TransInfo

Війна в Україні: економіка, бізнес, логістика, допомога [22.04.2022] [LIVE]

Тут ви знайдете самі важливі та оперативні новини, пов'язані з транспортом та логістикою в Україні, економічними наслідками конфлікту, інформацію про ринки, а також як світ допомагає та підтримує українців.

Эту статью можно прочитать в 42 минут
|

9.03.2022

22.04.2022 11:00

Міжнародні перевізники відмовляються перевозити російські товари

Великі міжнародні перевізники відмовляються від перевезення російських товарів та їх постачання.

Про це повідомляє epravda.com.ua із посиланням на кремлівські ЗМІ РІА та коментар прес-служби російського Мінпромторгу.

Там заявили, що зараз є „певні складнощі, зумовлені відмовою від співпраці рядом великих міжнародних перевізників”. В основному йдеться про країни Євросоюзу, які раніше заборонили в’їзд вантажівок з російськими номерами.

Європейські страхові компанії відмовляються покривати ризики для транспортних засобів із ЄС на території Росії.

20.04.2022 12:30

Європейські порти зупинили обслуговування російських кораблів

17 квітня у всіх державах Європейського союзу, що мають морські чи річкові порти, почала діяти директива ЄС про заборону входу до портів кораблів, пов’язаних із РФ. Про це повідомляє кореспондент „Європейської правди”.

П’ятий пакет санкцій ЄС містить норму про те, що вхід до морських та річкових портів заборонено для всіх суден, зареєстрованих під російським прапором.

Наразі діють 2873 торгові кораблі з російським прапором, всі вони потраплять під санкції. Зміна формальної реєстрації не допоможе обійти цю санкцію: рішення ЄС поширюється також на всі кораблі, які втратили російський прапор після 24 лютого 2022 року.

Станом на 19 квітня свої порти для російських кораблів закрили такі країни: Бельгія, Болгарія, Естонія, Румунія, Італія.

20.04.2022 10:35

Ринок автоперевезень у Росії стає інвестиційно непривабливим

Сектор автомобільних вантажних перевезень від 2 до 5 років не залучатиме додаткових засобів у розвиток. Такий прогноз дав на форумі ТransRussia 2022 комерційний директор ТОВ „Траско” Олексій Чиняков, якого процитував „РЖД-Партнер”.

В умовах закриття кордонів з ЄС для російських автопідприємств спостерігатиметься переорієнтація перевізників у бік країн Азії, насамперед Китаю. Крім того, дедалі більше перевізників повертаються на внутрішні перевезення.

„Вже відчувається підвищення конкуренції та зниження цін. Представники малих та середніх підприємств отримали певні можливості, та будуть демпінгувати”, – сказав О. Чиняков.

За його словами, на ринку очікуються різні злиття та поглинання, а також випадки банкрутств. При цьому банкрутами можуть стати і великі гравці.

Вартість міжнародних перевезень через різноманітні складні процедури, як у випадку з Туреччиною та Іраном, навпаки, зростатиме.

„Якщо раніше ціни на послугу формувалися від собівартості, то зараз – виключно від можливості. Хто зможе везти, той диктуватиме ціну”, – розповів О. Чиняков.

19.04.2022 11:15

Польща створює „сухий порт” для української продукції

Польща планує створити „сухий порт” на кордоні з Україною з метою збільшення пропускної спроможності перевезень української агропродукції. Про це оголосив Міністр сільського господарства Польщі Генрік Ковальчик у ході он-лайн зустрічі з Міністром аграрної політики  України Миколою Сольським.

Польша создает сухой порт украинской продукции

Фот. Автор: Kyakovlevamodul, CC BY-SA 4.0

На зустрічі сторони обговорили питання пов’язані з налагодженням безперебійного постачання вантажів агропродукції з України до третіх країн, а також питання пошуку альтернативних шляхів їхнього відправлення транзитними коридорами через ЄС.

„Польща зараз працює над створенням „сухого порту” на кордоні з метою збільшення пропускної спроможності перевезень для української агропродукції, зокрема до третіх країн”, – зазначив Генрік Ковальчик.

Крім того, сторони обговорили умови взаємної сертифікації продукції тваринного походження на ринки обох країн та процес нотифікацій щодо експортних вантажів для прискорення проходження відповідних процедур на кордоні.

„Ми дякуємо нашим польським колегам за всесторонню підтримку у налагодженні транзиту української агропродукції до країн ЄС”, – зазначив Міністр аграрної політики України Микола Сольський.

Уряд України веде переговори про відправку агро-експорту через європейські морські порти, зокрема через порт Констанца в Румунії. Зазначається і можливість залізничних перевезень та збільшення обсягів транзитних перевезень вантажним транспортом.

За словами міністра аграрної політики, Україна має запаси для забезпечення власних продовольчих потреб мінімум на два роки, а окремих видів продукції – і більше. Зокрема йдеться про десятки мільйонів тонн сільськогосподарської продукції, передбаченої на експорт.

Але, оскільки Росія заблокувала всі порти, є серйозні проблеми з поставками. В результаті Україна, за словами Міністра, втрачає щомісяця $1,5 млрд., у європейських країнах утворюється продовольча криза, а в африканських – посилюється голод.

„Тому ми з партнерами шукаємо альтернативні логістичні шляхи для відправлення наших вантажів через європейські морські порти. Крім того, обговорюємо можливості залізничних перевезень, збільшення обсягів транзитних перевезень вантажним транспортом”, – наголосив Микола Сольський у ході зустрічі із заступником Міністра транспорту та інфраструктури Румунії – Державним секретарем Іонелом Скріоштяну.

12.04.2022 09:15

Росії не вистачає контейнерів

Вихід міжнародних морських операторів із російського ринку  призведе до дефіциту контейнерів. Про це повідомляє портал „РЗ”.

Як зазначив генеральний директор STS Logistics Кирило Власов, зі 100 % контейнерів, доставлених у Росію морем минулого року, 80 % належали великим компаніям, які оперують міжнародними морськими лініями.

„Нам фізично не вистачає вонтейнерів, у яких можна все вивезти”, – наголосив К. Власов.

За даними заступника директора ТОВ „Гоутранс” Ельміри Шагіахметової, на топ-3 провідних операторів контейнерних ліній (Maersk, CMA, MSC), які припиняють роботу з російськими компаніями, припадало 50-60% обороту контейнерів.

Морський транспорт тепер практично виключено з міжнародних контейнерних сполучень із європейською частиною РФ, додала менеджер.

„Залишилося кілька ліній, переважно китайських та корейських, які доставляють вантажі на Далекий Схід”, – сказала Е. Шагіахметова.

06.04.2022 09:00

Контейнерний гігант планує поглинути групу Gefco

Як повідомляють ЗМІ, французька логістична група Gefco буде поглинена французьким контейнерним оператором CMA CGM. Причиною поглинання є наслідки війни в Україні.

В даний час контрольний пакет акцій Gefco належить ВАТ „Російські залізниці” (РЖД). Компанії торкнулись торгові санкції ЄС та США після вторгнення Росії в Україну.

Французький оператор заявив, що має намір „оновити структуру акціонерів” найближчими днями. Першим кроком стане викуп 75 % частки ВАТ „Російські залізниці” у Gefco. 25 % належать італо-франко-американському автомобільному концерну Stellantis.

„Оператора буде оцінено в 450-500 млн євро”, – повідомляє французька газета „Les Echos”.

Очікується, що викуп акцій буде завершено до 11 квітня, до введення американцями нових санкцій проти Росії.

 

„Уряд Франції хоче зберегти компанію в руках французів та пов’язати її із сильним фінансовим партнером”, – повідомляє портал „The Loadstar”.

CMA CGM – єдиний кандидат, який має фінансові можливості. Контейнерний гігант поки що відмовився від коментарів.

За даними The Loadstar, іншими кандидатами, які можуть зацікавитися Gefco, є французький спеціаліст з автомобільної логістики CAT, заснований компанією Renault, а також оператор комбінованих перевезень Група Charles André (GCA).

05.04.2022 14:00

Україна спрощує правила видачі дозволів на міжнародні автомобільні перевезення

Міністерство інфраструктури України заявило про спрощення правил видачі дозволів на міжнародні вантажні перевезення.
За інформацією відомства, це рішення ухвалено у зв’язку з можливим „закриттям транзиту територією Білорусі та Росії”, а також „збільшенням кількості вантажних перевезень автомобільним транспортом”.

У зв’язку з цим Міністерство інфраструктури вирішило:

 • збільшити термін дії електронної заявки на отримання дозволів із 7 до 10 днів;
 • збільшити до 5 усіх видів дозволів Польщі,  на один транспортний засіб з квітня до травня;
 • збільшити до 2-х усіх видів  дозволів Чехії на місяць на транспортний засіб з повною масою до 10 т;
 • зняти обмеження для поїздок територією Сербії (до перевезень допущені транспортні засоби, вага яких менше 10 т),до моменту прийняття рішення Румунією про транзитний проїзд її територією без дозволів було прийнято рішення оформляти дозволи ОЧЕС тим автомобільним перевізникам, які виконують перевезення до Грузії, Азербайджану, Казахстану, Узбекистану на транспортні засоби екологічного стандарту Євро-3 і вище.

„Нам вдалося домовитися про відміну двосторонніх і транзитних дозволів на перевезення територією семи країн Європейського союзу, зокрема з Болгарії, Угорщини, Італії, Данії, Латвії, Естонії, Литви, а також по території Грузії та Туреччини. Згода на транзитні перевезення без дозволів надала і Словаччина.” – повідомляє Міністерство інфраструктури.

За інформацією відомства, також налагоджено механізм бездозвільного проїзду всім гуманітарним вантажам із Молдовою, Румунією, Словенією, Австрією, Чехією, Польщею, Німеччиною, Нідерландами та Литвою.

01.04.2022 14:10

Грузія тимчасово відмінила дозволи для українських перевізників

Грузія, слідом за багатьма європейськими країнами, дозволила українським перевізникам здійснювати всі двосторонні та транзитні перевезення без дозволів.

Послаблення правил на перевезення без транспортних дозволів діятимуть на період воєнного стану.

Нагадаємо, що раніше аналогічні умови для українських перевізників запровадила Угорщина, Італія, Латвія, Естонія, Болгарія та Туреччина.

 

31.03.2022 12:30

Leroy Merlin та Decathlon йдуть з Росії. Причина – не лише війна в Україні

Decathlon закриває магазини у Росії, повідомляє Reuters. Однак це не наслідок споживчого бойкоту.

Decathlon пояснює, що йде з Росії через умови постачання – компанія просто не може працювати на російському ринку.

Оголошення мережі магазинів співпало із заявою Leroy Merlin, що належить тому ж власнику. Бренд має намір призупинити інвестиції у Росії.

31.03.2022 10:15

Україна втратила 565 мільярдів доларів через війну

„Збитки завдані Україні, внаслідок вторгнення Росії, становлять $564,9 мільярда,” повідомила міністр економіки України Юлія Свириденко.

Оцінка втрат включає шкоду від безпосередніх руйнувань і наслідки, зокрема погіршення економічної ситуації, зростання безробіття, блокування торгівлі, зниження споживчого попиту, збої в ланцюгах поставок.

Структура руйнувань:

 • $119 млрд — втрати інфраструктури (зруйновано та пошкоджено майже 8 тис км доріг, десятки залізничних станцій, аеропорти);
 • $112 млрд – втрати ВВП у 2022 році;
 • $90,5 млрд – втрати цивільного населення (10 млн кв. м житла, 200 тис автомобілів, продовольче забезпечення 5 млн осіб);
 • $80 млрд – втрати підприємств та організацій;
 • $54 млрд – втрати прямих інвестицій в українську економіку;
 • $48 млрд – втрати державного бюджету.

Джерело: Ярослав Голобородько, „МінфінМедіа”

30.03.2022 14:35

Минулої доби в Україну було доставлено 319 транспортних засобів, в якості гуманітарної допомоги, повідомляє Державна митна служба України.

Загальний об’єм оформленої митниками гуманітарної допомоги становить 4,7 тис. тонн, у тому числі 319 транспортних засобів – автомобілі швидкої допомоги, легкові та вантажні транспортні засоби.

Серед вантажів були рації, тепловізори, медичні намети, меблі, ліки, продукти харчування.

30.03.2022 09:15

З’явився новий сайт для відстеження реакцій глобальних рітейлерів на війну в Україні

Європейська галузева організація EuroCommerce створила інтернет-сторінку для відстеження реакції міжнародних торгових компаній на вторгнення Росії до України. Про це повідомляє trademaster.ua.

Як повідомили представники EuroCommerce, на сайті буде відображатись інформація про те, як найбільші оптові та роздрібні торгові компанії підтримують Україну.

„Новий онлайн ресурс має надихнути комерційні компанії на активніші дії, пояснив генеральний директор EuroCommerce Крістель Дельберге.

На сайті будуть відображатись факти постачання в Україну продуктів харчування, товарів для гігієни, а також фінансових пожертвувань. Це стосується як постачання на територію України, так і для українських біженців, які опинилися за межами своєї батьківщини. Сайт регулярно оновлюватиметься.

Посилання на ресурс: www.commerceforukraine.eu

Джерело: https://trademaster.ua/news/29108

29.03.2022 13:30

Вантажообіг російських авіакомпаній знизився на 1,4 %, обсяг перевезених вантажів – на 6,3 %.

Вантажообіг авіакомпаній у лютому знизився з 601,4 млн до 593,1 млн т-км. Про це повідомляє „РЖД-Партнер” з посиланням на основні виробничі показники роботи російських авіакомпаній за лютий та січень.

Вантажообіг найбільшого вантажного перевізника Росії – „ЕйрБріджКарго” – знизився в лютому на 5,9 %, обсяг вантажів та пошти – на 6,7 %.

Негативна динаміка також у „Аерофлоту”: вантажообіг знизився на 13,8 %, обсяг перевезених вантажів та пошти – на 12,3 %.

29.03.2022 10:30

„Нова Пошта Глобал” відновила доставку до Молдови

З початку війни багато громадян України перетнули кордон з Молдовою. Компанія „Нова пошта Глобал” відновила доставку до цієї країни, щоб підтримати та допомогти їм облаштуватись.

Надіслати посилки та вантажі до Молдови можна з будь-якого працюючого відділення „Нової Пошти” або через особистий кабінет на сайті, повідомляє logist.fm

Тарифи на доставку не змінилися.

29.03.2022 09:00

Імпорт в Росію знизиться на більш ніж 40%. Промислова революція 4.0 в економіці не відбудеться

Цього року на Росію чекає сильне падіння імпорту. За прогнозами, він знизиться на 35–43 % і продовжить зменшуватись у 2023 році, повідомляє „РЖД-Партнер”.

„Вантажоперевезення та оптова торгівля стали основним сектором, який приймає перший удар. Це видно по потоку вантажів та ситуації на прикордонних переходах, скрізь є збої. Оптова торгівля просяде сильніше, ніж роздріб” – повідомив головний економіст „ПФ Капітал” Євген Надоршин.

За його прогнозами, ймовірне падіння ВВП становитиме від 5% до 10 % у 2022 році та 1,5–2,5 % 2023-го.

„Нас чекає в кращому разі друга найважча в XXI столітті криза, але короткострокові збитки не найстрашніше. Промислова революція 4.0 в економіці Росії, швидше за все, не відбудеться. Якщо технологічно санкції продовжують діяти, то середні темпи зростання економіки в 0-1 %. – це базовий сценарій розвитку”, – розповів Є. Надоршин.

23.03.2022 09:23

Maersk вирішив повністю вийти з  ринку Росії: компанія припиняє діяльність та продає свої активи в РФ

Данський морський контейнерний перевізник Moller-Maersk, частка ринку якого в російських контейнерних перевезеннях близько 30 %, продає всі свої активи в Росії і припиняє закупівлі російської нафти для суден.

Логістичний гігант Moller-Maersk припинив прийом нових бронювань на всіх своїх сервісах – морські, трансконтинентальні залізничні та авіаційні, до та з Росії. Оператор вирішив продати всі свої активи у Росії. Про це повідомив генеральний директор компанії Серен Скоу під час засідання щорічних зборів акціонерів.

„Поетапне припинення нашої діяльності в Росії вже почалося, і, на жаль, на сьогоднішній момент ми не маємо ясності щодо перспектив відновлення нашої роботи Maersk в цій країні”, – йдеться в листі, який оператор надіслав своїм клієнтам.

Фот. Maersk

Кожен третій контейнер у Росії належить данській компанії. За даними Alphaliner, Maersk – один із чотирьох операторів (Maersk, MSC, CMA CGM та COSCO), які контролюють 58 % ринку морських перевезень

Вийти з Росії вирішили також інші лідери морських контейнерних перевезень – швейцарська компанія Mediterranean Shipping Company (MSC), французька CMA CGM, німецька Hapag-Lloyd, сінгапурський альянс Oсean Network Express (ONE) та тайванський оператор Yang Ming (Тайвань), а також ряд інших, працюючих на невеликих терміналах.

18.03.2022 14:01

Dachser незабаром запустить нове сполучення з Азією

Протягом трьох тижнів Dachser Air & Sea Logistics запустить додатковий щотижневий чартерний рейс за маршрутом Франкфурт-Шанхай.

Війна в Україні, нові санкції та пов’язане з цим закриття повітряного простору призвели до збільшення часу транзиту та загального скорочення пропускної спроможності авіаперевезень. Погіршує ситуацію та зростання цін на нафту.

„Все це призвело до того, що пропускна спроможність вантажних авіаперевезень вже скоротилася у всьому світі приблизно на 20 відсотків”, – заявив оператор.

Тому було ухвалено рішення про запуск у найближчі три тижні додаткового сполучення, за яким чартерний літак літатиме один раз на тиждень між Європою та Азією. Літак може перевозити 100 тонн вантажу.

18.03.2022 13:45

Індія збільшує імпорт добрив із Канади та Ізраїлю через перебої з поставками із Росії

Індія збільшує імпорт добрив з інших країн, включаючи Канаду та Ізраїль, щоб забезпечити запаси після зриву постачання, викликаного вторгненням Росії в Україну, пише Reuters.

 • Індія є провідним імпортером добрив для свого величезного сільськогосподарського сектора, в якому зайнято близько 60%. робочої сили країни і на який припадає 15 % економіки (2,7 трильйона доларів).
 • Індійські фермери зазвичай починають садити культури, включаючи рис, бавовну та сою, з приходом мусонних дощів у червні.
 • Індія імпортує від 4 до 5 мільйонів тонн калію (для добрив), і третина цього обсягу постачається з Білорусі та Росії.

Після вторгнення Росії в Україну судноплавні шляхи були закриті, а західні санкції щодо Росії ускладнили торгівлю з російськими та білоруськими компаніями. Тим більше, що Білорусь, яка не має виходу до моря, використовувала для експорту порти у Литві, які закрилися для білоруського калію.

Таким чином, Індія почала шукати нових партнерів. Вже стало ясно, що Indian Potash Ltd збільшила імпорт із Канади, Ізраїлю та Йорданії. У 2022 році компанія закупить 1,2 млн. тонн калію в Канаді, 600 тис. тонн в Ізраїлі та 300 тис. тонн в Йорданії, щоб частково замінити постачання з Росії та Білорусі.

18.03.2022 12:33

„Укрзалізниця” конфіскує 15 тис. російських вантажних вагонів

15 тис. російських вантажних вагонів стоять на коліях України, заявив голова компанії, Олександр Камишин, якого цитує „РЗ-Партнер”.

„Вони належать 250 компаніям. На першому етапі ми складаємо перелік власників вантажних вагонів, у яких серед засновників є РФ. Ми діємо у рамках закону”, – сказав Олександр Камишин.

„Укрзалізниця” визначила вантажні вагони, що належать російським компаніям – „ВЕБ-лізинг”, „ВТБ Лізинг”, „Газпромтранс”, „Сбербанк Лізинг” тощо.

„Це вже понад 3 тис. вагонів, тепер вантажні вагони Росії працюватимуть на економіку України”, – заявив голова „Укрзалізниці”.

18.03.2022 10:21

Збанкрутував перший російський аеропорт

Аеропорт Жуковський зупиняє виплату відсотків за кредитами. Хоча у компанії пояснюють, що це тимчасовий крок, на практиці це означає банкрутство аеропорту.

За даними російських ЗМІ, кредиторами аеропорту є: „Банк ВТБ”, „Альфа-Банк”, „Радкомбанк”, банк „Солідарність”, „Сбербанк”, „Сінко-Банк”. Загальний борг компанії, за інформацією порталу wnp.pl, становив у 2022 р. 2,6 млрд. рублів (зараз це приблизно 22,3 млн. євро).

Аеропорт було відкрито шість років тому. Через запровадження санкцій проти Росії після її вторгнення в Україну міжнародний рух практично зник. На практиці призупинення рейсів означає відсутність доходів та, як наслідок, фінансові проблеми перевізника.

18.03.2022 09:56

Словенія дозволила перевезення вантажів гуманітарної допомоги без дозволів

Словенія приєдналася до країн, які дозволили перевезення вантажів гуманітарної допомоги без додаткових транспортних дозволів, повідомляє Укртрансбезпека. Послаблення умов відноситься також до транзитних перевезень.

Раніше такі зміни запровадили Австрія, Литва, Латвія, Словаччина, Польща, Німеччина та Угорщина. Проте лише у Словенії перевезення з гуманітарним вантажем можна здійснювати без додаткових дозволів. Для перетину території Угорщини та звільнення від сплати дорожніх зборів під час перевезення гуманітарної допомоги автоперевізник має подати відповідну заяву (Toll exemption request, англійською або угорською мовою) до Офісу Заступника державного секретаріату МВС Угорщини з питань реєстрації транспорту за наступними контактними даними:

 • Deputy State Secretariat of the Ministry of the Interior
 • Responsible for Registration, Central Department for Transport Administration and Registration
 • H-1094 Budapest, Balázs Béla str. 35
 • Email: kozlekedesi.foosztaly@bm.gov.hu

Заява має містити:

 • Дані оператора/власника транспортного засобу;
 • Реєстраційний номер транспортного засобу;
 • Підстава звільнення з посиланням на угорське законодавство. (Section 2 of Decree No. 45/2020. (XI. 28.) of the Minister for Innovation and Technology (…).
 • Сформульований запит про звільнення від оплати за користування автошляхами та внесення зазначених даних до державного реєстру.

На лобовому склі автомобіля має бути розміщена інформація – „Humanitarian Aid for Ukraine” та малюнок хреста червоного кольору.

Для перетину території інших держав потрібна попередня реєстрація:

Австрія: https://cutt.ly/yAQAM6p
Польща: https://cutt.ly/0AhWUF3

Молдова дозволила в’їзд без пред’явлення дозвільних документів:

 • українським автомобільним перевізникам, які здійснюють транзитні перевезення вантажів та пасажирів на територію України;
 • іноземним перевізникам, які здійснюють двосторонні та транзитні перевезення гуманітарних вантажів для України;
 • іноземним перевізникам, що прямують з України та здійснюють вантажні та пасажирські транзитні перевезення.

Детальніше про умови перевезення гуманітарної допомоги для України через певні країни читайте у цій статті.

18.03.2022 09:09

Податкова реформа в Україні

Президент України розповів про запровадження податкової реформи у країні. Кабінет Міністрів розробив пакет рішень для підтримки економіки та бізнесу:

1. Замість ПДВ та податку на прибуток відтепер буде ставка 2 % від прибутку. Малий бізнес отримав добровільну сплату ЄСВ

„Якщо можете – платіть. Не можете – немає питань”, – наголосив Володимир Зеленський.

2. Скасуються всі перевірки для всіх бізнесів за умови забезпечення „нормальної роботи свого бізнесу в рамках українського закону”.

„Це всього два початкові кроки податкової реформи”, – сказав Президент України.

17.03.2022 11:15

Дефолт Росії вже близько

Сьогодні зовнішній борг Росії – за інформацією Nexta – досягає $150 млрд доларів. Bloomberg очікує три сценарії розвитку ситуації:

 • Росія виплатить борг у доларах – це означає, що дефолт відкладається, принаймні, до 4 квітня;
 • Росія платить у рублях – виплата в середу вважатиметься здійсненою лише у валюті, інакше це означатиме дефолт;
 • Росія не платить – невиплата в середу запустить пільговий період 30 днів, після чого настає дефолт.

Bloomberg підрахував, що несплата або оплата в рублях замість доларів призведе до потенційної хвилі дефолтів за боргом в іноземній валюті на суму близько $150 млрд. Борг за облігаціями Росії становить $39,9 млрд, борги російських компаній в іноземній валюті сягають $105 млрд, у тому числі „Газпрому” – $25,5 млрд, РЗ – $4,9 млрд, „Лукойлу” і Ощадбанку – по $3 млрд.

На думку аналітиків, ймовірність того, що дефолт Росії відбудеться цього року, становить близько 70%, а агентство Fitch називає його „неминучим”. Індикативна ціна на деякі облігації Росії сьогодні не перевищує 20 центів за долар, до початку війни в Україні ці папери продавались вище номіналу.

17.03.2022 10:54

Україна використовуватиме вантажні вагони країн СНД для перевезення гуманітарних вантажів

„В Україні дозволили використання вантажних вагонів країн СНД незалежно від власності”, – повідомив заступник директора департаменту комерційної роботи Укрзалізниці Валерій Ткачов.

Згідно з новою постановою, дозволяється використовувати вантані вагони країн СНД незалежно від власності, що знаходяться на території України для перевезення гуманітарних вантажів, підвищення обороноздатності та відновлення економіки України.

15.03.2022 15:03

Німеччина хоче запустити повітряний міст із Молдови для більш ефективного перевезення українських біженців

Німеччина планує запустити повітряний міст, який полегшить транспорт українських біженців із Молдови до Німеччини, заявила глава МЗС Німеччини Анналена Бербок після зустрічі у Кишиневі зі своїм молдавським колегою Ніко Попеску.

Вона повідомила, що першим кроком з боку її уряду буде первезення до Німеччини 2,5 тис. українських біженців, які нині проживають у Молдові. Як наголосила міністр внутрішніх справ Німеччини Ненсі Файзер, їх буде доставлено до Німеччини „швидко і без бюрократії”.

Щоб полегшити виїзд українських біженців із Молдови, зараз створюється зелений коридор через сусідню Румунію.

„Поки людей відвозять автобусами, але наступним кроком буде створення повітряного мосту. Я думаю, має сенс спочатку вивезти людей із прикордонного регіону, а потім розпочати їх розподіляти”, – сказала Анналена Бербок. За її словами, також розпочалася підготовка до перевезення біженців з України до Канади чи США.

ЄС надав Молдові екстренну допомогу у розмірі 5 млн. євро, а уряд Німеччини – додатково 3 млн. євро.

На сьогодні Молдова прийняла близько 300 тис. людей з України.

15.03.2022 15:00

Польща та Литва шукають можливість обмежити рух вантажівок у Росію та Білорусь

Польща та Литва мають намір обмежити транзит вантажних автомобілів, що прямують до Росії та Білорусі. Про це повідомив речник Кабінету міністрів Польщі Петро Мюллер.

Як з’ясувалося, санкції ЄС можна оминути – для цього достатньо використати вантажні автомобілі, оскільки автомобільні перевезення здійснюються без збоїв. Тому влада Польщі та Литви шукає можливість обмежити рух транспортних засобів, що перевозять санкційні товари.

Санкції щодо обмеження товарообміну приймаються на рівні рішення Європейської ради.

„Відповідно до трактатів такі рішення приймаються ЄС. (…) ми шукаємо (…) правові рішення та лазівки, щоб обмежити такого типу діяльність, але це можливо лише в тому випадку, якщо ми ухвалимо таке рішення одночасно з іншими країнами в нашій частині регіону. Якщо ж тільки ми закриємо кордон, то рух товарів піде, наприклад, через Литву”, – сказав Петро Мюллер.

15.03.2022 14:54

Росія блокує виїзд вантажних вагонів із „недружніх” країн

Влада Росії може дозволити утримувати вантажні вагони з країн, які вводять санкції щодо неї, пише „Логірус” з посиланням на „Відомості”. 10 березня до Держдуми було внесено відповідний законопроект.

У законопроекті йдеться, що членами Ради із залізничного транспорту держав Співдружності поряд із Росією є Україна та прибалтійські держави. Рада вирішує питання щодо експлуатації залізниць, спільного використання та технічного утримання вантажних вагонів та контейнерів.

Окрім того, в законопректі вказується, що зараз Росія не має можливості утримувати рухомий склад, що належить іншій країні, зокрема Україні та прибалтійським державам. Насправді це означає, що рухомі склади будуть швидше за все конфісковані на користь Росії.

15.03.2022 14:43

Білоруські економісти прогнозують Білорусі дефолт, який настане дуже скоро

Дефолт означає, що країна більше не може сплачувати свій держборг. Для економіки Білорусі, на думку аналітиків, це крах.

Економісти переконані, що війна в Україні та санкції прискорять дефолт, який настане протягом 12-24 місяців.

Детальніше у статті: „Аналітики прогнозують Білорусі дефолт. І вказують терміни”

15.03.2022 14:29

Україна назвала продукти харчування, ціни на які контролюватимуться владою

Кабінет Міністрів України доручив обласним військовим адміністраціям разом із Нацполіцією, Держпродспоживслужбою та Держлікслужбою забезпечити контроль за встановленням роздрібних цін на низку товарів, у тому числі на паливо, повідомляє trademaster

Згідно з документом, опублікованим На офіційному урядовому порталі, опубліковано документ, згідно якого обласні адміністрації контролюватимуть ціни на такі продукти: борошно пшеничне, макаронні вироби, батон, хліб, крупа гречана, крупа вівсяна, свинина, яловичина, птиця (тушки курячі), молоко, вершкове масло, сметана, яйця курячі, соняшникова олія та кристалічний цукор, білокачанна капуста, ріпчата цибуля, буряк, морква, картопля.

Також контроль роздрібних цін проходитиме етанол (розчин 96 %), вітчизняні нестероїдні протизапальні та антибактеріальні ліки, бензин А-95, дизельне пальне та зріджений газ.

15.03.2022 14:21

Як їздити по Польщі? Посібник для українських водіїв

Польська асоціація партнерства з безпеки дорожнього руху спільно з виробником шин Continental створили посібник для українців, який містить основну інформацію про польський дорожній рух.

У ньому йдеться про найважливіші аспекти для водіїв та пішоходів. Документ містить інформацію про знаки, правила дорожнього руху та безпеку дорожнього руху в Польщі.

>>> Завантажити посібник.

15.03.2022 12:59

Національний банк України відкрив спеціальний рахунок для збору коштів для ЗСУ 

Національний Банк України прийняв рішення відкрити спеціальний рахунок для збору коштів на підтримку Збройних Сил України (ЗСУ), пише прес-служба НБУ.

Таку рішення НБУ ухвалило після того, як український уряд запровадив військовий стан на всій території України у відповідь на збройну агресію Росії.

Голова НБУ Кирило Шевченко оголосив про відкриття спецрахунку у своєму відеозверненні 24 лютого. У своєму відеозверненні він запевнив громадян, що банківська система України продовжує працювати незважаючи на військовий стан у країні.

width="560" height="315" frameborder="0" allowfullscreen="allowfullscreen">

Номер спеціального рахунку: UA843000010000000047330992708

На цей рахунок можна переказати кошти як у іноземній валюті (долари США, євро, фунти стерлінгів), так і у гривнях.

Також НБУ відкриває рахунок для збору гуманітарної допомоги українцям, які постраждали від російської агресії.

Детальну інформацію, рахунки та інші дані ви знайдете на сайті Національного Банку України.

15.03.2022 11:21

Ми запустили платформу Лікарі для України, на якій ви знайдете фахівців, що пропонують безкоштовні консультації та телеконсультації українською та російською мовами. До нас щомиті приєднується все більше лікарів.
Польський портал з переліком лікарів, готових допомогти українцям, які приїхали до Польщі.

14.03.2022 15:37

Експорт із США та Канади до Росії призупинено

Митні органи цих країн не пропускають вантажі, призначені для відправки до Росії. Окрім того, у порту Роттердама затримані фрукти та овочі, які мали потрапити до РФ.

„Існують складнощі із доставкою небезпечних та негабаритних вантажів до певних країн, також заборона експортних перевезень із США та Канади до Росії”, – заявили в компанії „Траско”, додавши, що з російського ринку пішов ще один авіаперевізник із китайського напрямку.

Компанія констатувала, що зараз авіадоставка з Європи можлива через Сербію, Туреччину, Катар та ОАЕ.

„На напрямку із Південно-Східної Азії відбулося різке скорочення кількості авіаперевізників. Для обслуговування рейсів із Тайваню з чотирьох перевізників залишився лише один”, – заявила компанія „Траско” для „Логіруса”.

14.03.2022 12:13

Kuehne + Nagel допоможе у перевезенні для організацій, які допомагають Україні

Kuehne + Nagel Group ухвалила рішення надати негайну допомогу Україні. Компанія виділить 10 мільйонів швейцарських франків (9,8 млн. євро) на підтримку країни.

Допомога складатиметься з безкоштовних логістичних послуг для організацій, які займаються наданням допомоги Україні. До літа 2022 року група забезпечить транспортування та тимчасове зберігання ресурсів в Україні, Польщі, Словаччині, Угорщині та Румунії.

Операцію з надання допомоги координуватиме Центр екстреної допомоги у Копенгагені. Для цього компанія використовує існуючі міжнародні логістичні мережі для повітряних, морських та автомобільних перевезень. Товари тимчасово зберігатимуться на об’єктах контрактної логістики компанії, у тому числі розташованих на західному кордоні України.

Крім того, співробітники Kuehne + Nagel зможуть особисто взяти участь у кампанії зі збору коштів „Колеги для колег”. Kuehne + Nagel подвоїть суму зібраних пожертвувань і співпрацюватиме з місцевим керівництвом, щоб забезпечити використання коштів для безпосередньої допомоги українським колегам.

14.03.2022 11:52

Спрощено умови перетину кордону України для водіїв віком від 18 до 60 років

Відповідне рішення ухвалено урядом України для налагодження міжнародної логістики. Воно стосується як водіїв вантажівок, так і залізничного транспорту. Про це повідомляє Державна прикордонна служба України.

Йдеться про водіїв, які здійснюють:

▪ міжнародні вантажні перевезення;

▪ перевезення для потреб Збройних Сил України;

▪ перевезення медичних вантажів;

▪ перевезення гуманітарної допомоги.

Для отримання необхідного дозволу перевізник має звернутися з даними водіїв до Міністерства інфраструктури України або до обласної, Київської міської військової адміністрації.

Відповідні органи надсилають інформацію про прийняте рішення до Державної прикордонної служби для обліку при виїзді та в’їзді в Україну громадян України. Варто враховувати цю інформацію під час планування перевезення.

Звертаємо увагу, що відповідальність за повернення водія на територію України після виконання перевезення лежить на перевізнику.

З усіх питань організації перевезень гуманітарних вантажів через український кордон та всередині країни, перевізники можуть звертатися щодня з 08:00 до 17:00 за телефоном: +38 (044) 334 43 04.

Також, запит до Мінінфраструктури у зв’язку з військовозобов’язаними водіями, перевізники можуть надіслати на електронну адресу:zmiu98916@gmail.com.

AsMAP інформує, що Укртрансбезпека забезпечила оперативну передачу даних до Державної прикордонної служби для безперешкодного перетину державного кордону водіями віком від 18 до 60 років.

Повідомлення, подані ліцензованими перевізниками в електронному вигляді з використанням електронного кабінету перевізника Системи “ШЛЯХ” Укртрансбезпеки (електронний сервіс “Заявки на перетин кордони 18-60”) надходять кожні 10 хвилин.

14.03.2022 10:24

Все більше країн послаблюють режим праці та відпочинку водіїв та скасовують дорожні збори

Слідом за Польщею та Німеччиною інші європейські країни запровадили низку послаблень для перевезення гуманітарної допомоги в Україну.

Австрія

По всій території Австрії перевезення гуманітарних вантажів звільняється від заборони на рух у вихідні та святкові дні. Інші заборони в Австрії не передбачають винятків для гуманітарних перевезень.

Окрім того, Австрія запровадила звільнення від оплати дорожніх зборів для всіх поставок допомоги в Україну.

Для майбутніх поїздок, підтвердження про звільнення від сплати дорожніх зборів має бути отримане перед початком поїздки. Перевізник може отримати компенсацію за вже здійснені поїздки, подавши спеціальну заяву (для автомобілів із дозволеною максимальною масою понад 3,5 тонни).

Данія

У зв’язку із війною в Україні, Міністерство транспорту Данії запровадило певні винятки для вантажних автотранспортних засобів, що перевозять гуманітарну допомогу в Україну.

Йдеться про послаблення умов праці та відпочинку водіїв. У Міністерстві пояснюють, що в Данії діють такі ж послаблення, як і в Польщі (наприклад,  продовження робочого дня з 9 до 11 годин).

Винятки діятимуть до 3 квітня 2022 року включно.

Франція

Гуманітарні перевезення в Україну та сусідні країни будуть звільнені від французьких заборон з 12 та 13 березня 2022 року. Зверніть увагу, що заборона їзди, як і раніше, застосовуватиметься для всіх інших видів транспорту.

Окрім того, французи, а також поляки, австрійці, чехи та німці звільнили від дорожніх оплат для перевезення гуманітарної допомоги для України. Особи, які організовують цей вид перевезення, повинні зв’язатися з ASFA (asfa@autoroutes.fr) електронною поштою та попросити французьку перепустку на запланований маршрут міжміського перевезення.

Якщо гуманітарні перевезення здійснюються у Франції, наприклад, коли товари транспортуються до центрального пункту у Франції перед відправкою в Україну, буде застосовуватися інша процедура. У цьому випадку ASFA займатиметься цим питанням в індивідуальному порядку після попереднього повідомлення електронною поштою від організатора перевезення.

Угорщина

Угорщина також вирішила звільнити вантажівки вагою понад 3,5 тонни від дорожніх оплат. Автоперевізники можуть подати заявку у відповідному угорському офісі.

Запити з описом виду транспорту слід надсилати безпосередньо на адресу електронної пошти: kozlekedesi.foosztaly@bm.gov.hu.

10.03.2022 14:07

Американський гігант електронної комерції відповідає на агресію Росії проти України

Amazon припиняє відправку товарів та реєстрацію нових продавців із Росії та Білорусі.

У відповідь на вторгнення Росії в Україну, Amazon припинив доставку товарів споживачам з Росії та Білорусі. Компанія Джеффа Безоса також оголосила, що найближчим часом не дозволить новим продавцям із Росії та Білорусі реєструватися на своїй платформі, а також закриває російським користувачам доступ до стрімінгового сервісу Amazon Prime Video. Раніше в доступі до хмарного сервісу Amazon Web Services відмовили новим клієнтів із Росії.

Компанія не сказала, на який термін вона призупинить надання послуг в обох країнах. Однак Amazon підкреслив, що, на відміну від інших американських технологічних компаній, у нього немає дата-центрів, інфраструктури або офісів в Росії.

За офіційними даними Єльського університету, з початку російського вторгнення в Україну понад 300 закордонних компаній заявили про те, що обмежують або припиняють свою роботу з Росією.

10.03.2022 13:50

Нова криза ланцюга поставок у автовиробників

Автовиробники зупиняють російські заводи та продажі через санкції, які були введені щодо Росії, після її вторгнення в Україну. Після пандемії та глобального дефіциту чіпів війна в Україні викликала третю кризу в ланцюгу постачання у галузі автомобілебудування.

Бойові дії в Україні призвели до закриття малих, але дуже важливих промислових постачальників і заводів, розташованих далеко від зони конфлікту, оскільки санкції та перекриті торгові шляхи перешкоджають поставкам автомобілів та запчастин до та з Росії, повідомляє The Wall Street Journal.

Свою роботу в Росії припинили автовиробники Renault SA, якій належить АвтоВАЗ, що виробляє Lada, а також Volkswagen, якому належать такі марки, як Audi, Skoda та Porsche.

АвтоВАЗ – найбільший російський автовиробник – повністю зупинив виробництво. Нагадаємо, завод у Тольятті випускає Lada Granta, Largus, XRAY, Niva Legend та Niva Travel, а також Renault Logan та Sandero.

До кінця минулого тижня велика кількість міжнародних автовиробників призупинила свою діяльність у Росії. Серед них – Toyota Motor Corp, Ford Motor Co, Hyundai Motor Co. Ltd.

Конфлікт став новим ударом по всьому сектору автомобілебудування, який на початку пандемії зіткнувся з масовими збоями у ланцюгах постачання. Потім виник глобальний брак напівпровідників, який завдав шкоди виробництву.

10.03.2022 12:37

Глобальні морські логістичні оператори скасовують рейси

MSC повідомив про відміну рейсу FL211W на сервісі Lion, який мав відбутися 15 березня з Нінбо, повідомляє портал SeaNews. Про зміни у розкладі заявив також Maersk.

У MSC пояснили, що дане рішення прийняте „через складну ситуацію, що зберігається на ринку, яка призводить до заторів і збоїв у розкладі суден по всьому ланцюжку поставок”. Усі відправки з Нінбо, Шанхаю, Янтьяна та Танджунг-Пелепаса будуть відвантажені іншими сервісами, пише SeaNews. Прийом бронювань продовжується у звичайному режимі.
Йдеться про спільний сервіс, на якому MSC та Maersk працюють у рамках альянсу 2M.

У повідомленні Maersk про зміни в розкладі йдеться, що конфлікт в Україні і санкції проти Росії „позначилися на всьому глобальному ланцюжку поставок”.

„Ми спостерігаємо високий рівень невпевненості і значні затримки по мережі, а обмеження та перевірки в портах трансшипменту посилилися, та негативно вплинули на готовність до експортних відвантажень з Азії”, – зайвив оператор.

10.03.2022 11:53

Україна забезпечує усіх отримувачів соціальних допомог, пільг та субсидій у березні 2022 року на загальну суму майже 10 мільярдів гривень

Громадяни з усіх регіонів України отримають майже 10 мільярдів гривень у вигляді соціальних допомог, пільг та субсидій через свої банківські рахунки та відділення АО „Укрпошта” за березень.

Громадянам, що отримують виплати допомог через АТ „Укрпошта”, які змінили своє місце проживання в умовах війни або не можуть отримати кошти у місцях перебування, необхідно зателефонувати на „гарячу лінію” за номером 0 800 300 545 та вирішити питання переведення відповідних виплат за місцем знаходження. Аналогічний механізм діє і для одержувачів пенсій, повідомляє Верховна рада України

10.03.2022 11:04

Литва призупинила оренду вагонів-платформ Росії та Білорусі

Литовська залізниця (LTG) призупинили оренду вагонів-платформ клієнтам з Росії та Білорусі.

З понеділка вагони-платформи компанії не можна перевозити до Росії чи Білорусі, та транзитом до інших східних країн, окрім Латвії та Естонії, повідомляє LTG.

Нагадаємо, Україна конфіскувала білоруські вантажні вагони, які перевозили експортні товари транзитом та до портів України.

10.03.2022 10:30

Китай надасть Україні гуманітарну допомогу на суму 787 тис. $

Китайське товариство Червоного Хреста надасть Україні гуманітарну допомогу загальною вартістю 5 млн. юанів (близько 787 тис. доларів). Про це вчора на брифінгу заявив офіційний представник МЗС КНР Чжао Ліцзянь, повідомляє TACC

„На запит української сторони Китайське товариство Червоного Хреста надасть партію гуманітарної допомоги Українському товариству Червоного Хреста вартістю 5 млн юанів” – зазначив він.

„9 березня перша партія вже покинула Пекін”, – додав дипломат.

10.03.2022 09:11

Світовий банк схвалив 723 мільйони доларів США позик і грантів для України, яка бореться проти російського вторгнення

Банк заявив, що продовжує працювати над іншим пакетом підтримки в розмірі 3 мільярдів доларів у найближчі місяці для країни, повідомляє BBC

Світовий також пообіцяв додаткову допомогу сусіднім країнам, які приймають понад 1,7 мільйона біженців, здебільшого жінок, дітей та літніх людей.

Фінансовий пакет для України включає 100 мільйонів доларів США від Великобританії.

У банку зазначили, що ці кошти допоможуть уряду України надавати найважливіші послуги, включаючи заробітну плату працівникам лікарень, пенсії для людей похилого віку та соціальні програми для вразливих верств населення.

Пакет включає позику в розмірі 350 мільйонів доларів, збільшеної приблизно на 139 мільйонів доларів за рахунок гарантій від Нідерландів та Швеції.

Він також складається із грантів у розмірі 134 мільйони доларів від Великобританії, Данії, Латвії, Литви та Ісландії, а також 100 мільйонів доларів фінансування з Японії.

09.03.2022 17:23

Національний банк України відкрив спеціальний рахунок для збору коштів для ЗСУ

Національний Банк України прийняв рішення відкрити спеціальний рахунок для збору коштів на підтримку Збройних Сил України (ЗСУ), пише прес-служба НБУ.

Таку рішення НБУ ухвалило після того, як український уряд запровадив військовий стан на всій території України у відповідь на збройну агресію Росії.

Голова НБУ Кирило Шевченко оголосив про відкриття спецрахунку у своєму відеозверненні 24 лютого. У своєму відеозверненні він запевнив громадян, що банківська система України продовжує працювати незважаючи на військовий стан у країні.

width="914" height="514" frameborder="0" allowfullscreen="allowfullscreen">

Номер спеціального рахунку: UA843000010000000047330992708

На цей рахунок можна переказати кошти як у іноземній валюті (долари США, євро, фунти стерлінгів), так і у гривнях.

Також НБУ відкриває рахунок для збору гуманітарної допомоги українцям, які постраждали від російської агресії.

Детальну інформацію, рахунки та інші дані ви знайдете на сайті Національного Банку України

09.03.2022 13:23

Підприємці України звільняються від податків

Володимир Зеленський заявив, що уряд розробив план підтримки бізнесу, завдяки якому підприємці будуть звільнені від сплати податків на період воєнного стану та мінімум на рік після його завершення, повідомляє Interfax Україна

Створено спеціальний пакет допомоги бізнесу та працівникам. ФОПи 1-ї та 2-ї групи повністю звільняються від єдиного соціального податку. Підприємства та ФОПи 3-ї групи звільняються від сплати єдиного соціального внеску за співробітників, яких було призвано до лав ЗСУ та інших оборонних формувань, зокрема Територіальної оборони.

Звільнення від сплати податку на землю й орендної плати за землю державної комунальної власності на всіх територіях, де тривають бойові дії”, -повідомив Президент України у відеозверненні в понеділок уранці.
Володимир Зеленський зазначив, що передбачено відтермінування сплати податків для всіх підприємств, які не можуть їх сплатити.

09.03.2022 13:11

Російський рубль впав до історичного мінімуму. Курс за день обвалився на 20 %.

Курс рубля у понеділок, 7 березня, впав по відношенню до долара та євро до історичного мінімуму. Напередодні США повідомили про можливе ембарго на імпорт нафти з Росії. У ЄС також обговорюється можливість відмови від постачання російського газу.

Можливо, ембарго на імпорт російських нафти і газу вплинуло на курс російської валюти. Увечері 7 березня долар коштував 150 рублів, євро – 164,5 руб. За добу євро та долар зміцнилися по відношенню до рубля на 22-23 %, повідомила epravda.com.ua.

09.03.2022 13:05

Ціни на природний газ, нафту та метали в ЄС досягли нового максимуму

На фоні війни, що триває в Україні і можливого заморожування ЄС імпорту російських енергоресурсів, ціна на природний газ у Європі досягла нового максимуму, повідомляє dw.com.

На хабі TTF у Нідерландах 7 березня квітневий ф’ючерс становив 345 євро за мегават-година (майже 3900 доларів за 1000 кубометрів). У Великій Британії ціна одиниці використовуваного там тепла – збільшилася до 800 пенсів. Ціни на нафту також зросли, через побоювання негативних наслідків війни в Україні для постачання енергоресурсів.

На думку аналітиків, зростання цін може бути зумовлене ще й ймовірністю запровадження ембарго на постачання російської нафти. На даний момент США та Японія обговорюють ембарго на постачання російської нафти.

Історичного максимуму також досягла вартість металів. Ціна алюмінію під час торгів вранці у понеділок зросла до 4 тис. доларів за тонну, міді – до 10 845 доларів, паладію – до 3173 доларів за тройську унцію, про це повідомив Reuters. Росія виступає одним із провідних експортерів цих металів.

Також зафіксовано зростання цін на пшеницю – 7 березня її вартість у Європі досягла 412,5 євро за тонну.

09.03.2022 13:00

Укрпошта запускає проєкт спільно з WindRose по перевезенню товарів

ДП Укрпошта у співпраці з авіакомпанією WindRose відновлює відправку товарів до США через Польщу, для підтримки малого та середнього бізнесу, зазначає UBR.

„Ми знайшли можливість підтримати тисячі українських підприємців, щоб вони не втратили роботи і могли доставляти свої товари на глобальні торговельні майданчики, такі як Amazon та Etsy”, – повідомив гендиректор „Укрпошти” Ігор Смілянський.

Доставка з території України до Варшави здійснюватиметься наземним транспортом із попереднім проходженням митного контролю.

09.03.2022 12:40

Санкції та їхній вплив на вантажні перевезення російських компаній

Санкції проти Росії включають низку заходів спрямованих проти російських компаній, зокрема транспортно-логістичних. Вони мають прямий вплив на авіа, морські, залізничні, а також автомобільні перевезення.

Дедалі більше компаній припиняє співпрацю з Росією. Це вже зробили великі логістичні оператори, зокрема Maersk, DSV та DB Schenker. З цього ринку також йдуть  виробники, такі як Apple, Intel, а також  десятки інших міжнародних компаній.

Деякі фабрики вже не відвантажують товари, а залізничні та повітряні транспортні коридори перекрито. Через посилення митного контролю з боку країн Євросоюзу, на кордонах Росії та ЄС утворилися величезні черги із вантажівок. Щоправда, ситуація на кордонах вже налагоджується, але до повного усунення збоїв постачання ще далеко.

За словами Катерини Лазуткіної, члена правління Асоціації керівників вищої ланки та власників логістичного бізнесу (СТМЛК), на даний момент затримки спостерігаються здебільшого на білоруському та литовському кордонах,  пише Business FM.

За її словами, деякі водії бояться їхати до Росії, оскільки траплялися випадки нападів на вантажівки. Через це на ринку відбувається нестача вантажних транспортних засобів.

Багато перевізників відмовляються їхати, або просять повну передоплату, особливо це стосується іноземних перевізників. Вони бояться, що не отримають грошей, через те що у нас є багато банків, які потрапили під санкції, і через відключення SWIFT. Просять повну передоплату або взагалі відмовляються везти товар”, – пояснює експерт.

ЄС опублікував список товарів, які потрапили під санкції, до якого потрапили комплектуючі, запчастини, технологічне обладнання.

Ми не можемо вивозити ці товари, а заводи не можуть їх відвантажити, поки не отримають дозвіл від Торгово-промислової палати своєї країни”, – додала вона.

Порти та перевізники відмовляються співпрацювати

Генеральний директор компанії “Оптимальна логістика” Георгій Властопуло підтвердив для Business FM, що найбільші морські перевізники, а також ряд європейських портів відмовилися працювати з Росією.

За останні дві доби ми отримали близько семи повідомлень від найбільших морських перевізників, про те, що вони призупиняють бронювання на перевезення вантажів у та з Росії. Вчора отримали повідомлення від трьох портів Гамбурга, Антверпена та Роттердама, що вони відмовляються завантажувати вантажі до Росії.”

Експерт зауважив, що „європейська митниця навіть не дивиться на опис самого вантажу, хоча у цих групах є величезна кількість товарів, які взагалі не підпадають під санкції”.

Водночас, на думку директора розвитку бізнесу FM Logistic в Росії Олексія Мисаїлова, тарифи на перевезення з Європи зараз будуть падати.

На цьому фоні, звичайно, звільняється великий парк транспортних засобів, який необхідно завантажувати, зокрема європейських перевізників, польських і прибалтійських”.

Експерт радить їздити з польськими та прибалтійськими перевізниками, тому що випадки вандалізму, спрямованого у бік російських і білоруських перевізників на території Європи, стали частішати.

09.03.2022 11:38

„Укрзалізниця” не поверне російським та білоруським власникам їхні вантажні вагони

До АТ „Укрзалізниця” почали звертатися власники білоруських та російських вантажних вагонів з вимогами про повернення їх рухомого складу, що зараз перебуває на території України, про це пише ЦТС. Але Українська Залізниця не має наміру їх повертати.

„Зважаючи на матеріальні збитки, завдані Україні країною-агресором (РФ) та її союзником (РБ); а найголовніше, враховуючи тисячі безневинних жертв, убитих загарбниками… весь рухомий склад, вантажі та інше не повертатимуться країнам-окупантам”, – заявив заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «УЗ» Валерій Ткачов.

Теги