TransInfo

Фот. Strock

Помощь Украине и украинским беженцам. Подробное руководство для тех, кому нужна помощь

Війна в Україні змусила тисячі громадян цієї країни шукати притулок у Європейському Союзі та інших країнах. Редакція Trans.INFO зібрала всю потрібну інформацію про те, як і де українці можуть отримати потрібну допомогу. Версия справочника на русском языке - сразу после украинской версии.

Эту статью можно прочитать в 28 минут

Російська Федерація продовжує військове вторгнення в Україну. За даними ООН, які надав у понеділок 28 лютого верховний комісар у справах біженців (UNHCR) Філіппо Ґранді, вже понад 500 тис. людей залишили Україну. Найбільше українців втекло до Польщі (більше 280 тис. осіб), Угорщини (84 тис.) та Молдови (32 тис.). Крім того, тисячі людей шукають також допомоги в Румунії та Литві.

У цій статті Ви знайдете детальну інформацію про те, як отримати допомогу у наступних країнах: Польща, Румунія, Молдова, Словаччина, Литва, Латвія, Естонія, Україна, Угорщина.

Польща

Польський уряд запустив сайт pomagamukrainie.gov.pl, на якому координується допомога Україні. Сайт доступний також українською мовою. Українці, які потребують допомоги, щоб вибратися зі своєї країни або які вже перебувають у Польщі та шукають підтримки, знайдуть там усю інформацію. Сайт також може використовуватись компаніями та людьми, які хочуть допомогти.

Листівка для біженців з України

>>> Юридична інформація для громадян України

На сайті є кілька контактних форм, через які збирається інформація:

 • про людей, які шукають допомоги як у Польщі, так і в Україні,
 • про ініціативи щодо надання допомоги приватним, корпоративним та місцевим органам влади.

Перетин польського кордону

Якщо Ви рятуєтеся від російської військової агресії проти України, Вас пустять до Польщі. Якщо у Вас немає місця перебування в Польщі, зверніться до найближчого пункту прийому (на сайті є посилання на декілька таких пунктів).

У пунктах прийому громадяни України отримають інформацію про перебування в Польщі, допомогу у тимчасовому житлі, а також гарячу їжу, воду, медичну допомогу та місце для відпочинку.

Увага: реєстрація у пунктах прийому не є обов’язковою.

Адреси пунктів прийому у пунктах пропуску на кордоні:

Дорохуськ-Ягодин

Pałac Suchodolskich Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki, ul. Parkowa 5, 22-175 палац Суходольских Районний центр культури та туризму Дорохуск (карта)

Долгобичув-Угринів

Przygraniczne Centrum Kultury i Rekreacji, ul. Spółdzielcza 8, 22-540 Прикордонний центр культури та відпочинку в Долгобичув (карта)

Зосін-Устилуг

Zespół Szkół w Horodle, ul. Piłsudskiego 58, 22-523 комплекс шкіл в Городло (карта)

Гребенне-Рава Руська

Szkoła Podstawowa w Lubyczy Królewskiej (початкова школа, задній двір спортзала), ul. Jana III Sobieskiego 5, 22-680 Лубича Крулевська (карта)

Корчова-Краківець

Зал відпочинку (świetlica), Korczowa 155, 37-552 Корчова (карта)

Медика-Шегині

Спортзал – Medyka 285, 37-732 Медика (карта)

Будомєж-Грушів

Szkoła Podstawowa w m. Krowica Sama 183, 37-625 початкова школа в Кровіца Сама (карта)

Кросценко-Смільниця

Szkoła Podstawowa w Łodynie, Łodyna 41, 38-700 початкова школа в Лодині, Устрики-Долішні (колишня школа) (карта)

Польська влада запевняє, що українці, які тікають від збройного конфлікту і не мають документів на в’їзд до Польщі, будуть пропущені через кордон без жодних проблем.

Рішення, пов’язані з рухомим майном, що перевозиться (наприклад, автомобілем), приймаються Національною податковою адміністрацією при перетині кордону.

Домашні тварини

Ті, у кого із собою домашні тварини – собаки, кішки, тхори – повинні надати документ про щеплення, а тварина повинна мати мікрочіп. 

Інші – наприклад, гризуни, кролики, рептилії, декоративні водні тварини, безхребетні – можуть бути ввезені без обмежень, але рішення приймається при перетині кордону Національною податковою адміністрацією.

Перебування у Польщі

 • Ті, хто не має житла в Польщі, отримають необхідну інформацію в пунктах прийому на кордоні.
 • Громадяни України мають доступ до польської служби охорони здоров’я.
 • Тим, хто вже перебуває в Польщі, але в них закінчується легальний термін перебування, нема про що турбуватися. Перебування на легальних засадах було продовжено.
 • Проїзд поїздами. До 25 березня 2022 року громадяни України можуть безкоштовно їздити у 2 класі поїздами ТЛК та ПКП Інтерсіті. Такі поїздки будуть можливі на підставі паспорта або іншого документа, що підтверджує громадянство України. 

«Якщо громадянин України вже придбав квиток, він може його повернути. Ми повертаємо гроші за куплені квитки без жодних утримань», – повідомляє ПКП Інтерсіті.

Гаряча лінія Інтерсіті (обслуговування також українською мовою): +48 22 473 00 86.

Інформація

 

 • Польська влада запустила спеціальну гарячу лінію: +48 47 721 75 75.
 • Для отримання інформації про докладні правила перетину кордону Ви можете зателефонувати до Прикордонної служби: +48 82 568 51 19.

Румунія

В’їхати в Румунію можна двома способами:

 1. Паспорт та віза. Потрібен дійсний закордонний паспорт (біометричний) або звичайний паспорт (без чіпа з біометричними даними) і віза. На неповнолітніх дітей потрібна довіреність. У цьому випадку ви можете перебувати в Румунії 3 місяці (як турист). Ви можете подорожувати до інших країн ЄС. Якщо ви вже в’їхали в Румунію на законних підставах, ви можете подати заяву на отримання притулку (спосіб 2 нижче).
 2. Ви можете просити притулок – захист румунської держави на підставі Міжнародної конвенції про біженців. Ви можете подати заяву про надання притулку тільки на румунському прикордонному пункті або після прибуття до Румунії. Якщо ви подаєте заяву про надання притулку, ви повинні здати свій паспорт – ви не можете поїхати в іншу країну і чекати на відповідь румунської держави.

Ви можете безкоштовно жити в одному з 6 центрів надання притулку в Румунії (Сучава, Марамуреш, Бухарест, Галац, Джурджу або Тімішоара). Вам допоможе румунська влада.

Адреса прикордонних центрів для притулку:

 1. Регіональний центр процедур та розміщення осіб, які шукають притулок – Редеуць / Адреса вул. Перілор 2, Редеуць, повіт СУЧАВА / Тел.: 0230–564462, 0230-564463 (карта)
 2. Регіональний центр процедур та розміщення осіб, які шукають притулок – Марамуреш / Адреса вул. Cetatii, буд. 1A, Сомкута Маре, Марамуреш / Телефон / Факс: 0262-280004 (карта)

Якщо ви вирішите залишитися зі своєю сім’єю або в готелі в Румунії, ви повинні з’явитися, коли вас викличуть до центру надання притулку. Вам потрібний контакт з орендодавцем для документа прохача притулку, щоб показати, що ви маєте місце для проживання в Румунії на законних підставах.

 1. Загальна гуманітарна віза для всіх українців – ЩЕ НЕ ДІЄ. Румунська держава може запропонувати тимчасовий захист усім українцям, особливо якщо це вирішуватиметься на європейському рівні.

Інформація

Важлива інформація для українців, які шукають захисту від румунської держави:

 1. Кол-центр (в WhatsApp) для отримання інформації про надання притулку та інформації для українців (англійською, російською та українською мовами). +40765.861.888 – LOGS Grup Соціальні ініціативи
 2. Кол-центр соціально-психологічного консультування для українців, які вже знайшли притулок у Румунії +40 745 139 747 – ASproAS Румунія
 3. Інформація українською мовою за цим посиланням .

На які КПП їхати?

 • Пункт пропуску Порубне – Сірет (відділ митного оформлення № 1-2 поста Вадул-Сірет);
 • Пункт Солотвино-Сігету Мармацієй (митний пост Солотвино);
 • Пункт Дякове – Халмеу (митний пост Дякове-автомобільний).

Молдова

Про надання притулку можна попросити на будь-якому пункті молдовського кордону, будь-якому відділенні поліції, а також в офісах Бюро міграції. 

Щоб попросити притулку достатньо усного прохання. Заповнити заяву Вам допоможуть співробітники структури, в яку Ви звернулися.

Ви можете попросити притулок на кордоні, навіть якщо у Вас немає закордонного паспорта. Ніхто не має права відмовити Вам у прийнятті вашої прохання про притулок.

Бюро з міграцій та притулку: 

 • Bd. Ștefan cel Mare și Sfânt, 124, et. 4, Chisinau, Кишинів, Молдова (карта)
 • Телефон: +373 22 207 197

Для додаткової інформації ви можете звернутися до Правового Центру адвокатів за телефонами: +373 60574848, +373 68828180.

Также, есть Телеграм канал: uarefugees.web.app

На які КПП їхати?

 • Пункт пропуску Болган – Хрістова (митний пост Піщанка);
 • Пункт Велика Кісниця – Хрушка (митний пост Ямпіль);
 • Пункт Мамалига – Крива (відділ митного оформлення №1 поста Мамаліга);
 • Пункт Кельменці – Ларга (відділ митного оформлення №1 поста Кельменці);
 • Пункт Могилів-Подільський – Отач (відділ митного оформлення Автомобільного поста Дністер);
 • Пункт Бронниця — Унгур (відділ митного оформлення Бронниця поста Дністер).

>>> Детальний довідник для біженців з України в Молдові.

Словаччина

На кордонах Словаччини полегшений режим, достатньо внутрішнього паспорта або свідоцтва про народження (джерело: ua-reporter.com).

 • Для вивезення дітей не потрібен дозвіл другого з батьків. 
 • Для вивезення тварин також на даний момент не потрібні жодні документи.

Якщо Ви прямуєте до Словаччини з України у зв’язку з нападом Росії, або не знаєте, як вивезти з України своїх близьких, безкоштовну допомогу Вам нададуть:

Міграційний центр

www.mic.iom.sk/ru

Безкоштовна інформація російською мовою 

Ліга за права людини

www.hrl.sk/en

Ел. пошта: ukrajina@hrl.sk

Тел. +421918366968

Безкоштовна допомога з питань статусу біженця.

Адвокатська контора Laciak Co.

http://www.laciak.eu

Консульство України в Словаччині 

https://slovakia.mfa.gov.ua

Ел. пошта: emb_sk@mfa.gov.ua

Тел. +421259202816

Житло для біженців з України та транспорт від кордону:

Житло для біженців з України

https://www.facebook.com/groups/273172384894123

Допомога біженцям з України

https://www.facebook.com/groups/485314373128655/

Пошук безкоштовного житла в різних регіонах країни

pomocpreukrajinu.sk

Угорщина

Допомога Україні та українським біженцям:

>>> Информация для ищущих убежища из Украины

Литва

Громадяни України, які мають біометричні паспорти з національними візами або дозволи на тимчасове проживання у Литві, термін яких закінчується, після закінчення їх дії можуть одразу скористатися 90-денним безвізовим режимом. 

 • На даний момент щодо громадян України не прийматимуться рішення про депортацію чи висилку.
 • Національні візи та дозволи на тимчасове проживання громадянам України та членам їхніх сімей не анулюватимуться.

Інформація

Громадяни України за інформацією можуть звертатися за тел.:

 • Департаменту міграції 8 707 67000, 
 • дзвінки з-за кордону – тел. +370 5 271 7112, 
 • по ел. пошті info@migracija.gov.lt.

Департамент міграції на веб-сайті www.migracija.lt постійно оновлюватиме інформацію про міграційні процедури та пов’язані з цими процедурами дії.

Департамент міграції також відкриває інформаційно-консультаційні вікна для громадян України (робочий час: 8.00–16.30, по п’ятницях – 8.00–15.00, попередня реєстрація не вимагається):

 • Вільнюс, вул. Вітяньйо 18;
 • Каунас, пр. А. Юозапавічяус 57;
 • Клайпеда, вул. Кауно 6;
 • Шяуляй, ал. Аушрос 19;
 • Паневежис, ул. К. Бинкьйо 14;
 • Алітус, вул. Йотвінгю 8;
 • Маріямполе, вул. Кястучьйо 1;
 • Утяна, вул. Тельшяй 4;
 • Тяльшяй, вул. Жямайтес 34;
 • Таураге; вул. Стотес 15;
 • Електренай, вул. Драугістес 32;
 • Висагінас, вул. Ветерану 13;
 • Шальчинінкай, вул. Архітекто 4.

Гаряча лінія для українців

 

У кол-центрі Департаменту Міграції встановлено окрему гарячу лінію, де консультуватимуть українців, які біжать від війни у своїй країні до Литви. Консультації за тел. +370 5 271 7112 доступні кожен робочий день та на вихідних з 07:30 до 21:00.

Центр реєстрації

Відразу після прибуття до Литви громадянам України та членам їх сімей необхідно звернутися до Центру реєстрації за адресою:

 • Pramonės g. 1B, Алітус, Культурний центр (карта).

Після реєстрації особи, які не мають місця проживання, будуть направлені на тимчасове проживання (у самоврядуваннях або у приватних осіб). Цей процес може зайняти до трьох днів.

>>> Детальна інформація для громадян України.

Латвія

Громадянам України, яким потрібна допомога з проїздом, проживанням, можливостями працевлаштування, юридичною допомогою чи чимось ще, треба заповнити форму на сайті нижче. 

Вся детальна інформація про допомогу біженцям у Латвії також знаходиться на цьому сайті.

>>> Як отримати допомогу в Латвії.

Естонія

На сайті нижче Ви знайдете інформацію про те, як отримати допомогу, якщо ви евакуювалися або плануєте евакуюватися з України, а також якщо ви знаходитесь в Естонії та потребуєте допомоги.

>>> Як отримати допомогу в Естонії.

Україна

Допомога в Україні

Офіційне джерело

https://www.ukrainenow.org/refuge

Інформація в Україні

https://ukraineisforever.notion.site

 


Версия на русском языке


Российская Федерация продолжает военное вторжение в Украину. По данным ООН, которые привел в понедельник 28 февраля верховный комиссар по делам беженцев (UNHCR) Филиппо Гранди, уже более 500 тыс. человек покинули Украину. Больше всего украинцев сбежало в Польшу (более 280 тыс. человек), Венгрию (84 тыс.) и Молдову (32 тыс.). Кроме того, тысячи человек ищет также помощи в Румынии и Литве.

В данной статье Вы найдете подробную информацию о том, как получить помощь в странах: Польша, Румыния, Молдова, Словакия, Литва, Латвия, Эстония, Украина, Венгрия.

Польша

Польское правительство запустило сайт pomagamukrainie.gov.pl , на котором координируется помощь Украине. Портал также доступен на украинском языке. Украинцы, которым нужна помощь, чтобы выбраться из своей страны или которые уже находятся в Польше и ищут поддержки, найдут там всю информацию. Веб-сайт также может быть использован компаниями и людьми, которые хотят помочь.

Памятка для беженцев из Украины

>>> Юридическая информация для граждан Украины

На сайте есть несколько контактных форм, через которые собирается информация:

 • о людях, ищущих помощи как в Польше, так и в Украине,
 • об инициативах по оказанию помощи частным, корпоративным и местным органам власти.

Пересечение границы Польши

Если Вы спасаетесь от российской военной агрессии против Украины, Вас пустят в Польшу. Если у Вас нет места пребывания в Польше, обратитесь в ближайший пункт приема (на сайте есть ссылки на несколько таких пунктов).

В пунктах приема граждане Украины получат информацию о пребывании в Польше, помощь во временному жилью, а также горячую еду, воду, медицинскую помощь и место для отдыха.

Внимание: регистрация в пунктах приема не обязательна.

Адреса пунктов приема в определенных пунктах пропуска на границе:

Дорохуск-Ягодин

Pałac Suchodolskich Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki, ul. Parkowa 5, 22-175 Dorohusk (карта)

Долгобичув-Угринов

Przygraniczne Centrum Kultury i Rekreacji, ul. Spółdzielcza 8, 22-540 Dołhobyczów (карта)

Зосин-Устилуг

Zespół Szkół w Horodle, ul. Piłsudskiego 58, 22-523 Horodło (карта)

Гребенне-Рава Руська

Szkoła Podstawowa w Lubyczy Królewskiej (задний двор спортивного зала), ul. Jana III Sobieskiego 5, 22-680 Lubycza Królewska (карта)

Корчова-Краковец

Зал отдыха (świetlica), Korczowa 155, 37-552 Korczowa (карта)

Медика-Шегини

Спортивный зал – Medyka 285, 37-732 Medyka (карта)

Будомеж-Грушев

Szkoła Podstawowa w m. Krowica Sama 183, 37-625 Krowica Sama (карта)

Крощенко-Смольница

Szkoła Podstawowa w Łodynie, Łodyna 41, 38-700 Ustrzyki Dolne (бывшая школа) (карта)

Польские власти уверяют, что украинцы, которые бегут от вооруженного конфликта и не имеют документов на въезд в Польшу, будут пропущены через границу без каких-либо проблем.

Решения, связанные с перевозимым движим имуществоом (например, автомобилем), принимаются Национальной налоговой администрацией при пересечении границы.

Домашние животные

Те, у кого есть с собой домашние животные – собаки, кошки, хорьки – должны предъявить документ о прививках, а животные должны иметь микрочип. 

Остальные — например, грызуны, кролики, рептилии, декоративные водные животные, беспозвоночные — могут быть ввезены без ограничений, но решение принимается при пересечении границы Национальной налоговой администрацией.

Пребывание в Польше

 • Те, у кого нет жилья в Польше, получат необходимую информацию в пунктах приема на границе.
 • Граждане Украины имеют доступ к польской службе здравоохранения.
 • Тем, кто уже находится в Польше, но у них заканчивается легальный срок пребывания, беспокоиться не о чем. Пребывание на легальных основаниях было продлено.
 • Проезд поездами. До 25 марта 2022 года граждане Украины могут бесплатно ездить во 2 классе в поездах ТЛК и ПКП  Интерсити. Такие поездки будут возможны на основании паспорта или другого документа, подтверждающего гражданство Украины. 

„Если гражданин Украины уже приобрел билет, он может вернуть его. Мы возвращаем деньги за купленные билеты без каких-либо вычетов”, — сообщает ПКП Интерсити.

Горячая линия Интерсити (обслуживание также на украинском языке): +48 22 473 00 86.

Информация

 • Польские власти запустили специальную горячую линию: +48 47 721 75 75.
 • Для получения информации о подробных правилах пересечения границы Вы можете позвонить в Пограничную службу: +48 82 568 51 19.

Румыния

Въехать в Румынию можно двумя способами:

 1. Паспорт и виза. Нужен действующий загранпаспорт (биометрический) или обычный паспорт (без чипа с биометрическими данными) и виза. На несовершеннолетних детей нужна доверенность. В этом случае вы можете находиться в Румынии 3 месяца (как турист). Вы можете путешествовать в другие страны ЕС. Если вы уже въехали в Румынию на законных основаниях, вы можете подать заявление на получение убежища (способ 2 ниже).
 2. Вы можете просить убежище румынского государства, на основании Международной конвенции о беженцах. Вы можете подать заявление о предоставлении убежища только на румынском пограничном пункте или по прибытии в Румынию. Если вы подаете заявление о предоставлении убежища, то вы должны сдать свой паспорт – вы не можете поехать в другую страну и ждать ответа румынского государства.

Вы можете бесплатно жить в одном из 6 центров предоставления убежища в Румынии (Сучава, Марамуреш, Бухарест, Галац, Джурджу или Тимишоара). Вам помогут румынские власти.

Адрес приграничных центров для убежища:

 1. Региональный центр процедур и размещения лиц, ищущих убежище – Рэдэуць / Адрес ул. Перилор 2, Рэдэуць, уезд СУЧАВА / Тел.: 0230–564462, 0230-564463 (карта)
 2. Региональный центр процедур и размещения лиц, ищущих убежища, Марамуреш Адрес ул. Cetatii, нет. 1A, Сомкута Маре, Марамуреш / Телефон / Факс: 0262-280004 (карта)

Если вы решите остаться со своей семьей или в отеле в Румынии, вы должны явиться, когда вас вызовут в центр предоставления убежища. Вам нужен контакт с арендодателем для документа просителя убежища, чтобы показать, что у вас есть место для проживания в Румынии на законных основаниях.

 1. Общая гуманитарная виза для всех украинцев – ЕЩЕ НЕ ДЕЙСТВУЕТ. Румынское государство может предложить временную защиту всем украинцам, особенно если это будет решаться на европейском уровне.

Информация

Важная информация для украинцев, ищущих защиты румынского государства:

 1. Колл-центр (в WhatsApp) для получения информации о предоставлении убежища и информации для украинцев (на английском, русском и украинском языках). +40765.861.888 – LOGS Grup Социальные инициативы
 2. Колл-центр социально-психологического консультирования для украинцев, которые уже нашли убежище в Румынии +40 745 139 747 – ASproAS Румыния
 3. Информация на украинском по данной ссылке.

На какие КПП ехать?

 • Пункт пропуска Порубне — Сирет (отдел таможенного оформления № 1-2 поста Вадул-Сирет);
 • Пункт Солотвино — Сигету Мармацией (таможенный пост Солотвино);
 • Пункт Дякове — Халмеу (таможенный пост Дякове-автомобильный).

Молдова

Предоставления убежища можно попросить на любом пункте молдовской границы, в любом отделении полиции, а также в офисах Бюро миграции. 

Для того, чтобы попросить убежище достаточно устной просьбы. Заполнить заявление Вам помогут сотрудники структуры, в которую Вы обратились.

Вы можете попросить убежище на границе даже если у Вас нет загранпаспорта. Никто не имеет право отказать Вам в принятии вашего прошения об убежище.

Бюро по миграций и убежища: 

 • Bd. Ștefan cel Mare și Sfânt, 124, et. 4, Chisinau, Moldova (карта)
 • Телефон: +373 22 207 197

Для дополнительной информации вы можете обратиться в Правовой Центр адвокатов по телефонам: +373 60574848, +373 68828180.

Также, есть Телеграм канал: uarefugees.web.app

На какие КПП ехать?

 • Пункт пропуска Болган — Христова (таможенный пост Пищанка);
 • Пункт Велика Кисниця — Хрушка (таможенный пост Ямполь);
 • Пункт Мамалига — Крива (отдел таможенного оформления №1 поста Мамалига);
 • Пункт Кельменцы — Ларга (отдел таможенного оформления №1 поста Кельменцы);
 • Пункт Могилев-Подельский — Отач (отдел таможенного оформления Автомобильный поста Днистер);
 • Пункт Бронниця — Унгурь (отдел таможенного оформления Брониця поста Днистер).

>>> Подробный справочник для беженцев из Украины в Молдове.

Словакия

На границах Словакии облегчённый режим, достаточно внутреннего паспорта или свидетельства о рождении (источник: ua-reporter.com).

 • Для вывоза детей не нужно разрешение второго родителя. 
 • Для вывоза животных тоже на данный момент не нужны никакие документы.

Если Вы направляетесь в Словакию из Украины в связи с нападением России, или не знаете, как вывезти из Украины своих близких, бесплатную помощь Вам окажут:

 1. Миграционный центр
 • www.mic.iom.sk/ru
 • Бесплатная информация на русском языке 
 1. Лига за права человека
 • www.hrl.sk/en
 • Еmail: ukrajina@hrl.sk
 • Тел. +421918366968
 • Бесплатная помощь по вопросам статуса беженца.
 1. Адвокатское бюро Laciak Co.
 • http://www.laciak.eu
 1. Консульство Украины в Словакии 
 • https://slovakia.mfa.gov.ua
 • Еmail: emb_sk@mfa.gov.ua
 • Тел. +421259202816

Жилье для беженцев из Украины и транспорт от границы:

 • Житло для біженців з України

https://www.facebook.com/groups/273172384894123

 1. Помощь беженцам из Украины

https://www.facebook.com/groups/485314373128655/

 • Поиск бесплатного жилья в разных регионах страны

pomocpreukrajinu.sk

Венгрия

Помощь Украине и украинским беженцам:

>>> Информация для ищущих убежища из Украины

Литва

Граждане Украины, имеющие биометрические паспорта с национальными визами или разрешения на временное проживание в Литве, срок действия которых заканчивается, по истечении действия могут сразу же воспользоваться 90-дневным безвизовым режимом. 

 • В настоящее время в отношении граждан Украины не будут приниматься решения о депортации или высылке.
 • Национальные визы и разрешения на временное проживание гражданам Украины и членам их семей аннулироваться не будут.

Информация

Граждане Украины за информацией могут обращаться по тел.:

 • Департамента миграции 8 707 67000, 
 • звонки из-за рубежа – тел. +370 5 271 7112, 
 • по эл. почте info@migracija.gov.lt.

Департамент миграции на веб-сайте www.migracija.lt будет постоянно обновлять информацию о применяемых миграционных процедурах и связанных с этими процедурами действиях.

Департамент миграции также открывает информационно-консультационные окна для граждан Украины (часы работы 8.00–16.30 час., по пятницам – 8.00–15.00 час., предварительная регистрация не требуется):

 • Вильнюс, ул. Витянё 18;
 • Каунас, пр. А. Юозапавичяус 57;
 • Клайпеда, ул. Кауно 6;
 • Шяуляй, ал. Аушрос 19;
 • Панявежис, ул. К. Бинкё 14;
 • Алитус, ул. Йотвингю 8;
 • Мариямполе, ул. Кястучё 1;
 • Утяна, ул. Майронё 4;
 • Тельшяй, ул. Жямайтес 34;
 • Таураге; ул. Стотес 15;
 • Электренай, ул. Драугистес 32;
 • Висагинас, ул. Ветерану 13;
 • Шальчининкай, ул. Архитекто 4.

Горячая линия для украинцев

В колл-центре Департамента Миграции установлена отдельная горячая линия, по которой будут консультировать украинцев, бегущих от войны в своей стране в Литву. Консультации по тел. +370 5 271 7112 доступны каждый рабочий день и выходные с 07:30 до 21:00.

Центр регистрации

Сразу после прибытии в Литву гражданам Украины и членам их семей необходимо обратиться в Центр регистрации по данному адресу:

 • Pramonės g. 1B, Алитус, Культурный центр (карта).

После регистрации, лица не имеющие места проживания будут направлены на временное проживание (в самоуправлениях или у частных принимающих). Этот процесс может занять до трех дней.

>>> Подробная информация для граждан Украины.

Латвия

Гражданам Украины, которым нужна помощь с проездом, проживанием, возможностями трудоустройства, юридической помощью или чем-либо еще, надо заполните форму сайте ниже. 

Вся подробная информация о помощи беженцем в Латвии также находится на данном веб-сайте.

>>> Как получить помощь в Латвии.

Эстония

На сайте ниже Вы можете найти информацию о том, как получить помощь, если вы эвакуировались или планируете эвакуироваться из Украины, а также если вы находитесь в Эстонии и нуждаетесь в помощи.

>>> Как получить помощь в Эстонии.

Украина

Помощь внутри Украины:

Официальный источник
https://www.ukrainenow.org/refuge

Информация внутри Украины
https://ukraineisforever.notion.site

Сотрудничество: Валерия Рытвинская, Ольга Корокий, Бартош Ваврышук

Теги