Koniec Transinkasso i Transfactor

Ten artykuł przeczytasz w 3 minuty

Z początkiem września startuje nowy serwis finansowy dla branży transportowej, który zastąpi działające obecnie Transinkasso i Transfactor. Co jeszcze ulegnie zmianie oprócz połączenia marek i prezentacji nowego wizerunku?

Dlaczego zmiany są konieczne?

Dotychczas spółka Transcash.eu SA oferowała swoje usługi pod dwiema odrębnymi markami. Transinkasso odpowiedzialne za odzyskiwanie wierzytelności oraz Transfactor z ofertą finansowania faktur. Wraz z rozwojem jednej i drugiej marki takie rozdwojenie komunikacyjne zaczęło być kłopotliwe, szczególnie, że obydwa produkty skierowane są dokładnie do tej samej grupy docelowej. Poza tym badania rynku wskazały też na dodatkowe potrzeby klientów, które spółka Transcash.eu przy okazji zmian wprowadza.

Co się zmieni? 

Przede wszystkim ulepszona zostanie komunikacja z klientami. Uproszczenie języka i odejście od urzędniczego tonu. Bardziej jasne komunikaty bez cytowania zbędnych paragrafów ułatwią i przyspieszą prowadzenie dialogu w relacji wierzyciel – windykator, ale też negocjacji na linii windykator – dłużnik. 

Łatwiejszy też będzie dostęp do usług oraz kontakt ze spółką. Zgłoszenie faktury do windykacji czy też przekazanie jej do szybkiego sfinansowania możliwe będzie na jednej stronie – transcash.eu  Nowy serwis jest łatwiejszy w nawigacji i zdecydowanie bardziej przyjazny dla użytkownika.

Korzystna dla klientów będzie również nowa oferta finansowania faktur. Cena usługi zostanie znacząco obniżona. Najnowsza propozycja to 1,99 proc. prowizji za 30 dni finansowania faktury. Ten argument w połączeniu z brakiem ukrytych kosztów i windykacją w cenie sprawi, że oferta transcash.eu mocno wyróżni się na tle usług faktoringowych dla transportu.

Poszerzy się też zakres usług windykacji sądowej

Nowo powstająca kancelaria pod nazwą TC kancelaria, poza usługami oferowanymi dotychczas w ramach Transinkasso, umożliwi przeprowadzenie windykacji sądowo-egzekucyjnej na terenie kolejnych krajów Europy. Na początek będą to Czechy, Słowacja i Węgry, a w dalszej perspektywie Francja.

Kancelaria będzie również oferowała pomoc w założeniu własnej firmy na terenie Niemiec oraz pakiet stałej pomocy prawnej.

Nowością będzie też możliwość wzięcia udziału w szkoleniach dla przedsiębiorców z zakresu znajomości niemieckiego prawa przewozowego, zasad działania i odwoływania się do organu kontrolnego BAG oraz aspektów prawnych prowadzenia działalności w Niemczech.

Fot. Pixabay/BeatriceBB/public domain

Artykuł sponsorowany

Tagi