TransInfo

Фот. Volvo Trucks

Електричні вантажівки будуть дешевшими за дизельні вже через сім років? Так стверджують експерти

У 2030 році витрати на експлуатацію електричних вантажівок будуть нижчими, ніж вантажівок з дизельними двигунами, і це без будь-яких урядових субсидій – йдеться у звіті «Виклики та шанси електрифікації вантажного дорожнього транспорту в Польщі», підготовленому компанією Deloitte.

Прочитати цю статтю можна за: 3 хвилини

До 2030 року загальна вартість акумуляторних вантажівок буде нижчою, ніж дизельних, а в 2040 році також автомобілі на водні будуть більш конкурентоспроможними, ніж автомобілі з дизельними двигунами» – сказала Юлія Паторська, асоційований партнер Deloitte.

Автори звіту наголошують, що витрати на експлуатацію середніх вантажівок (до 12 тонн), що працюють від акумуляторів, уже зараз наближені до своїх дизельних відповідників. Яцек Мізяк, старший радник FPPE, стверджує, що для цієї категорії транспортних засобів немає потреби субсидувати купівлю вантажівок.

Достатньо  скасувати дорожні збори та доплати до зарядних пристроїв у логістичних центрах, – стверджує Мізяк.

Він наголошує, що на локальних маршрутах, у перші роки розвитку електромобільності, по суті, достатньо інфраструктури для зарядки в пункті навантаження та розвантаження, а їхня мережа на автомагістралях та швидкісних дорогах не така вже й необхідна. У випадку більш важких автомобілів (понад 12 тонн) «для того, щоби щось зрушило з місця, необхідно впровадити допоміжні інструменти», – стверджує Юлія Паторська.

Потрібен широкий спектр допомоги

У звіті FPPE наголошується, що країни, просунуті у плані електрифікації, такі як Німеччина, Нідерланди та Франція, використовували різні механізми підтримки власників електровантажівок. Німеччина використовувала три інструменти, а Франція та Нідерланди – чотири.

У Німеччині це були: субсидія на купівлю транспортного засобу, стратегія розвитку інфраструктури, а також пільги в експлуатації (такі як звільнення від зборів і доступ до виділених зон). На додаток до перерахованого вище в Нідерландах також застосовувалися податкові пільги. У Франції власники електровантажівок могли розраховувати на субсидії на купівлю транспортного засобу, податкові пільги, спрощення в експлуатації, а також субсидії на інвестиції у зарядні станції.

Остання пропозиція Європейської комісії від лютого цього року передбачає, що середній рівень викидів від нових вантажівок буде знижено на 45 відсотків з 2030 р. на 65 відсотків з 2035 року та на 90 відсотків з 2040 р. Ймовірно, що до кінця року ці пропозиції стануть обов’язковими цілями.

Теги