TransInfo

Smulkių krovinių gabenimas. Kaip vežami daliniai kroviniai? (1/5)

Vidutinis skaitymo laikas 4 minutės

Gabenant smulkius krovinius, t. y. tada, kai reikia išsiųsti keliolika ar keliasdešimt siuntų gavėjams skirtinguose vietose, reikia parengti atitinkamą planą, kad viso gabenimo logistikos sąnaudos būtų mažesnės. Net didžiausi logistikos operatoriai į savo pasiūlymus įtraukia šios rūšies krovinių gabenimo paslaugas. Daugeliu atvejų jos apskritai sudaro gana didelę jų veiklos dalį.

Kas būdinga smulkių krovinių gabenimui?

Smulkių krovinių gabenimas – tai nedidelių matmenų krovinių, t. y. smulkių daiktų vežimas iš punkto A į punktą B. Tai gali būti perdirbti produktai ir gatavi gaminiai, kuriuos galima supakuoti į pirmines arba sudėtines pakuotes.

Jie turi būti stabilios išorinės formos, o kartu jų negalima padalyti perkraunant. Svarbu tai, kad šiuos krovinius būtų galima pasverti ir suskaičiuoti. Mokestis už smulkių krovinių vežimą nustatomas pagal faktinį arba apskaičiuotą krovinio svorį.

Pagrindinės savybės, būdingos smulkių krovinių gabenimui:

– didelis skaičius siuntėjų ir gavėjų skirtingose vietose

– santykinai maža vieneto masė

– formų ir pakuočių įvairovė

– jungimas į sudėtinį krovinį

Jei reikia nuvežti mažą prekių partiją, smulkių krovinių gabenimas yra lanksti, saugi ir visų pirma rentabili jų pristatymo klientui forma. Logistikoje ir ekspedicijoje smulkių krovinių būna dažniausiai, o operatoriai turi pažangių sprendimų vežimui supaprastinti.

Smulkiems kroviniams reikia daugiau laiko ir darbo pakrauti bei iškrauti negu masiniams kroviniams. Todėl siekiant padidinti viso proceso našumą sudaromi vienetiniai kroviniai – iš kelių ar keliasdešimt pakuočių sukuriamas krovinio vienetas.

Tai daroma, pvz., surišant krovinius, sukraunant juos ant padėklo arba į konteinerius. Smulkūs kroviniai būna su pakuotėmis (maišais, kartoninėmis dėžėmis, statinėmis, krepšiais, vielinėmis dėžėmis, buteliais ar kitais stiklo indais) ir be pakuočių.

Pakuotėms tenka svarbi funkcija, nes smulkūs kroviniai yra lengviau pažeidžiami ar sugadinami negu kiti. Tad pakuotės, viena vertus, apsaugo krovinį, o kita vertus – palengvina vežimą.

Kroviniai, kuriuos draudžiama gabenti kaip smulkius krovinius

Yra gana didelis sąrašas krovinių, kurių negalima siųsti kaip smulkių krovinių. Daugiausia tai lemia specifinės paties krovinio savybės.

Tai gyvi augalai, gyvūnai, ginklai, sprogmenys, maisto produktai, juvelyriniai dirbiniai ir vertybiniai popieriai.

Klientų lūkesčiai – tokie patys

– Dažniausiai klausiama apie išvykų smulkių krovinių gabenimo linijomis dažnį ir apie pristatymo galutiniams gavėjams laiką. Klientams, turintiems didelius, reguliarius krovinių srautus, ypač svarbus dalykas yra valandos, kuriomis kroviniai paimami iš išsiuntimo sandėlių. Logistikos operatorius turi taikyti sprendimus, parengtus atsižvelgiant į užsakymus, kad kroviniai būtų paimami vėliu paros metu ir greitai pristatomi gavėjams. Tiktai gerai veikiantis ir išplėtotas tarptautinis skirstomasis tinklas leidžia užtikrinti klientų lūkesčius atitinkantį paslaugų lygį – sako DSV Road ekspertai.

Dabar dauguma klientų neklausia paslaugos kainos, kol operatorius nepatvirtina jų pageidaujamo užsakymo įvykdymo laiko.

– Taigi paslaugos kaina gabenant smulkius krovinius jau nėra svarbiausias dalykas renkantis logistikos operatorių – išgirdome iš DSV Road.

Rinkoje jau ne vienerius metus sėkmingai veikia tie patys operatoriai. Klientams rūpi teritorinis tinklo prieinamumas ir siuntos pristatymo laikas. Jiems taip pat reikia informacijos apie jos statusą kiekviename vykdymo etape ir garantuoto pristatymo laiko, nes tai svarbu jų partneriams.

Teiraujasi ir apie papildomas paslaugas, tokias kaip dokumentų grąžinimas, siuntos įnešimas ir išpakavimas vietoje. Klientams, kurie naudojasi smulkių krovinių gabenimo paslauga, labai svarbus dalykas yra ne tik frachto kaina, bet ir siuntos tranzito laikas (jis turi būti kuo artimesnis tranzito laikui vežant pilnai pakrautus konteinerius).

Paantraštės