TransInfo

Paulius Peleckis/BNS nuotr.

Ūkininkų protestai Lietuvoje. “Į sostinę gali suvažiuoti apie 1 tūkst. traktorių ir kitos sunkiosios technikos”

Lietuvos žemdirbiams tęsiant sausio pradžioje pradėtą protesto akciją, į Vilniaus centrą  jau renkasi ūkininkai su technika.

Vidutinis skaitymo laikas 2 minutės

Nuo maždaug 10 val. ryto Gedimino prospektu su policijos palyda į savo vietas garsiai signalizuodamos važiuoja traktorių kolonos. Vėliau jos stovės tam skirtose vietose, o trečiadienį ir ketvirtadienį prie Vyriausybės rūmų vyks protesto renginiai. 

„Dalis traktorių jau yra rikiuojama Gedimino prospekte. Dalis traktorių laukia, kol juos palydės ir tikrai žinau, kad dalis traktorių dar važiuoja, yra nepasiekę Vilniaus. (…) Tiksliai nepasakysiu (kiek technikos šiuo metu yra Gedimino prospekte – red.), nes viskas greitai keičiasi, bet tikrai jau yra keli šimtai“, – antradienį sakė akcijos organizatorės – Lietuvos žemės ūkio tarybos darbo grupės narys Dainius Arlauskas. 

Anot jo, protesto mastas jau pranoko planus – į sostinę gali suvažiuoti apie 1 tūkst. traktorių ir kitos sunkiosios technikos.

„Gedimino prospekte leidimas yra išduotas 500 transporto priemonių kartu su Privačių miškų savininkų asociacija. (…) Tačiau manome, kad galbūt pavyks ir daugiau sustatyti. Į Vilnių, manom, važiuoja per tūkstantį traktorių. (…) Bus nukreipinėjami į gretimas aikšteles, kad kuo mažiau vilniečiams keltų nepatogumų“, – sakė D. Arlauskas. 

Vilniaus apskrities policijos atstovas Tomas Bražėnas remdamasis įvykio vietoje dirbančių pareigūnų informacija teigė, jog policija į Vilniaus centrą iki vidurdienio palydėjo 500 technikos vienetų, incidentų neužfiksuota. Pasak jo, žemdirbių technikai nebetelpant sostinės centre, jas gali būti nurodyta parkuoti prie Gariūnų.

„Kol transporto priemonės tilps Vilniaus miesto savivaldybės išduoto leidimo numatytose vietose, dar pareigūnai jas lydės. Visas likusias, kurios numatytoje vietoje netilps, greičiausiai parkuos prie Gariūnų, bet dėl to dar spręs pareigūnai“, – sakė T. Bražėnas.  

Ūkininkai protestuoja prieš Vyriausybės vykdomą žemės ūkio politiką, padidintą suskystintų naftos dujų akcizą, panaikintą dyzelino akcizo lengvatą jų sunkvežimiams, daugiamečių pievų atstatymą, saugomų teritorijų plėtrą, ragina spręsti pieno krizę ir kitas problemas. 

Paantraštės