje ??
    pewien bład sie wkradł (50-30)-(7-1)= 50-30-7+1= 14 ale dobrze ze ta Pani uczy tak daleko

Zostaw komentarz:

Pracuję...
X