TransInfo

A mobilitási csomag újabb réme: a kényszerített hazatérés

A cikk olvasási ideje 2 perc

Egy közúti infrastruktúrát hozzunk létre a hivatásos sofőrök számára, ami hozzájárul a mindennapi munkájuk segítéséhez, nem pedig büntetés a leginkább európai mobil szakmának  „- írja Maciej Wroński, a Lengyelországi Munkaadói Szövetség a Transport&Logistics Poland (TLP) elnöke. A TLP nyílt levelében kitér a sofőrök háremheti kényszerített hazatérésének problémájára is, mely a mobilitási csomag újabb tervezetének egyik pontja.

A lengyel áruszállítási szövetség a közúti infrastruktúra fejlesztését támogató jogszabályi változásokat helyezné előtérbe a mobilitási csomag létrehozása helyett, ami valójában inkább akadályozza a sofőrök munkáját és életét. A szervezet nyílt levelet fogalmazott meg, amelyet az Európai Parlament Szállítmányozási Bizottságának tagjaihoz és a  Foglalkoztatási Bizottságának tagjaihoz jutott el. A levélben az európai szakszervezetek konföderációjára is hivatkoznak, amely szintén felszólította az európai parlamenti képviselőket.

Ahogy a TLP hivatalos levélben olvashatjuk, a jelenlegi hivatásos sofőrök igényeihez igazított közúti infrastruktúra jelentősen megkönnyítené a mindennapi munkájukat.

Kényszerített hazatérés?

Az ETF utolsó április 9-i nyilatkozatában – a Twitteren keresztül küldött nyílt levél európai parlamenti képviselőknek – a szakszervezeti tagok jelentős hiányosságokat fednek fel a szállítmányozási infrastruktúrában, amelyet az iparág vállalkozási képviselői már évek óta hangoztatnak. Ahogy olvashatjuk az ETF levelében, a szakszervezetek tisztában vannak ezekkel a hiányosságokkal, de hangsúlyozzák, hogy ezek pótlása elég sok évig tarthat.

Ezért minden olyan jogalkotási javaslatot, amely liberalizálja a pihenőidő kérdéseit, beleértve a pihenőidő rugalmasabbá tételét a kabinban töltésére, helytelennek minősítenek.

További adminisztratív terhek és kényszerű hazatérés – több száz kilométer Európa-szerte -, ezek lesznek az új tények a sofőrök számára? – kérdezi Maciej Wroński kategorikusan a szakszervezetek álláspontjára utaló levélében. – Hozzunk létre együtt olyan jogi szabályokat, amelyek valóban hozzájárulnak a nemzetközi sofőr szakma feltételeinek javításához, és nem pedig további más álmegoldásokhoz vezetnek. Ezek a jogszabályok magukban foglalják a járművezetők infrastruktúrájának támogatását és a pihenőidejéhez igazított modern járművek szabad használatát „- mondta a TLP vezetője a levélében.

És Önöknek mi a véleménye erről a témáról?

A fuvarozók vagy a szakszervezetek oldalán van az igazság?

Fotó: TLP

Címke