Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.
X
  • Sortowanie
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

To jak niby wg Pana mamy określić człeka, który ma w ***** płacenie i ma to świadomie w *****? Zamyka jedną firmę, otwiera drugą, trzecią, czwartą i to pod Waszym nosem. Jak go nazwać? Obrotny biznesmen? Ten to potrafi kasę nakręcić? Od zera do milionera? Tak mamy przestrzegac innych? My uczciwi, a Wy?

Komentarz

Zamieszczone przez Zobacz posta
      To jak niby wg Pana mamy określić człeka, który ma w ***** płacenie i ma to świadomie w *****? Zamyka jedną firmę, otwiera drugą, trzecią, czwartą i to pod Waszym nosem. Jak go nazwać? Obrotny biznesmen? Ten to potrafi kasę nakręcić? Od zera do milionera? Tak mamy przestrzegac innych? My uczciwi, a Wy?
      Odpowiem tak. Regulamin Forum mówi następująco:

"e) zakaz używania zwrotów z zasady niezgodnych z prawdą, np. określeń ogólnych jak: "Firma nie płaci", “oszust/złodziej” (bez dysponowania wyrokiem karnym potwierdzającym popełnienie określonego przestępstwa)". Myślę, że to wyczerpująco odpowiada na Pani pytania, zwłaszcza część ujęta w nawiasie. Pozdrawiam.

Komentarz

• S.S.1
        S.S.1 skomentował/a
        Editing a comment
        Zgodnie z Pana logiką - jak ktoś Pana oszuka, nie zapłaci Panu za perfekcyjnie wykonaną usługę, to Pan pisząc NIE PŁACI, informując o tym i przestrzegając innych będzie używać ZWROTÓW NIEZGODNYCH Z PRAWDĄ, tak?

Zamieszczone przez Łukasz Zobacz posta

"e) zakaz używania zwrotów z zasady niezgodnych z prawdą, np. określeń ogólnych jak: "Firma nie płaci", “oszust/złodziej” (bez dysponowania wyrokiem karnym potwierdzającym popełnienie określonego przestępstwa)". Myślę, że to wyczerpująco odpowiada na Pani pytania, zwłaszcza część ujęta w nawiasie. Pozdrawiam.
      Czyli w zasadzie możecie już zawijać to forum, bo w 99% służyło ono do ostrzegania się wzajemnie. Skoro zaś nie możemy pisać prawdy o biznesmenach z Piździworów Śląskich ( zbieżność nazw przypadkowa ), to już nie jest do niczego potrzebne. Pamiętam stare forum i szlag mnie trafia, co wyście z nim zrobili.

Komentarz

Najlepiej żadnych. Rozumiem emocje, ale to sądy orzekają, kto jest oszustem, a kto nie, Panie Dawidzie. Na forum nie chcemy takich oskarżeń, mimo oczywistych emocji.
        Panie Łukaszu - ale to nie emocje tylko prawda, i to w najczystszej postaci. Po to właśnie są te określenia. Co innego ich użycie gdy nie ma się podstaw, jasnych dowodów. To wtedy racja, bezpodstawne oskarżenia, za co grozi paragraf. Proszę zatem powiedzieć jak określać osoby/postaci, które CELOWO np. nie regulują zobowiązań wobec przewoźników? Pomyłkowicz? Zapominalski? A może w stylu Indian - Wódz Krótka Pamięć, Wódz 2-miesięczne Opóźnienia, Wódz Zapłacę Kiedy Będę Miał/Chciał?

No Panie Łukaszu? Słuchamy?

Komentarz

Nie rozumiem tylko jednego. Ktoś mi NIE PŁACI za rzetelnie wykonaną usługę. Piszę: firma NIE PŁACI MI za usługę, mam 150 dni po terminie i nadal mam niezapłacone- więc firma NIE PŁACI- tak czy nie? Po co mi wyrok, żeby stwierdzić oczywisty fakt, ze firma NIE PŁACI MI za usługę?

Komentarz

• S.S.1
            S.S.1 skomentował/a
            Editing a comment
            A jak firma wisi na liście dłużników Transinkasso to jest to zgodne z prawem?

Przecież w większości nie mają wyroków sądowych?

Panie Łukaszu
          Wy możecie bez wyroków sądowych wrzucać firmy na listę dłużników a my nie możemy napisać firma X - NIE PŁACI?

Komentarz

Spoko, od dzisiaj będę zamieszczała takie wpisy : firma XYZ to super płatnik- płaci inaczej, ale mieści się w 365 dniach- gorąco polecam tym , co mają za dużo pieniędzy i mają ochotę zrezygnować z pracy i udać się na wakacje w Wąchocku!

Komentarz

A może mi Pan naskoczyć, a wie Pan czemu ?
              " Art. 54. Zasada wolności poglądów

Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
              2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane."

Pan uważa, że można oszukiwać ludzi bez najmniejszych problemów? I na to jest potrzebny wyrok sądowy ? Żartuje sobie Pan. Kim Pan jest, żeby mi mówić kto jest oszustem? Kim Pan jest żeby wyskakiwać z takimi tekstami. Jeżeli mam napisane 20 dni termin płatności to należy mi sie zapłata DO 20 dni. Jeżeli ktoś unika ode mnie telefonów, maili i innych form kontaktu to jest oszustem i złodziejem, bo ma moje pieniądze których nie chce oddać - nie potrzebuje do tego wyroku sądu. Jak Pan weźmie towar ze sklepu i nie zapłaci Pan za niego to kim Pan jest? złodziejem. I można Pana tak nazwać bez wyroku sądu. Każdy tutaj wie, że istnieją "poślizgi" czasem sie termin przedłuża - nie powinno się tego oczywiście robić, ale zawsze można porozmawiać poprosić/przeprosić i postarać się zaspokoić dłużnika.
              Ale my mówimy o firmach które na masową skalę OSZUKUJĄ, a wy bierzecie w tym procederze udział, "weryfikując" ich i dając im dostęp do giełdy mimo naszych ostrzeżeń.
              Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

A wy wprowadzacie swoich klientów w błąd. Dopuszczając złodziei do giełdy rozumie Pan?

Niech sie Pan zastanowi 3 razy nim Pan naskrobie kolejny post, bo jest Pan żałosny w tej swojej próbie zgrywania Szeryfa.
              Ostatnio edytowany przez Karol Hanula (17454); [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

KarolH po pierwsze, Panie Karolu, korzystanie z forum oznacza akceptację jego regulaminu. Po drugie: Konstytucja RP gwarantuje wolność słowa, natomiast proszę też pamiętać o istnieniu przepisów m.in. Kodeksu Cywilnego, które regulują takie obszary, jak zniesławienie, naruszenie dobrego imienia, oszczerstwa itp. Mało tego: za przeklinanie w miejscu publicznym można dostać mandat. A to w teorii też godzi w wolność słowa, nie uważa Pan? A jednak są pewne ograniczenia - tak, jak regulamin na Forum TransPlace.eu.

Każdy ponosi odpowiedzialność za swoje słowa, proszę jednak pamiętać, że po to są moderatorzy na forum, aby reagować na tego typu sytuacje i - podkreślę po raz wtóry - czuwać, aby regulamin (równy i identyczny dla wszystkich tutaj) był przestrzegany, a nie traktowany wybiórczo. Wspomniał Pan o cenzurze prewencyjnej - wie Pan doskonale, że na forum nic takiego nie ma miejsca. Proszę więc wybaczyć, ale pozostanę przy swoim stanowisku dotyczącym niezgody na używanie określeń typu "złodziej", "oszust" itp. - bez pokrycia w oficjalnych dokumentach sądowych. Pozdrawiam.

Komentarz

• Dawid Matuszewski (314807)
                  Dawid Matuszewski skomentował/a
                  Editing a comment
                  Jak to nie ma cenzury prewencyjnej??? No teraz to Pan popłynął na fali wyższości Transa...Nadmienię tylko jedno, ŻADEN regulamin nie ma ważności, jeżeli łamie przepisy prawa i godzi w dobro ludzi. A tak jest z Waszym regulaminem. Myślicie, że broni was przed wszystkim. Otóż nie! Przed niczym was nie broni, choćby dlatego, że wprowadzone zmiany nie były przez nikogo akceptowane, nie zostaliśmy o nich oficjalnie poinformowani. Na koniec dodam, że czyszczenie sobie rączek regulaminem, przed działalnością oszustów, których tolerujecie z pełną świadomością, nie pomoże w świetle obowiązującego prawa.

• S.S.1
                  S.S.1 skomentował/a
                  Editing a comment
                  Dawid!
                  Trzeba mieć w sobie odrobinę wrażliwości na krzywdę ludzką a tu jak widać - pełne zadowolenie, uśmieszki...
              Pracuję...
              X