Fot. goodloading

Nowy program dla przewoźników nie tylko zaplanuje załadunek, ale także uwzględni szczególne potrzeby firm

Odsłuchaj artykuł

Ten artykuł przeczytasz w 3 minuty

O jakim programie mowa? O nowej wersji popularnego planera załadunków Goodloading. Miał on swoją premierę w lipcu, choć prace nad rozwojem narzędzia nie ustają. Goodloading 3.0. został wzbogacony o nowe algorytmy i kilkanaście całkowicie nowych funkcjonalności.

Wykorzystując aplikację, użytkownik w zaledwie kilka minut jest w stanie przygotować kompletny plan załadunku, z uwzględnieniem m.in. nacisków na osie czy dopuszczalnej masy całkowitej. Oprócz tego ma dostęp do danych o załadunku – wolnym i zajętym miejscu w m², m³ i LDMach oraz łącznej wadze towaru. Gotowy projekt widoczny jest na trójwymiarowej wizualizacji, która pozwala na ręczne dostosowanie ułożenia. Plik z projektem można pobrać jako plik PDF lub udostępnić jako link. Na uwagę zasługują jednak nowe funkcjonalności, które pozwalają przygotować bardziej zaawansowane projekty.

Poznaj nowe funkcje, które pozwolą Ci usprawnić proces załadunku:

Punkty na trasie

W przypadku realizacji transportu z wieloma punktami za- i rozładunku istnieje możliwość określenia, które z ładunków mają zostać załadowane lub rozładowane w konkretnych lokalizacjach. Aplikacja w taki sposób rozłoży ładunki, aby podczas punktów pośrednich ładunki do wyładunku były łatwo dostępne, bez konieczności rozładunku całego pojazdu czy naczepy.

Wskazanie sposobu ładowania

Dodając naczepę do aplikacji możemy wskazać czy załadowywana jest od góry, od tyłu lub od prawego lub lewego boku. Te dane pozwalają aplikacji rozłożyć ładunki w taki sposób, aby ułatwić rozładunek pojazdu czy kontenera.

Rozbudowane piętrowanie ładunków

Dla każdego ładunku, który jest piętrowalny, można dodatkowo wskazać maksymalną wagę pięter, wybrane ładunki do piętrowania oraz stopień podparcia – co pozwala układać większy ładunek na mniejszym. Dodatkową funkcją jest układanie po podłodze, istotne jeśli chcemy rozłożyć ładunki równomiernie na powierzchni naczepy.

Obracanie i obsługa długich ładunków

Aplikacja pozwala układać ładunki pod kątem, obracając je w osi X i Y. Jeśli użytkownik zaznaczy odpowiednią opcję, to długie ładunki, mogą wystawać z powierzchni naczepy.

Rury i beczki

Aplikacja uwzględnia nie tylko sześcienne ładunki ale także rury i beczki. Algorytm zaprogramowany został w taki sposób, aby rury układać w charakterystyczny wzór przypominający plaster miodu. To pozwala jeszcze lepiej wykorzystywać dostępną przestrzeń.

Sprawdź czy Goodloading sprawdzi się w Twojej firmie

Goodloading to doskonałe narzędzie dla firm zarówno logistycznych, transportowych i produkcyjnych, które przewożą duże ilości różnowymiarowych ładunków.

Po wypełnieniu formularza i zarejestrowaniu się na stronie, można testować nową wersję aplikacji za darmo przez dwa tygodnie.

Masz pytania odnośnie Goodloading? Napisz na info@goodloading.com, z przyjemnością opowiemy Ci więcej o nowym narzędziu.