TransInfo

Фот.Rafał Mekler/Facebook

Безвихідь на кордоні з Україною. Черга перед пунктом пропуску „Дорогуськ” сягає 40 км

У понеділок перевізники відновили блокування пункту пропуску в Дорогуську після того, як суд скасував рішення війта ґміни про заборону протесту. На ранок 19 грудня черга вантажівок сягала приблизно 40 км. Новий міністр інфраструктури Польщі визнає, що вирішити проблему на польсько-українському кордоні буде дуже важко.

Прочитати цю статтю можна за: 3 хвилини

Незважаючи на прийдешні свята та складні погодні умови, перевізники не мають наміру відступати. Минулої п’ятниці окружний суд у Любліні позитивно розглянув скаргу перевізників на рішення війта про заборону нового зібрання – з 18 грудня по 8 березня.

Після рішення суду в понеділок підприємці знову заблокували кордон у Догоруську і пропускають лише одну вантажівку на годину. До протесту долучилися також фермери з асоціації «Zjednoczona Wieś» (Об’єднане село –прим. ред.).

Рафал Меклер, лідер Конфедерації в Любліні, який підтримує перевізників від початку протесту, сказав POLITICO, що страйки на інших пунктах пропуску також можуть бути продовжені до березня.

Протест перевізників – це транспортний гордіїв вузол, який з кожним днем бездіяльності попередників ставав все тугішим, і сьогодні його буде дуже важко розплутати», – заявив учора в інтерв’ю Polsat News новий міністр інфраструктури Даріуш Клімчак.

Міністр також зазначив, що щодня спілкується з протестуючими перевізниками, а цього тижня (ймовірно, у середу – прим. ред.) зустрінеться зі своїм колегою з України.

Ми шукаємо спільний знаменник, завдяки якому можна хоча б призупинити акцію протесту», – сказав він.

Минулого тижня прем’єр-міністр Дональд Туск провів телефонну розмову із президентом України Володимиром Зеленським, але вирішення проблеми вона не принесла.

Переконаний, що з новим урядом Польщі пришвидшимо розв’язання всіх питань наших відносин на взаємовигідній основі», – заявив Президент України на порталі Х.

Натомість переговори між протестуючими перевізниками та представниками українського бізнесу виглядають більш перспективними.

Ми провели майже 10-годинні переговори (…) і виявилося, що бізнес може говорити чи не ефективніше, ніж уряд. Нас сприйняли серйозно, я вважаю ці переговори важливим кроком вперед. На мій погляд, є помірний прогрес, але все ще є кілька питань, які розглядаються», – повідомив у неділю в Фейсбуці Рафал Меклер з Конфедерації, який бере участь у протесті.

Натомість вчора Аркадіуш Мархевка, заступник міністра інфраструктури, представив позицію Польщі щодо угоди Європейського союзу з Україною та закликав до глибокого аналізу наслідків лібералізації автомобільного транспорту для українських компаній.

Заступник міністра Мархевка звернув увагу, що майже півторарічний термін дії угоди між ЄС та Україною про автомобільні перевезення вантажів не дозволяє зробити позитивні висновки щодо її впливу на польський ринок автомобільних перевезень. Він також додав, що функціонування угоди призвело до дисбалансу на польсько-українському транспортному ринку. Польські перевізники не можуть впоратися з конкуренцією і витісняються з ринку українськими перевізниками, кошти діяльності яких у кілька разів нижчі. Мархевка також нагадав про неоптимальне функціонування української системи електронної черги, що призвело до значного продовження часу повернення вантажівок з України до ЄС.

Підпишись на розсилку

Теги