TransInfo

AdobeStock nuotr.

Vairuotojai, saugokitės! Prancūzijoje padidėjo sunkvežimių apiplėšimų skaičius

Prancūzijos vežėjų asociacijos pastebėjo, kad vasarą šioje šalyje saugumo padėtis sunkvežimių stovėjimo aikštelėse žymiai pablogėjo. Dažniausias nusikaltėlių taikinys - degalai. Ypač didelę įtaką situacijai turėjo tai, kad labai pakilo kuro kainos.

Vidutinis skaitymo laikas 2 minutės

Kai vežėjai pastebėjo, kad vagysčių daugėja, asociacijų atstovai kreipėsi į valdžios institucijas. Vidaus reikalų ministerija kreipėsi į Prancūzijos žandarmeriją. Policija nusprendė imtis griežtesnės greitkelių kontrolės.

Išskyrus degalų kainos augimą, apiplėšimų padaugėjo dėl to, kad sunkvežimių vairuotojų poilsio aikštelėse trūksta tinkamų apsaugos priemonių, ir nusikaltėliai tuo naudojasi. Dažniausiai nusikaltimai vykdomi netoli sienos su Ispanija, kur degalai yra šiek tiek pigesni, todėl daugelis sunkvežimių vairuotojų įsipila pilną baką. Todėl policija skirs ypatingą dėmesį būtent tame regione esančioms poilsio aikštelėms.

„Dabar (nusikaltėlių – red.) tikslas yra degalai, ko nebuvo jau daugelį metų”, – teigė Ispanijos nacionalinės transporto asociacijų federacijos “Fenadismer” atstovai. 

Federacijos teigimu, vagystės dažniausiai įvykdomos prie pagrindinių kelių ir tarptautinių greitkelių. 

“Pelnas labai didelis, nes sunkvežimių degalų bakų talpa yra apie 1,5 tūkst. litrų”, – pridūrė “Fenadismer” atstovai.

“Fenadismer” teisininkas Desiree’as Paceiro sako, kad neretai vairuotojai tampa ne tik degalų vagysčių, bet ir užpuolimų aukomis. Prancūzijos valdžios institucijos paragino sunkvežimių vairuotojus skambinti skubios pagalbos linija. Paskambinęs numeriu 17, vairuotojas nedelsdamas susisieks su Nacionaline žandarmerija.

Vežėjų asociacijos tikisi, kad padėtis greitai normalizuosis. „Laimei, visi skundai buvo nukreipti per Nacionalinį komitetą, o Vidaus reikalų ministerijos veiksmai buvo gana nuoseklūs. Ministerijos reakcija buvo greita, ji sudarė veiksmų protokolą su Prancūzijos žandarmerija”, – pasakė D. Paceiro.

Vairuotojai raginami išlikti budrūs ir, jei įmanoma, sustoti saugomose automobilių stovėjimo aikštelėse. Patys sunkvežimių vairuotojai mato šią problemą ir stengiasi ją kuo geriau išspręsti.

„Jie stengiasi susiburti, saugoti vieni kitus, pastatyti sunkvežimius tam tikru būdu, kad būtų sunkiau prieiti prie bakų, atidaryti transporto priemonę, supjaustyti tentą arba išlaužti duris”, – apibendrino “Fenadismer” asociacija.

zurnalas

Paantraštės