TransInfo

41-asis Dakaras baigėsi. Rusai ir vėl parodė savo talentą

Vidutinis skaitymo laikas 2 minutės

Rusai dar sykį įrodė, kad vairavimo ir konkuravimo įgūdžius įsisavino puikiai. Šiais metais Dakaro ralyje sunkiasvorių transporto priemonių kategorijoje laimėjo Eduardo Nikolajevo (nuotraukoje) komanda. “Kamaz” sunkvežimyje lenktyniaujanti grupė laimėjo trečius metus iš eilės.

Antrąją vietą užėmė Rusijos komanda, kurią sudarė Dmitrijus Sotnikovas, Ilnuras Mustafinas ir Dmitrijus Niktinas. Iki pirmos vietos trūko nedaug – mažiau, nei 26 minutės. Panašiai, kaip ir laimėtojai, jie lenktyniavo “Kamaz” sunkvežimyje.

Trečiąją vietą užėmė Nyderlandų vairuotojo Gerardo De Rooyos komanda. Vienu iš dalyviu buvo mechanikas iš Lenkijos – Radekas Rodewaldas. Jie lenktyniavo IVECO Powerstar sunkvežimyje.

Oficiali 2019 m. Dakaro kvalifikacija

Screen/dakar.com nuotr.

2019 m. Dakaro ralyje dalyvavo 41 komanda: 534 sportininkai iš 61 valstybės. Startavo 334 transporto priemonės: 167 motociklai ir keturračiai, 126 automobiliai ir bagiai bei 41 sunkvežimis. Tačiau kova buvo labai sunki. Finišą pasiekė tik 14 grupių.

Seniausias vairuotojas paliko lenktynes

Šiais metais ralyje dalyvavo 78 metų vairuotojas iš Japonijos – Yoshimasa Sugawara. Pirmajame ir antrajame etape jo komanda užėmė 28 vietą. Deja, dėl problemų su sunkvežimio valdymu vairuotojas buvo priverstas nutraukti dalyvavimą konkurse.

Tačiau neblogai sekėsi jo sūnui, Teruhito Sugawarai, kuris ralyje dalyvauja nuo 1999 metų. Šiais metai jis pervažiavo saugiai visą trasą 20 kartą! Galutinai jis užėmė devintą vietą.

Primename, kad šiais metais Dakaras vyko tik vienoje šalyje – Peru. Vairuotojai įveikė 5,5 tūkst. kilometrų 9 etapų laikotarpyje.