TransInfo

Kaip prižiūrėti sunkvežimius? Esminiai patarimai Verslui ir Vairuotojams

Vidutinis skaitymo laikas 4 minutės

Jei dirbate tolimųjų reisų vairuotoju arba vystote transporto įmonę, vykdančią krovinių pervežimą sunkvežimiais, tinkama ir kokybiška transporto priemonės priežiūra turi tapti Jūsų prioritetu.

Kuomet sunkvežimiai yra intensyviai naudojami, sunkvežimių dalys yra linkusios dėvėtis – jei nepasirūpinsite prevencinėmis apsaugos priemonėmis ir tinkama priežiūra, padidinsite sunkvežimio gedimų riziką.

Tinkama ir reguliari sunkvežimio priežiūra ilgojoje perspektyvoje sutaupo jūsų pinigus ir laiką, sumažina prastovos ar avarijų tikimybę, leidžia teikti profesionalias krovinių gabenimo paslaugas ir išsaugoti profesinę reputaciją.

Šiame straipsnyje dalijamės esminiais patarimais, kaip efektyviai prižiūrėti sunkvežimius:

Prižiūrėkite vilkikų dalių dėvėjimąsi ir atnaujinkite dalis

Stenkitės prieš kiekvieną reisą bei grįžus patikrinti esmines vilkiko dalis. Pradedant nuo bendros važiuoklės, patikros bei baigiant kabinų ar kėbulų apžiūra.

Esant poreikiui susidėvėjusias detales galite pakeisti tiek naudotomis, tiek ir naujomis sunkvežimių dalimis.

Atminkite, kad sunkvežimių dalys nesusidėvi vienu metu, o ir garantinis jų laikas gali skirtis. Dėl to svarbu stebėti, kada tam tikra sunkvežimio dalis susidėvi (pavyzdžiui, dėl korozijos), ir laiku ją pakeisti ar atnaujinti. Susidėvėjusios ir prastai veikiančios dalys gali neigiamai paveikti transporto priemonės veikimą ar netgi sukelti pavojingų situacijų kelyje.

Reguliariai keiskite variklio tepalus ir sunkvežimio filtrus

Reguliariai keičiant sunkvežimio tepalus ir filtrus, sunkvežimių dalys yra tinkamai apsaugomos. Filtrai ir tepalai yra linkę sugerti purvą ar dulkes, užsikimšti, dėl ko jų nepakeitus gali sutrikti transporto priemonės veikimas. Be to, neišvalyti filtrai ir nepakeisti transporto priemonės tepalai skatina sunkvežimio dalių susidevėjimą ar netgi gali jas sugadinti.

Kaip dažnai keisti tepalus, filtrus?

Didžiąja dalimi tai priklauso nuo sunkvežimio gamybos metų, modelio bei kaip intensyviai juo naudojamasi (galima apskaičiuoti pagal nuvažiuotą kilometražą). Šiuo klausimu naudinga kreiptis konsultacijos į specialistus.

Valykite vidaus interjerą ir išorę

Reguliarus sunkvežimio valymas (bent du tris kartus per mėnesį) apsaugo nuo neigiamo dulkių, smėlio, lietaus ar sniego poveikio, kurio neretai sunku išvengti kelyje.

Smėlyje esančios abrazyvinės dalelės, rūgštinis lietus ar su smėliu ir dulkėmis susimaišęs sniegas gali pakenkti sunkvežimio vidaus ar išorės medžiagoms, tad periodiškas sunkvežimio valymas padės ilgiau išsaugoti reprezentatyvią sunkvežimio išvaizdą, o ir vairuoti jį bus maloniau.

Beje, geriausia sunkvežimį nuplauti kaskart, kai jis yra apsningamas, aplijamas ar išsitepa purvu – taip sumažinsite pažeidos tikimybę.

Sureguliuokite padangų padėtį

Kaskart kai keičiate transporto priemonės tepalus, verta patikrinti, ar padangos yra gerai prisitvirtinusios prie ratlankių. Pajudinkite, pasukite padangas į vieną ir kitą pusę – taip pagerinsite padangų būklę, o vairavimas sunkvežimiu taps daug sklandesnis. Taip pat svarbu sulygiuoti ratlankius, jei jie yra išsikreipę.

Patikrinkite sunkvežimio šviesas

Kiekvieną mėnesį patikrinkite, ar transporto priemonės žibintai šviečia pakankamai ryškiai, ar pavyksta juos sureguliuoti, keisti padėtis (iš trumpųjų į ilgąsias šviesas). Šis patikros metodas nereikalauja daug laiko, o yra ypač svarbus. Problemos su žibintais gali signalizuoti ir rimtesnes problemas, kaip sutrikusį elektros pasiskirstymą ar elektros mazgų gedimus.

Stebėkite, kad neužsiterštų degalų talpos

Dėl drėgmės susidaręs vanduo gali patekti į degalų talpas, o tai gali stipriai pakenkti sunkvežimio varikliui. Verta naudoti specialias priemones, apsaugančias degalų talpas nuo drėgmės. Be to, svarbu reguliariai atnaujinti ir pačias degalų talpas.

Kreipkitės į profesionalus

Tik savo sritį išmanančių specialistų atliekamas sunkvežimio servisas užtikrina, kad transporto priemonė veiktų visu pajėgumu. Be to, specialistai gali adekvačiai įvertinti sunkvežimio būklę, tiksliai nustatyti potencialius gedimus ir suteikti naudingų įžvalgų ar rekomendacijų pagal individualią situaciją.

Profesionalią sunkvežimio apžiūrą vertėtų atlikti kas metus. Taip būsite tikri dėl vairuojamos transporto priemonės būklės ir išvengsite brangiai kainuojančių uždelstų gedimų taisymo.

„Ferikas” nuotr.

Paantraštės