TransInfo

Susisiekimo ministerijos nuotr.

ES rems Ukrainos kelių ir geležinkelių atnaujinimą. 27 šalys jau susitarė bendradarbiauti

Lietuva, Lenkija, Jungtinė Karalystė, Švedija, Čekija ir kitos šalys susitarė toliau remti Ukrainos transporto infrastruktūros atstatymą. Penktadienį Lenkijos mieste Žešuve vykusiame Tarptautiniame transporto forume 27 šalių transporto ministrai priėmė bendrą pareiškimą.

Vidutinis skaitymo laikas 4 minutės

Jame išsakomas palaikymas ir parama Ukrainai, užtikrinant Europos transporto koridorių plėtrą ir „solidarumo koridorių“ veikimą. Šalys sutaria ir toliau telkti pastangas remdamos Ukrainos vystymąsi bei transporto infrastruktūros atstatymą, pranešė Susisiekimo ministerija

„Transeuropinio transporto tinklo peržiūra ir atnaujinimas suteikia galimybę plėtoti papildomas transporto jungtis šiaurės–pietų kryptimi nuo Baltijos iki pat Juodosios ir Egėjo jūrų. Tik glaudžiai bendradarbiaudami galime padėti Ukrainai, taip pat sėkmingai plėtoti svarbiausius infrastruktūros projektus“, – pranešime sakė Tarptautinio transporto forumo (ITF) ir Lenkijos infrastruktūros ministerijos surengtame susitikime dalyvaujantis M. Skuodis.

Lenkijos susisiekimo ministras Andrzejus Adamczykas teigė, kad dėl karo Ukrainoje makroekonominio poveikio susidaro transporto kliūčių pasiūlos ir paklausos srityse, o tai daro neigiamą poveikį transporto ir logistikos sektoriui.

“Tikiuosi, kad kartu ieškosime mechanizmų, kaip atkurti veiksmingas tiekimo grandines ir plėtoti strateginius transporto tinklus, kurie užtikrintų krovininio transporto saugumą ir stabilumą. Lenkijai labai svarbu gauti paramą ir finansavimą projektams, kuriais siekiama padidinti transporto koridorių, kuriais remiama prekyba iš Ukrainos ir į Ukrainą, pajėgumą ir pagerinti sąveiką. Tokios investicijos tai investicijos į bendrą saugumą”, – pasakė A. Adamczykas.

Susisiekimo ministerijos nuotr.

Infrastruktūros projektai pakeis logistiką visame regione

Pasak M. Skuodžio, Rail Baltica“, „Via Baltica“, „Via Carpatia“ ne tik turės didžiulę įtaką Lietuvai, bet iš esmės pakeis susisiekimą visame regione, atvers naujų krovinių gabenimo galimybių su Ukraina.

“Be abejo, transporto sektorius gali veikti tik esant geram tarptautiniam bendradarbiavimui, tačiau labai svarbus ir gerai prižiūrimas bei nuoseklus ryšių tinklas. „Via Baltica“ sukuria tokį nuoseklų Vidurio Europos ryšių tinklą”, – pridūrė A. Adamczykas.

Lietuva, Lenkija, Jungtinė Karalystė, Jungtinė Karalystė, JAV ir kitos šalys taip pat paragino skatinti ypatingos svarbos transporto infrastruktūrą Vidurio ir Rytų Europoje ir stiprinti jų transporto sistemų ir tiekimo grandinių atsparumą.

Tarptautinio transporto forumo generalinis sekretorius Yang Tae Kim sakė, kad karas Ukrainoje ne tik sukelia neįsivaizduojamas žmonių kančias, bet ir plačiai naikina infrastruktūrą, kuri yra „vertingas turtas, sukurtas žmonėms suartinti ir prekiauti siekiant abipusės naudos”.

Susisiekimo ministerijos nuotr.

“Turime žvelgti į ateitį pasibaigus konfliktui ir galvoti, kaip geriausiai atstatyti, atkurti ir suvienyti Ukrainą”, – pasakė jis.

Jis paaiškino, kad kalba apie tai, kaip atkurti Ukrainos vidaus transporto jungtis, kad jos piliečiai vėl galėtų saugiai, sklandžiai ir tvariai keliauti po savo šalį, ir apie tai, kaip atkurti ir sustiprinti Ukrainos ryšius su Europa ir pasauliu, kad jos įmonės galėtų prekiauti, o ekonomika vėl klestėtų.

Paantraštės