TransInfo

BAG nuotr.

BAG priverčiamas tikrinti vairuotojų darbo sąlygas. Vokietija bando suvaldyti vairuotojų išnaudojimą

Užsienio darbuotojų konsultavimo centras Saksonijoje (BABS) išsiuntė savo darbuotojus į sunkvežimių stovėjimo aikštelę Drezdeno pakraštyje, Dresdner Tor stovėjimo aikštelėje, kad pasiūlytų maisto ir gėrimų sunkvežimių vairuotojams bei pakonsultuotų darbo teisių klausimais dirbant Vokietijoje.

Vidutinis skaitymo laikas 3 minutės

Apsilankymas Drezdeno stovėjimo aikštelėje – vienas iš kelių, kuriuos regioninis skyrius įvykdė pastaraisiais metais.

BABS komandą sudaro gimtąja kalba kalbantys asmenys iš įvairių Europos šalių. Jie naudoja savo kalbos įgūdžius bendraudami su vairuotojais, kurie gali nežinoti savo teisių. Turime omenyje ypač vairuotojus iš Rytų Europos.

“Mūsų patarimai pirmiausia skirti vairuotojams iš Rytų Europos, vykstantiems tranzitu per Vokietiją. Jie turi žinoti, kad mes esame, kad žinome apie jų problemas ir galime perduoti jas atsakingoms institucijoms”, – Vokietijos spaudos asociacijai sakė BABS vyriausioji patarėja Leona Blachova.

Ralf Lotys (Sicherlich), CC BY 4.0, via Wikimedia Commons

Kaip pabrėžia BABS, minimalaus atlyginimo taisyklės įgyvendinus Mobilumo paketą yra aiškios. Daugeliu atvejų, įskaitant kabotažą, vairuotojams turi būti mokamas minimalus darbo užmokestis šalyje, kurioje jie dirba.

Tačiau, anot BABS, kelių transporto sektoriuje „sklando gandai“, kad Vokietijoje taikomos vos kelios kontrolės priemonės, o baudos nėra itin didelės.

“Vairuotojai dažnai negauna minimalaus atlyginimo arba gauna tik tokį, koks nustatytas jų šalyje. Jie vairuoja ilgiau nei leistina, negauna atlyginimo už viršvalandžius arba neturi teisės į visas atostogas. Išlaidos taip pat yra problema. Daugelis nesipriešina, nes bijo netekti darbo. Jie miega kabinoje ir ten gamina maistą, kad sutaupytų pinigų. Jie džiaugiasi, jei savo šalyje apskritai turi darbą. Kiekvienas, apie ką nors pranešęs, rizikuoja netekti darbo”, — pridurė Leona Blachova.

Tą patį Vokietijos spaudos asociacijai pasakė ir kitas BABS darbuotojas – Junige Albert iš Rumunijos.

“Daugelis žmonių žino, kad turi teisę į Vokietijos ar Prancūzijos minimalų atlyginimą, bet vis tiek nesiryš to reikalauti. Jei tik pravers burną, jie bus atleisti. Tada įmonė pasamdys kitą asmenį. Tai sunkus darbas”, – sakė J. Albert.

Markus Schlimbachas iš Vokietijos profesinių sąjungų konfederacijos taip pat pasmerkė vežėjus, kurie pažeidžia taisykles ir išnaudoja vairuotojus.

“Pavyzdžiui, sunkvežimiai važinėja keliais tik Vakarų Europoje, o vairuotojai po kelių savaičių ar mėnesių pakeičiami ir mikroautobusu parvežami namo. Tai visiška kvailystė“.

Anot Vokietijos spaudos asociacijos, tiek Schlimbachas, tiek Saksonijos ekonomikos reikalų valstybės sekretorė Ines Fröhlich, nori išspręsti problemą, priversdami BAG tikrinti ne tik sunkvežimių techninę būklę, bet ir vairuotojų darbo sąlygas.

„Tai taip pat taikoma kelių eismo saugumui Vokietijos greitkeliuose ir keliuose”, — sako Fröhlich.

„Kai kurie numato baudas. Jie geriau mokės baudas, nei didesnį atlyginimą”, – pridūrė Schlimbachas.

Paantraštės