Przed wakacyjnym szczytem podróży organizatorzy chcą zwrócić uwagę nie tylko na stan techniczny pojazdów, ale również na kondycję kierowców. 25 czerwca między godz. 12 a 19 kierowcy będą mogli bezpłatnie i anonimowo skorzystać z badań oraz porad specjalistów.
Zdrowie kierowcy pod lupą
W ramach akcji „Masz jedno życie. Badaj się!” na obu MOP-ach dostępne będą podstawowe badania profilaktyczne, m.in. pomiar ciśnienia tętniczego, poziomu glukozy we krwi i saturacji. Ratownicy medyczni pomogą zinterpretować wyniki i wskażą dalsze kroki w przypadku wykrycia nieprawidłowości.
Kierowcy będą mogli również skorzystać z badań wzroku, konsultacji z fizjoterapeutami dotyczących ergonomii pracy za kierownicą, a także nauczyć się prostych ćwiczeń pomagających ograniczyć napięcie mięśni podczas długich tras.
Organizatorzy podkreślają, że podczas poprzednich edycji wielu kierowców po raz pierwszy wykryło problemy zdrowotne wymagające dalszej diagnostyki.
Bezpłatna kontrola ciśnienia w oponach
Równolegle Autostrada Wielkopolska przeprowadzi akcję „Ciśnienie ma znaczenie”. Kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić i wyrównać ciśnienie w oponach oraz skorzystać z porad mobilnych wulkanizatorów.
Na MOP-ie Rogoziniec usługa będzie skierowana do kierowców pojazdów ciężarowych i dostawczych, natomiast na MOP-ie Chociszewo – do użytkowników samochodów osobowych.

Autostrada Wielkopolska
Eksperci przypominają, że prawidłowe ciśnienie wpływa na przyczepność, drogę hamowania, zużycie paliwa oraz trwałość ogumienia. Warto pamiętać również o kontroli koła zapasowego, które z czasem także traci ciśnienie.
Akcja częścią europejskiej kampanii
Wydarzenie jest częścią międzynarodowej kampanii #S(H)heWorksICare organizowanej przez europejskich operatorów i koncesjonariuszy autostrad przy wsparciu stowarzyszenia ASECAP. Tegoroczna edycja szczególny nacisk kładzie na profilaktykę zdrowotną i bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.









