TransInfo

"Scania" nuotr.

Nauji bandymai – į kelius išvažiavo saulės baterijomis padengtas hibridinis sunkvežimis „Scania”

Švedijos viešuosiuose keliuose prasidėjo hibridinio sunkvežimio su saulės baterijomis padengta puspriekabe bandymai. Sunkiasvorė transporto priemonė naudojama mokslinių tyrimų projekte, kurio tikslas - ištirti, kiek saulės energijos pagaminama ir kiek sumažėja anglies dioksido išmetimas naudojant saulės kolektorius.

Vidutinis skaitymo laikas 2 minutės

„Scania” teigimu, saulės energija gerokai sumažina eksploatavimo sąnaudas ir taršą. Taip yra todėl, kad sunkvežimis pats gamina energiją. Mokslininkai sukūrė naujas, efektyvias ir lengvas sunkvežimiams skirtas saulės baterijas. Jie ištyrė, kaip sunkvežimiai gali sąveikauti su elektros energijos tinklu, ir nusprendė patikrinti, kad bus, jei prie tinklo būtų prijungti keli tokie sunkvežimiai.

“Dar niekada anksčiau saulės baterijos nebuvo naudojamos energijai gaminti sunkvežimiams. Šis natūralus energijos šaltinis gali gerokai sumažinti transporto sektoriaus išmetamų teršalų kiekį. Džiugu, kad esame naujos kartos sunkvežimių kūrimo priešakyje”, – sakė Stasas Krupenia, „Scania” mokslinių tyrimų vadovas.

„Scania” nuotr.

Taip mano ir projekto vadovas, Upsalos universiteto fizikinės chemijos profesorius Erikas Johanssonas.

„Tai įdomus projektas, kuriame akademinė bendruomenė ir pramonės atstovai bendradarbiauja siekdami sumažinti krovininio transporto poveikį klimatui. Šio unikalaus sunkvežimio rezultatai bus labai įdomūs”, – pasakė jis.

Energijos kiekis ir nuvažiuojamas atstumas

Sunkvežimio puspriekabė yra 18 metrų ilgio ir beveik visa padengta saulės kolektoriais. Tai prilygsta namui, kuriame įrengti tokio pat galingumo kolektoriai. Saulės energija hibridiniam sunkvežimiui suteikia galimybę nuvažiuoti iki 5 tūkst. kilometrų per metus Švedijoje.

„Scania” tvirtina, kad tokiose šalyse kaip Ispanija, kur palyginti su Švedija daugiau saulėtų valandų, krovininė transporto priemonė gali dvigubai didinti saulės energijos kiekį ir nuvažiuojamą atstumą.

Bandymuose naudojamas sunkvežimis – 560 AG iš tinklo įkraunamas hibridas. 100 kvadratinių metrų puspriekabės stogą dengia 13,2 kW naudingumo koeficiento saulės baterijos. Mokslininkai apskaičiavo, kad per metus jos gamins 8 tūkst. kilovatvalandžių (kWh). Bendra baterijų talpa – 300 kWh.

Paantraštės