TransInfo

Technologijų milžinė ARM teigia, kad eSIM supaprastins tiekimo grandines

Vidutinis skaitymo laikas 4 minutės

Nauja ARM baltoji knyga įrodo, kad naujos įmonės eSIM kortelės gali naudoti daiktų interneto (IoT) technologiją, kad supaprastintų ir pagreitintų sudėtingus logistikos procesus.

Didžiosios Britanijos technologijų milžinė teigia, kad vandeniui atsparios eSIM, kurios yra 70 proc. mažesnės nei šiuo metu mobiliuosiuose įrenginiuose naudojamos nano sim kortelės, galėtų supaprastinti tarptautinę prekybą ir suteikti gamintojams konkurencinį pranašumą.

Taip yra todėl, kad eSIM kortelės gali būti įdiegtos gamybos metu ir automatiškai įjungtos, kad pradėtų veikti „išėmus iš dėžutės“, neatsižvelgiant į regioną.

Integruota technologija

Tiksliau tariant, ARM teigia, kad eSIM gali būti įdiegta į daugelį elementų, įskaitant gabenimo konteinerį, dėžę, transporto priemonę, jutiklius krovos dokuose ir logistikos centruose, padėkluose ir net pačiame produkte. Ši technologija taip pat leidžia pažangiau sekti ir analizuoti logistikos operacijas, nes duomenimis lengva naudotis ir dalintis.

Šiuo metu, kad būtų užtikrintas ryšys ir suderinamumas su regioniniais mobilaus ryšio tinklais kiekvienam mobilaus ryšio IoT įrenginiui reikia atskiros SIM kortelės. Pasak ARM, tam reikia pagaminti ir išsiųsti daug ir tai beveik identiškų SKU (stock keeping units, atsargų valdymui naudojamų identifikatorių), kuriuos tam tikroje srityje turi valdyti mobiliojo ryšio operatoriai. Todėl išlaidos yra didesnės, išplečiamumas – ribotas, o visas procesas sudėtingas tiek gamintojams, tiek galutiniams vartotojams.

„Išmaniųjų logistikos prietaisų gamybos atveju eSIM technologija gali padėti supaprastinti tarptautinius pardavimus. Nė vienas operatorius negali užtikrinti tikro globalaus ryšio, o tai reiškia, kad savo produktus visame pasaulyje norintys logistikos gamintojai, tam kad veiktų konkrečiam regionui skirtos SIM kortelės turi sudaryti sutartis su daugiau nei su vienu operatoriumi. Neturėdami eSIM, gamintojai turi sukurti ir įdiegti atskiras produktų linijas kiekvienam mobiliojo ryšio operatoriui, kad tilptų skirtingos SIM kortelės, nepaisant to, kad pats pagrindinis įrenginys yra visiškai tas pats. eSIM leidžia gaminti atskirus IoT skirtus SKU“, – rašoma ARM baltojoje knygoje „eSIM: Kaip sukurti konkurencinį gamintojo pranašumą logistikoje“.

Tačiau ARM mano, kad šią problemą galima išspręsti integruotomis eSIM kortelėmis, kurios leistų valdymo platformai palengvinti tinklo operatorių aktyvavimą ir priskyrimą, neliečiant fizinės SIM kortelės. Tokiu būdu technologija gamintojams atvers naujas regionines ir pasaulines rinkas, nes jiems nebereikės kurti ir palaikyti papildomų vietinių produktų linijų. Be to, kadangi reikia pagaminti ir parduoti pasauliui tik vieną įrenginį, tai sukurtų naujų pajamų srautus ir sumažintų išlaidas.

Kaip įdiegti šią technologiją?

Pasak ARM, pirmasis žingsnis eSIM privalumais pasinaudoti norinčioms įmonėms yra IoT ryšio teikėjo pasirinkimas. Prieš priimant šį sprendimą, reikia atsižvelgti į tris pagrindines pirmines sąlygas:

– pelningumas vertinant partnerius,

– konsolidacijos ieškojimas,

– patikimos partnerių ekosistemos radimas.

Kalbant apie pirmąją sąlygą, ARM teigia, kad sėkmė priklauso nuo to, kaip galima panaudoti lanksčius tinklus, kaip lengva valdyti įrenginių ryšį, ir nuo vieno tiekėjo ekonomiškai efektyvaus požiūrio, kuris suteikia prieigą prie pasaulinių mobilaus ryšio tinklų operatorių.

Antroji sąlyga yra susijusi su ryšio valdymu. ARM mano, kad tikslas visada turėtų būti „single-glass-plane“ (duomenys iš skirtingų šaltinių viename ekrane) koncepcija. Pageidautina, kad būtų sprendimai, galintys konsoliduoti daugelio skirtingų šaltinių duomenis.

Galiausiai ARM priduria, kad svarstant sprendimų ir pardavėjų pasirinkimą neužtenka pažvelgti į siūlomą technologiją. Kadangi ryšio valdymas daro didelę įtaką konkurencinei sėkmei. Tinkamas paslaugų teikėjas turėtų derinti geriausias technologijas su patirtimi, partnerių ekosistema ir atsidavimu įmonės sėkmei.

Captain Albert E. Theberge / Wikimedia Commons nuotr.

Paantraštės