Masz newsa? Powiedz nam o tym!

Kaunas didina leistiną greitį transporto priemonėms. Nuo šiol Kaune esančia Jonavos gatve vairuotojai gali važiuoti 60 km/val. greičiu. Toks sprendimas priimtas įdiegus papildomas eismo saugumo priemones. Kitąmet greitį planuojama padidinti ir Nuokalnės gatvėje.

Prancūzijos vežėjų organizacijos apibendrino su kelių blokadomis susijusiu nuostolius. Kelių blokados visiškai paralyžiavo transporto įmonių darbą. Vis daugiau vairuotojų privalo vairuoti naktį, kad tokiu būdu išvengtų kliūčių. Nedažnai dauguma parko stovi priešais blokadas, o dar yra ir žalos, pavyzdžiui, susijusios su priverstinės stabdymo priemonės – „ežio“ panaudojimu. Tai trunka jau 15 dienų ir transporto sektorių kainavo daugiau nei 400 milijonų Eur.

Kalvarijos pasienio punkte transporto eilių nebėra. Šeštadienio rytą, Lenkijos pusėje naktį įvykus eismo įvykiui, Kalvarijos pasienio punkte tiek iš Lietuvos, tiek iš Lenkijos susidariusios eilės išnyko. Kaip pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), eilė iš Lenkijos į Lietuvą buvo apie 8 km, iš Lietuvos į Lenkiją – apie 2 km.

Iki 2020 m. Lietuvoje važinės penkiskart daugiau elektromobilių. Tai numato Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijos (NENS) priemonių planas, kuriam vakar pritarė Vyriausybė. Šio tikslo bus siekiama skatinant biodegalų naudojimą transporte – planuojama, kad 2020 m. biodegalai sudarys apie 10 proc. sektoriuje naudojamo kuro. Taip pat bus vystoma elektromobilių infrastruktūra – iki 2022 m. Lietuvos keliuose turėtų važinėti penkiskart daugiau elektromobilių.

DFDS paskelbtas pirmaujančiu pasaulyje keltų operatoriumi. Lietuvoje keltų maršrutus iš Klaipėdos į Vokietiją, Švediją ir Daniją valdanti DFDS pasauliniuose kelionių apdovanojimuose – jau aštuntą kartą iš eilės – buvo išrinkta pirmaujančiu pasaulyje keltų operatoriumi.