TransInfo

AdobeStock nuotr.

Didesnis išmetamo CO2 kiekis – didesni kelių mokesčiai sunkvežimiams. Kur laukia tokie pokyčiai?

Austrijos Vyriausybė planuoja nuo naujų metų įgyvendinti ES direktyvą, pagal kurią kelių mokesčių tarifai priklausys, be kita ko, nuo išmetamo CO2 kiekio.

Vidutinis skaitymo laikas 2 minutės

Naujos ES direktyvos dėl infrastruktūros išlaidų įgyvendinimas susijęs su tam tikromis naujovėmis Austrijos kelių mokesčių sistemoje. Parlamentinė transporto komisija pritarė tam tikriems pokyčiams federaliniame kelių mokesčio įstatyme ir ASFINAG (Austrijos kelių ir greitkelių valdytojų) įgaliojimų įstatyme.

Leonore Gewessler, Austrijos transporto ministrė, pasidžiaugė, kad naujas reglamentas – žingsnis didesnio sąnaudų skaidrumo ir „ekologiškesnio kelių mokesčio sunkvežimiams“ link.

Esminis naujo reglamento akcentas, tai palaipsniui įvedamas kelių mokestis sunkiasvorėms transporto priemonėms, kuris be infrastruktūros ir skleidžiamo triukšmo, apima taip pat išmetamo CO2 kiekį. Tikslas – užtikrinti, kad per kelerius metus keliuose važinėtų sunkvežimiai, kurie kur kas mažiau teršia gamtą.


Taip pat skaitykite: Vežėjams teks mokėti didesnį kelių mokestį – kaip tai paveiks rinką? 


Priemoka už išmetamą CO2

Iš dalies pakeitusi federalinį kelių mokesčio įstatymą ir ASFINAG įgaliojimų įstatymą, Austrija įgyvendina naują ES direktyvą, susijusią su infrastruktūros išlaidomis. Tai reiškia, kad mokestis, priklausantis nuo ridos, kuris surenkamas elektroninių sistemų pagalba, bus naujai taikomas transporto priemonėms, kurių maksimalus leistinas svoris didesnis nei 3,5 t.

Netrukus mokestyje bus įskaičiuotos ne tik infrastruktūros išlaidos ir su kelių eismu susijusios išlaidos dėl oro taršos ir triukšmo, bet ir išlaidos, susijusios su išmetamo CO2 kiekiu. Nauja įkainių sistema įsigalios palaipsniui nuo 2024 m. iki 2026 m., o kasmetinio tarifų už infrastruktūros naudojimą didinimo 2024 m. bus atsisakyta. „Šiais susitarimais siekiama palengvinti įmonių gyvenimą“, – patikino parlamentas.

Austrijos Vyriausybė, priešingai nei Vokietijos, atrodo, plačiau žvelgia į transporto sektoriaus situaciją ir politinių sprendimų įtaką visai ekonomikai. Primename, kad Vokietija dar šiais metais planuoja įvesti mokesčius už išmetamą CO2, dėl kurių, padidinus įkainius, tam tikrų transporto priemonių atveju tarifai išaugs net 83 proc.

zurnalas

Paantraštės