Przychód DPDgroup wzrósł o ponad 40 proc. A to nie jedyny rekordowy wynik Grupy

Ten artykuł przeczytasz w 3 minuty
|

2.03.2021

Wzrost przychodów o 42 proc. w porównaniu z 2019 r., pół miliarda dostarczonych przesyłek więcej niż przed rokiem, wzrost zysków do 800 milionów euro – to najważniejsze wyniki z ubiegłego roku, którymi pochwalił się globalny operator kurierski.

Koronakryzys przyspieszył przewidywane na 2024 rok trendy konsumenckie, w tym m.in. popyt na logistykę miejską oraz przesunięcie w kierunku segmentu B2C. Jak donosi Grupa, w 2020 r. doręczenia do konsumentów stanowiły już 55 proc. wolumenu.

Wspomniany wolumen DPDgroup zwiększył się o 24 proc., a przychody w ramach wzrostu organicznego o 23 proc. Grupa odnotowała szczególnie intensywny przyrost liczby przesyłek w krajach, w których segment B2C stanowił największy udział w działalności: Brazylia (+80 proc.), Irlandia (+ 47 proc.), Wielka Brytania (+ 39 proc.), Polska (+ 24 proc.), Hiszpania (+ 23 proc.).

Generalny boom na zakupy w sieci zaowocował rekordowymi wynikami:

  • firmie udało się wygenerować przychody w wysokości 11 miliardów euro, co oznacza wzrost o 42 proc. r/r.
  • dostarczono 1,9 miliarda przesyłek na świecie, co oznacza 7,5 miliona dziennie (wzrost o pół miliarda przesyłek rocznie)
  • wzrost organiczny udziału doręczeń B2C na poziomie 57 proc.

Cel na nadchodzących pięć lat

Poza prezentacją wyników rocznych, DPDgroup ogłosiła również cele na najbliższych pięć lat. Przede wszystkim do 2025 zamierza podwoić przychody z 2020 r., osiągając 21 miliardów euro.

Zamierza również m.in. podwoić zagęszczanie sieci, aby osiągnąć zasięg w Europie na poziomie 90 proc. (odsetek populacji mającej dostęp do punktu Pickup w odległości nie więcej niż 10 minut), oferując tym samym najlepszy dostęp na kontynencie do 100 tys. placówek, w tym do 70 tys. punktów i 30 tys. automatów paczkowych.

Koncentrując się na logistyce miejskiej Grupa planuje oprzeć się na:

  • doręczeniach tego samego dnia,
  • doręczeniach miejskich z oddziału do domu,
  • doręczeniach wieczornych w określonym przedziale czasowym,
  • wysyłce ze sklepu,
  • i doręczeniach do punktów w sąsiedztwie w sklepach.

Ponadto do 2025 roku DPDgroup zamierza zwiększyć udział operacji międzykontynentalnych do 20 proc. całkowitych przychodów, wykorzystując istniejące synergie.

Jak zapowiada firma, każdy z celów będzie realizowany zgodnie ze zobowiązaniami podejmowanymi na rzecz ochrony środowiska, skutkiem czego osiągnięte ma być ograniczenie emisji CO2 na przesyłkę o 30 proc. proc. do 2025 r. (w porównaniu z 2013 r.). W październiku 2020 r. Grupa wdrożyła plan realizacji doręczeń niskoemisyjnych w 225 miastach Europy, dla 80 mln mieszkańców kontynentu, do 2025 roku. Celem tego założenia jest ograniczenie emisji dwutlenku węgla o 89 proc. i zanieczyszczeń o 80 proc. w miastach objętych programem.

Fot. Screen z YouTube

Tagi