TransInfo

Sunkvežimio gaisras. Štai kaip kiekvienas vairuotojas turėtų elgtis

Vidutinis skaitymo laikas 3 minutės

Sunkvežimių gaisrai ne tik kelia grėsmę jų vairuotojams, bet ir kitiems eismo dalyviams. ADAC nuomone, reguliarios techninės apžiūros ir atsargus vairavimas padeda jų išvengti. Automobilininkų klubas pataria, ką daryti, jei transporto priemonė užsidega. Tik greitai ir tinkamai reaguojant galima sumažinti tokios situacijos žalą.

Viena iš dažniausiai pasitaikančių sunkvežimių gaisro priežasčių, pagal ADAC duomenis, padangų perkaitimas dėl per mažo slėgio, užstrigusios stabdžių trinkelės arba sugadinti ratų guoliai.

„Visa tai galima aptikti reguliariai ir kruopščiai peržiūrint transporto priemonę, prieš pradedant maršrutą“ – aiškina „ADAC TruckService“ prezidentas Verneras Renzas (Werner Renzas).

Gaisras taip pat gali kilti dėl degių automobilių skysčių nutekėjimo, jie gali lašėti ant karštų transporto priemonės dalių arba dėl sugedusios elektronikos. Vokietijos automobilininkų klubo ekspertai įspėja taip pat apie netinkamą kavos aparatų ar kitos įrangos prijungimą.

Tačiau, jei nepaisant saugos priemonių, automobilyje kyla gaisras, greitai ir tinkamai reaguojant vairuotojas gali sumažinti jo poveikį.

Ką daryti, jei užsidega padanga?

Jei sunkvežimio padanga užsidegs, vairuotojas turi lėtai važiuoti avarine eismo juosta tol, kol padanga atsiskirs nuo ratlankio. Sunkvežimio sustabdymas gali sukelti gaisro plitimą į vilkiką ir priekabą.

Taip pat labai svarbu kuo greičiau pranešti ugniagesiams. Tačiau reikia nepamiršti, kad dispečeris reikalaus konkrečios informacijos, reikalingos gaisro gesinimui.

Tai yra tikslios transporto priemonės padėties (greitkelyje būtina pateikti taip pat važiavimo kryptį). Informacija apie krovinį taip pat yra labai svarbi skubios pagalbos tarnyboms, ypač jei priekaboje yra pavojingų medžiagų. Ugniagesiai turi pasirinkti tinkamas gesinimo medžiagas.

Kaip gesinti gaisrą gesintuvu?

ADAC ekspertai pataria, kad ugnį gesintuvu gesinti trumpais judesiais iš apačios į viršų. Svarbu, kad gesintuvas nebūtų ištuštintas vienu metu, nekontroliuojamai. Nepamirškite taip pat, kad ugnies negalima gesinti prieš vėją, priešingų atvejų nuodingos dujos gali padaryti Jums žalą.

Bausmė už grėsmingų signalų ignoravimą

Prieš dvejus metus sunkvežimio vairuotojas iš Vokietijos buvo paskelbtas didvyriu po to, kai užsidegus cisternai išvažiavo iš miesto, kad nekeltų pavojaus jos gyventojams. Vyras cisternoje turėjo 35 tūkst. litrų kuro ir bijodamas sprogimo Bavarijos Schrobenhausen miesto centre, jis toliau važiavo tam, kad sustoti už gyvenvietės ribų.

Po metų vyras buvo nubaustas 3,2 tūkst. Eur bauda. Pasirodė, kad jau anksčiau, prieš ugnies pasirodymą pastebėjo nerimą keliančius signalus, kurie galėjo reikšti avariją. Dėja, jis juos ignoravo. Trumpos pertraukos metu vokietis pastebėjo dūmus, kurie sklido iš prie kairiojo rato esančių stabdžių. Kai dūmai dingo, vyras greitai išbandė stabdžius ir nuvažiavo. Teismo nuomone, sunkvežimio vairuotojas neturėtų toliau važiuoti, nenustačius gedimo šaltinio.

Paantraštės