TransInfo

Geofencingo funkcijos panaudojimas transporto srityje

Vidutinis skaitymo laikas 3 minutės
|

17.05.2017

Geofencing (dar vadinamas geotvora, geotvėrimas) tai paprastas, tačiau labai naudingas lokalizavimo sprendimas. Jo dėka yra kuriamos tam tikros zonos, kurių peržengimą galima nuolat stebėti. Pavyzdžiui, tai gali būti sandėlio teritorija, gatvė ar net valstybė. Šių ribų peržengimas yra fiksuojamas TMS sistemoje, o sistema siunčia apie šį įvykį tinkamo formato pranešimą. Pažiūrėkime, kokia yra jo panaudojimo sritis.

Geofencing panaudojimas transporto srityje

Vilkikų įvažiavimo arba išvažiavimo iš tam tikros teritorijos stebėsenos rezultatus  galima panaudoti skirtingiems tikslams ir skirtingais būdais: saugumui, krovinių pervežimo optimizavimui, transporto priemonių parkui valdyti ir t. t. Štai keli praktinio panaudojimo pavyzdžiai.  

Trasavimas, arba saugių trasų vairuotojams kūrimas

Jei vairuotojas nukrypsta nuo pažymėtos trasos, sistema paleidžia signalą ir praneša apie tai bendrovei. Turint omenyje, kad vis didėja teroristinių atakų panaudojant vilkikus skaičius, ši funkcija gali būti labai naudinga.  

Vairuotojų darbo laiko įrodymas

Dauguma TMS sistemų turi vairuotojų darbo laiko stebėsenos funkciją. Po to, kai 2015 m. Vokietijoje įsigaliojo MiLoG, verslininkai atkreipė dėmesį į Geofencing naudą šioje srityje. Iš esmės kalbama apie vairuotojo darbo laiko registravimą šalyje, kurioje galioja minimalaus darbo užmokesčio taisyklės (kirtus nurodytos valstybės sieną, sistema apskaičiuoja darbo laiką ir įkainius). 

Vilkikų parko valdymas

Šiuo atveju nekalbama vien tik apie pačių transporto priemonių monitoringą, omeny turima ir informacija ar nurodyta transporto priemonė išvažiavo ar ką tik įvažiavo į logistikos centro teritoriją.

Pasitaiko, kad verslininkai nustato daug tokių zonų, kas leidžia stebėti vilkikų judėjimą nežiūrint į žemėlapį (gaunamos trumposios žinutės, kad vairuotojas ką tik išvažiavo į trasą, kirto Lenkijos – Vokietijos sieną, atvažiavo į saugomą stovėjimo aikštelę ir pan.).

Papildomas saugumas

Gyvenime pasitaiko tiek nesąžiningų darbuotojų, tiek įtarių darbdavių. Ir čia Jums gali padėti geotvėrimas – pakanka nustatyti zoną, kurios vairuotojas negali kirsti. Tokiomis „uždraustomis“ zonomis gali būti kad ir paprastos degalinės, siūlančios vairuotojams pigius pietus, tačiau turinčios aukštas degalų kainas.

Logistikos ir transporto sektorius padarė pastebimą pažangą diegiant šiuolaikines technologijas. Tai akivaizdu, stebint kad ir vis labiau populiarėjančius beacon’us, QR kodus ar automatinį RFID identifikavimą.

Nepaisant to, šių sprendimų potencialas dar nėra pilnai išnaudojamas. Galima tik įsivaizduoti, kokią įtaką transporto – ekspedicijos – logistikos srityje galėtų turėti Lietuvos rinka, jei ji būtų atviresnė šiuolaikinėms technologijoms.

458fded6-8131-4b2e-911a-1956f3e58c12?server=place2