Netrukus Belgija pradės keistis informacija apie komandiruojamus darbuotojus su dar dvejomis ES valstybėmis. Valstybės sekretorius Philipas De Backeris planuoja sudaryti panašaus tipo susitarimą su Lenkija.
Belgija pasirašė su Slovakija ir Portugalija susitarimus, kurie turėtų palengvinti informacijos apie komandiruojamus darbuotojus judėjimą tarp šių valstybių – praneša vokiečių transporto tinklalapis verkehrsrundschau.de.
Tai dar vienas belgų veiksmas, kuris yra skirtas kovai su nesąžininga praktika transporto srityje, apimančia, be kita ko, socialinį dempingą ir „bendroves – pašto dėžutes“.
Belgijos valstybės sekretorius Philipas De Backeris ypač džiaugiasi susitarimu su Slovakija.
– Slovakijoje „bendroves – pašto dėžutes“, egzistuojančias tik ant popieriaus, sukūrė šimtai Belgijos transporto bendrovių – pareiškė De Backeris.
Sudaryto susitarimo dėka bus paprasčiau identifikuoti tokias bendroves. Abiejų valstybių kontrolės institucijos, policija ir teismai galės pagilinti bendradarbiavimą ir efektyviau kovoti su nelegalia praktika automobilių kelių transporto srityje.
Pirmiausia bus tikrinamas darbo užmokesčio ir socialinio draudimo įmokų, mokamų tiek įdarbinimo šalyje, tiek komandiravimo šalyje, dydis. De Backerio nuomone, darbdaviai dažnai nemoka komandiravimo direktyvoje numatyto dydžio įmokų, todėl jie gali siūlyti žemesnes paslaugų kainas.
– Belgai praranda darbo vietas – pabrėžė valstybės sekretorius.
Planuojamas susitarimas su Lenkija
Belgai nori sudaryti panašaus tipo susitarimą ir su Lenkija – praneša vokiečių tinklalapis. Susitarimus dėl keitimosi aukščiau nurodytais duomenimis Belgija jau sudarė su Prancūzija, Olandija, Liuksemburgu ir Bulgarija.
De Backerio nuomone, Belgijos sudaromi dvišaliai susitarimai turi tapti pavyzdžiu Europos teisiniam reglamentavimui.
– Norėčiau, kad atsirastų ES visuotinis duomenų bankas, kuris teiktų informaciją apie komandiruotus darbuotojus iš visų ES valstybių narių – priduria De Backeris.
De Backerio teigimu, tai pastebimai palengvintų kovą su darbuotojus komandiruojančių bendrovių taikomu socialiniu dempingu.