Za głupi wybryk kierowcy dostawczaka grozi 30 tys. euro grzywny. Naraził na niebezpieczeństwo jadącego za nim truckera

Za głupi wybryk kierowcy dostawczaka grozi 30 tys. euro grzywny. Naraził na niebezpieczeństwo jadącego za nim truckera

Kierowca dostawczaka, który oślepiał kierowcę ciężarówki wskaźnikiem laserowym, został schwytany i grozi mu surowa kara. Hiszpańska Gwardia Cywilna wykryła wykroczenie dzięki mediom społecznościowym.

Kierowca ciężarówki jadący za dostawczakiem znanej firmy kurierskiej w nocy 11 listopada został kilkakrotnie oślepiony wskaźnikiem laserowym. Wiązkę zielonego światła puszczał na truckera busiarz, który z pewnością nie spodziewał się konsekwencji swojego czynu. 

Gwardia Cywilna poinformowała na swoim koncie na Twitterze,  że mężczyźnie za narażenie na niebezpieczeństwo kierowcy ciężarówki grozi kara w wysokości 30 tys. euro (około 134 tys. złotych). Następnego dnia po zajściu grupa ds. kontroli i analiz ruchu Straży Cywilnej Asturii (GIAT) natrafiła na filmik rejestrujący sytuację w mediach społecznościowych. 

Po obejrzeniu nagrania GIAT sporządziła raport, w którym, klatka po klatce, zdołał wskazać różne punkty odniesienia, pozwalające zidentyfikować trasę (autostrada AP-2 Saragossa-Mediterráneo, między 123 a 125 kilometrem), na której doszło do zdarzenia. Następnie udało się uzyskać również numery rejestracyjne dostawczaka. Gwardziści już skontaktowali się z firmą i uzyskali dane pracownika, który w tym czasie prowadził pojazd.

Gwardia Cywilna zgłosiła poważne naruszenia ustawy o ochronie obywateli na podstawie następującego przepisu: „Rzut wiązek światła, za pomocą dowolnego urządzenia, na pilotów lub kierowców środków transportu, które mogą oślepiać ich lub odwracać ich uwagę i powodować wypadki”.

Fot. Guardia Civil

Trending articles
comments
0 comments
Removed user
Trending articles