TransInfo

Фот. Rafał Mekler/Twitter

Ситуація в Дорогуську залишається напруженою. Польські перевізники не здаються

Після відкликання згоди на акцію протесту, пункт пропуску в Дорогуську залишається непроїзним, а польські перевізники залишилися на місці. Поліція реалізує заходи для відновлення дорожнього руху. Поки що безрезультатно.

Прочитати цю статтю можна за: 4 хвилини

Формально протест польських перевізників у Дорогуську закінчився тим, що війт ґміни відкликав дозвіл. Проте доступ до пункту пропуску ускладнює вантажівка, яка, за словами протестувальників, зламалася під час тривалого простою на кордоні. З цієї причини дорога державного значення №12 заблокована в обох напрямках.

Поперек дороги стоїть вантажівка, тому що у напівпричепі заклинило гальма. Ми намагаємося це відремонтувати. Донедавна авто їздили дорогами з обмеженням маси до 5 тонн і руйнували дорогу. Після нашого втручання, а точніше після втручання депутата Кшиштофа Мулави, ще вночі Генеральна дирекція національних доріг і автострад забезпечила дотримання заборони», – розповів редакції trans.iNFO Рафал Меклер, лідер Конфедерації в Любліні, який брав участь у протесті.

Ми проводимо заходи з розблокування руху», – сказала редакції trans.iNFO Ева Чиж, речниця Управління міської поліції в Хелмі.

За даними радіо RMF.FM поліція повідомила компаніям з евакуаторами, що вантажівку необхідно вивезти, але жодна з них поки що не прийняла замовлення.

За словами комісара Чиж, сьогодні близько 6 години ранку в черзі на перетині кордону все ще очікувало близько 700 вантажівок.

За інформацією Палати скарбової адміністрації, у нічну зміну, тобто від учора з 20.00 до сьогодні до 8:00 з Польщі в Україну виїхало 210 вантажівок.

На запитання, чи залишили протестувальники місце акції, прес-офіцер відповіла:

Протест закінчився, особи, які брали участь в акції, ще знаходяться там, але вони не перекривають дорогу, не виходять на вулицю, але вони присутні».

Також відомо, що страйкуючі перевізники подали апеляцію на рішення війта про відкликання дозволу на акцію протесту та наступні заявки на надання дозволу на проведення акції.

Голоси задоволення з Брюсселя та України

Посол України в Польщі Василь Зварич сподівається, що приклад війта ґміни Дорогуськ, який перервав акцію протесту біля кордону з Україною, наслідуватимуть органи місцевого самоврядування інших ґмін, де польські перевізники та фермери блокують дороги.

Ми раді такому рішенню гміни Дорогуськ. Цього очікували довго, адже сам перебіг протесту та блокування руху вантажівок завдали значних матеріальних збитків як Україні, так і Польщі, а також іншим європейським країнам, не кажучи вже про погодні умови, в яких українські водії стояли 18 днів чи більше. Це поставило під загрозу їхнє життя та здоров’я», – наголосив Зварич у коментарі Укрінформу.

Вчора комісар ЄС з питань транспорту Адіна Валеан також виступила із заявою щодо ситуації на кордоні в Дорогуську.

Я вітаю відкриття для вантажних перевезень прикордонного переходу „Дорогуськ-Ягодин”, найважливішого прикордонного переходу між Польщею та Україною. Блокування, яке діє з 6 листопада, мало значні наслідки для України, Польщі та ЄС, але насамперед для всіх водіїв, на яких поширюється блокування», – повідомила вона.

Валеан підкреслила, що Комісія неодноразово встановлювала прямі контакти з протестувальниками та національною владою та пропонувала конкретні заходи для полегшення процесу перетину кордону між Україною та Польщею.

Водночас ми продовжуємо висловлювати занепокоєння тим, що решта трьох пунктів пропуску між Польщею та Україною все ще заблоковані», – додала вона.

Підпишись на розсилку

Теги