TransInfo

A londoni startup lenyúlja a fuvarszervezők 1 milliárd dolláros bizniszét

A cikk olvasási ideje 3 perc

A londoni startup, ahol az Uber, az Amazon és a Google volt menedzserei dolgoznak, „lényegesen egyszerűbb, áttekinthetőbb és intelligensebb globális ellátási láncot” szeretne létrehozni.

Fraser Robinson, az Uber volt EMEA (Európa, Közel-Kelet és Afrika) régiós vezetője létrehozott Londonban egy startupot, amelyet a logisztikai és a kereskedelmi ágazatra célzott be. Az elképzelések szerint a Beacon platform tranzakciókat hivatott finanszírozni, előre fizetni a beszállítóknak, és lehetővé tenni a partnereiknek, hogy későbbi időpontban számoljanak el.  Egyidejűleg elhozná a szállítmányozási költségek csökkentését is – számol be a „Sunday Times” brit hetilap. A cég azon fog keresni, hogy a vevők forgalmi tőkéjének finanszírozásáért fog díjat szedni.

A Beacon eddig 3,5 millió dollárt (kb. 1,035 milliárd forintot) gyűjtött össze, és azon dolgozik, hogy újabb forrásokat szerezzen a további fejlődéshez.

A digitalizálás megváltoztatja a logisztikai ágazatot

A Beacon technológiai vezetője, Pierre Martin a platformot, mint a „globális kereskedelem és fuvarszervezés jövője, és a leginkább ügyfélorientált küldeménykezelő cég a Földön”.

Ha ma gazdasági tevékenységet folytatsz, van esélye, hogy tengeri vagy légi úton importálsz vagy exportálsz termékeket egy fuvarszervező segítségével. De ilyenkor a gyors folyamat helyett, amelynek annyira egyszerűnek kellene lennie, mint egy repülőjegy-foglalás az interneten, fájdalmasan lassú, nem hatékony, árazás szempontjából nem átlátható és meglepően „analóg” működési mechanizmussal szembesülsz. – magyarázza Martin és arról győzköd, hogy a platform ezt meg tudja változtatni.

Az olyan kezdeményezések, mint a Beacon választ jelentenek a digitális forradalom jelentette kihívásokra, amelyekre a logisztikai cégek egyre aktívabban készülnek. Amint a német DHL operátor számára készült, az ellátási lánc digitalizálásáról szóló jelentésből kiderül, a vállalatok 75%-a tudatában van az előnynek, amelyet a digitális megoldások használata jelent.

A válaszadók véleménye szerint a legfontosabb információs megoldás a nagy adat elemzése. Ugyanis a cégek 73%-a már beruházott ebbe. Népszerűek még: a felhő alapú szolgáltatások (63%), a dolgok internete (54%), a blockchain (51%), a gépi tanulás (46%) és a megosztott gazdaság (34%).

Kétségkívül a digitalizálásnak nem mindenapi hatása van az ellátási láncokra és az operációra az egész világon, és a jelentősége nem csökken. A cégek előtt új termékek széles választéka áll, és alkalmazásoké, amelyek belépnek a piacra, és elismerést szereznek az ágazatban. Az ellátási lánc digitalizálására vonatkozó célzott stratégia most kulcsfontosságú az új technológiai környezet megítélésében és a tevékenység irányának megszabásában úgy, hogy hasznot lehessen belőle húzni, és előnyt szerezni a konkurenciával szemben” – foglalja össze a jelentés szerzője, Lisa Harrington, akit a Gazeta Prawna idézett.

Photo: Pixabay

Címke